Linux за българи: Форуми

Хумор, сатира и забава => Живота, вселената и някакви други глупости => Темата е започната от: poko в Aug 31, 2004, 00:43



Титла: samba config - тънкости
Публикувано от: poko в Aug 31, 2004, 00:43
Ето какво се опитвам да открия от известно време, но досега идеи никакви :

Конфигурацията на мрежата е следната : към рутер са вързани много Win машини и един "дата" сървър (Fedora + samba), на който всички си имат директории, които всиака нощ се архивират.

Идеята е да се кофигурира samba сървърa под mode "user", така че всеки user да се идентифицира, но като се появи нова машина samba сървъра да не му изкарва prompt, нито да го log-ва като guest, ами да му дава нормален достъп като просто приема login/pass, които неговата Win машина подава. Предимството е че на всеки достъп се съпоставя някакво име по този начин в логовете..

Това възможно ли е?


Титла: samba config - тънкости
Публикувано от: kennedy в Aug 31, 2004, 08:06
защо този въпрос е в раздела " Живота, вселената и някакви други глупости " ?
както и да е. самба 3.0 има разкошна документация, която вероятно върви с дистрото ти. прегледай я, има разиграни доста примери .


Титла: samba config - тънкости
Публикувано от: poko в Aug 31, 2004, 14:46
Ами въпросът е тук защото не забелязах че ще попадне тук..

Благодаря за отговора!   :)