Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: shawn1 в Apr 17, 2010, 01:03



Титла: Проблем със инсталацията на Линукс
Публикувано от: shawn1 в Apr 17, 2010, 01:03
Значи проблема ми е среледния, слагам диска избирам си език давам инсталиране и до там черен екран.
Някакви идей защо се получава така???


Титла: Re: Проблем със инсталацията на Линукс
Публикувано от: bop_bop_mara в Apr 17, 2010, 01:43
shawn1, ако не друго, поне кажи какво се опитваш да инсталираш, има стотици Линукси. Хубаво ще е да споменеш и на какъв хардуер се опитваш да го сложиш.


Титла: Re: Проблем със инсталацията на Линукс
Публикувано от: ROKO__ в Apr 17, 2010, 09:07
Има някой дистрибуции които са характерни с това че са капризни и ако примерно DVD-ROM ти е в режим SLAVE няма да буутнат посмъртно, след смяна на DVD-ROM към режим MASTER няма проблеми, мисълта ми е направи справка в БИОС-а в какъв режим работи и после кажи и каква дистрибуция пробваш, както и въпроса на колежката кажи малко инфо за хардуер че съм си забравил кристалната топка


Титла: Re: Проблем със инсталацията на Линукс
Публикувано от: cybercop в Apr 17, 2010, 11:48
Подобен ефект ми се е получавал когато ISO-то не е съобразено с архитектурата на процесора. Кажи какъв е процесорът ти и каква версия си свалил.