Linux за българи: Форуми

Linux секция за начинаещи => Настройка на програми => Темата е започната от: jolly_roger в May 19, 2010, 15:34



Титла: Въпрос за Kontact и OpenSuse
Публикувано от: jolly_roger в May 19, 2010, 15:34
Здравейте,
Някой може ли да ми каже къде (в коя директория) се съхраняват данните на Kontact? В момента ползвам OpenSuse 11.2 и KDE, архивирал съм си директорията с всички контакти и майли от Kontact (от Kubuntu-то, пак с KDE). Минах на Suse, намерих директорията на Kmail и си възстанових майлите, но никъде не мога да открия директорията на Kontact за да си възстановя и контактите, а те не са хич малко.
Благодаря предварително.


Титла: Re: Въпрос за Kontact и OpenSuse
Публикувано от: morbid_viper в May 19, 2010, 17:08
нещата на kopete се намират в ~/.kde4/share/apps/kopete/

за контактите се използва новата простотия в kde4 - akonadi и нещата са в ~/.local/share/
може би там трябва и да се търси. аз също ползвам kmail още от kde1 и винаги досега съм си копирал цялата лична папка на новото място. новата версия винаги си е взимала каквото трябва от предишните настройки затова и не съм се сблъсквал с твоя проблем


Титла: Re: Въпрос за Kontact и OpenSuse
Публикувано от: jolly_roger в May 19, 2010, 20:00
......................
за контактите се използва новата простотия в kde4 - akonadi и нещата са в ~/.local/share/
може би там трябва и да се търси. ......................
Оказа се, че всичко си е на мястото, просто съм се заблудил и търсех папка с име Kontact, а контактите са ми били в папка kabc - ~/.kde4/share/apps/kabc .
Изкопирах съдържанието на старата в новата такава и всичко е ОК.