Linux за българи: Форуми

Хумор, сатира и забава => Кошче => Темата е започната от: backinblack в Nov 27, 2016, 20:29



Титла: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: backinblack в Nov 27, 2016, 20:29
Колеги, имам следния проблем: Една система под GPLv3 лиценз работи само в мод-пхп (Apache mod_php (run as Apache's user) ) режим, а ми трябва да се преправи/донаправи да работи FCGId (run as virtual server owner).

По правилата на ГПЛ лиценза бих желал да го включат разработчиците в новата си версия, но има и голяма вероятност да откажат и да ми се наложи да я форквам/е и развиваме ние. Имам клиенти, които ще я ползват и ще си платят естествено за дяволъка. Въпрос на договорки е. Ако някой има интерес нека ми пише на лично. Работата е подходяща за начинаещ фриленсър и джуниър програмист на php. В последствие ще се доработват и чест от модулите и, а и ще се пишат и нови модули.


Титла: Re: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: nslave в Nov 28, 2016, 14:44
Сигурен ли си, че работи само с mod_php? Защото в моята глава не би трябвало системата да я вълнува как се стартира php интерпретатора, стига да има права до това, което е необходимо да изпълни.


Титла: Re: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: BRADATA в Nov 28, 2016, 15:13
Сигурен ли си, че работи само с mod_php? Защото в моята глава не би трябвало системата да я вълнува как се стартира php интерпретатора, стига да има права до това, което е необходимо да изпълни.
Ти пък... Не го ли познаваш колегата?
Купих си нещо(измислих нещо), ама не знам как работи и за какво да го използвам. Така започват почти всичките му теми.

backinblack - вместо "една система" дай някакъв линк да я погледнем. Щом е под ГПЛ - трябва да я има цялата. Като се разгледа току виж се оказало, че тези упражения са ненужни....


Титла: Re: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: backinblack в Nov 28, 2016, 17:28
До като ми отговорите, проблема вече го решихме. Не е проблема в приложението, а в инсталатора.

П.С. Щом не казвам кое е приложението, логично е да си имам причина и който се интересува сериозно, може да ми пише на лично. Мисля, че достатъчно добре съм обяснил, че става въпрос за бизнес и то по правилата на лиценза. Не питам как да се направи, а кой се интересува да се заеме срещу някакво договорено заплащане. Хайде стига глупости!


Титла: Re: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: jet в Nov 28, 2016, 17:54
Нещо някъде не работи, ама вече работи


Титла: Re: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: backinblack в Nov 28, 2016, 20:22
Работи компромисно и се оказа, че проблема не е в самото приложение, а само в инсталатора му и разработчиците ще си го оправят, но както казах, ще я ползвам системата за мои клиенти и ще има нужда от дорабтка на модули, а също така и създаване на нови. Не веднага и, ако някой има интерес да ми пише на лично. Модулите са малки всеки за себе си работещ и работата е подходяща мисля за джуниър програматор да стартира във фриленса. Най-вероятно ще я ползваме и за фриленс системата която градим.


Титла: Re: Преправяне/дописване по една система.
Публикувано от: pennywise в Nov 29, 2016, 03:24
Валиден SSL може да си вземете с Letsencrypt или Startssl.