Титла: Малко информация за eBay Публикувано от: clovenhoof в Oct 02, 2012, 09:51 Имам няколко неща - аудио техника - за продаване и мисля да ги пусна в eBay. (международни продажби)
Обаче, основни неща при продажбата не са ми ясни. Досега само съм купувал от там и никога продавал. Първото - как е най-добре да пратя стоката? През БГ пощи, DHL ... ? Всъщност аз други възможности не се сещам. Чрез еконт възможно ли е? На мен като купувач от eBay са ми предлагали няколко куриерски фирми и аз да си избера. Другото неясно нещо ми е запащането. Имам акаунт в PayPal и чрез нея плащам при покупка от eBay. Това е отработено. Мога ли да ползвам същият акаунт е PayPal за да получа парите от купувача? Имам предвид трябва ли нещо допълнително направя в PayPal акаунта за да мога да получавам плащанията? Тък като нямам много време за пакетиране и разнасяне по куриерски фирми, предпочитам да ползвам услугите на някоя посредническа фирма ако има такава в БГ за да извърша продажбата или така наречените Trading Assistant. Всякакви съвети приемам, най-вече от хора с опит в продажбата в eBay Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: clovenhoof в Oct 02, 2012, 11:58 Някой ползвал ли е услугите на тези: http://ebay-bg.com
Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: b2l в Oct 02, 2012, 13:12 Някой ползвал ли е услугите на тези: http://ebay-bg.com Цитат Under Construction Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: clovenhoof в Oct 02, 2012, 14:40 Ох, то аз го отворих през прокси (zend2.com) защото имаме някакъв проблем в мрежата в офиса.
Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: go_fire в Oct 02, 2012, 14:52 В съвсем редките случай, когато съм ползвал прокси (то за експеримента) е било hidemyass. По между другото от него си е пак си „в процес на изграждане“.
На въпросите ти не мога да отговоря, защото никога нищо не съм продавал. Само мога да ти кажа, че се ползва същата сметка, дето вече имаш. Само разликата е, че за получаване на пари има такса, някакъв процент беше. Обаче не мисля, че начина на изпращане на стоката има отношение към електронните търговци, а договорка между теб и купувача. Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: clovenhoof в Oct 02, 2012, 15:17 Цитат Обаче не мисля, че начина на изпращане на стоката има отношение към електронните търговци, а договорка между теб и купувача. По принцип е така, но искат да избера куриер така, че на клиента да му излиза колко ще му струва доставката. Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: Ipolit в Oct 02, 2012, 15:29 Единствения евтин вариант е Български пощи. Всичко друго е 3 цифрена сума. Български пощи дават номер за проследяване, има обявени срокове за доставка. Има проблеми с Щатите, срокът за доставка е от 2 седмици до 2 месеца. Имай предвид обаче, че неща над 2 кг пак стават скъпи.
Ето файл с цените за колети http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/international_parcels_01.03.2011.pdf ($2) Ето и калкулатор за малки пакети - до 2 кг http://www.bgpost.bg/?cid=112&packet_type=3&packet_destination=1 ($2) Задължително слагаш предимство и препоръчана пратка. Куриерските фирми са много скъпи и ще ти направят стоката непродаваема. Иначе paypal акаунтът става и да получаваш парите. Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: nyakoy в Oct 02, 2012, 15:44 Не знам какво продаваш и колко пари искаш, но един приятел си пада по такива щуротии и евентуално мога да го потърся да го питам за позволение да ти дам някой негов контакт. И няма да имаш нужда от международни продажби. Ако искаш пиши на лични.
Титла: Re: Малко информация за eBay Публикувано от: clovenhoof в Oct 02, 2012, 15:48 Единствения евтин вариант е Български пощи. Всичко друго е 3 цифрена сума. Български пощи дават номер за проследяване, има обявени срокове за доставка. Има проблеми с Щатите, срокът за доставка е от 2 седмици до 2 месеца. Имай предвид обаче, че неща над 2 кг пак стават скъпи. Това е полезно - мерси. На страницата за продажби, в комбо-бокса за избор на куриер има едно "Economy int'l postage" (или Standard int'l postage). Ако избера него значи ще ползвам БГ пощи? Така ли да го разбирам? Цитат Задължително слагаш предимство и препоръчана пратка.Какво имаш предвид предимство? |