|
2
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
|
-: Jun 27, 2026, 01:15
|
Знаеш предполагам, как са правени "тестовете" с "ваксината" срещу Ковид - със компютърни симулации. Какво знаем в момента за въпросните препарати? Че са крайно вредни и опасни. Никола Тесла го знаеш и него? Този му цитат знаеш ли го? Today’s scientists have substituted mathematics for experiments, and they wander off through equation after equation, and eventually build a structure which has no relation to reality. Не можеш да вкараш реалността в таблици и формули и да градиш върху илюзията, която си сътворил от това.
|
|
|
|
|
3
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
|
-: Jun 26, 2026, 20:29
|
|
Не мога да ги разбера някои хора. Сящаш не порастват или не научават нищо, докато се изнизва живота им.
Кога, като са ти предложили нещо прекалено хубаво, то се е оказало наистина толкова хубаво? Тези вярно са се вързали, че парче силиции, на което му плащаш само тока от тук насетне, ще им свърши всичката работа. Ей така, за без пари.
|
|
|
|
|
4
|
Програмиране / Конкурс bash-майсторът / Re: Задачи кандидати
|
-: Jun 26, 2026, 20:27
|
|
Ама защо да пробивам форума, като си го ползвам?! Не бих причинил това на Гогата или на който го държи вече толкова време. Поне дотолкова уважавам хората, които познавам задочно. Е, втория не.
Но иначе да, това беше идеята. Да се автоматизира човешко действие. Старо, та старо…
|
|
|
|
|
9
|
Програмиране / Конкурс bash-майсторът / Re: Задачи кандидати
|
-: Jun 25, 2026, 17:42
|
|
Защо не на Python? Perl не зная. РНР също.
Има безплатни услуги, които с толкова малък трафик ще си останат безплатни. Качва се скрипта там, дава се на cron да го пуска веднъж на час и забравяш
|
|
|
|
|
10
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Още извънтемие
|
-: Jun 25, 2026, 15:35
|
Кое от всичко това не мога? Да си запазя къщата или да изпепеля комплекса?
Ти и 2-те ги можеш, но ще те гепят, и ако е 2-я случай - в панделата. Както вече казах - нямаш солиден гръб.
Какво общо има изпепеляването на тези къщички с това, дали ще ме хванат. Едното е да сложиш нещата, където им е мястото, другото са последствия за теб самия. Но, ако си решил да го направиш, как второто ще ти попречи? Никак.
Общото е,че и в 2-та случая попадаш под ударите на НК.
Трябва да си голям тарикат,за да успееш да избягаш.
Или тарикат, или брутален. Докато са там всички, палиш им полицейския участък или пък кметството, където пребивават корумпетата. После и там отиват, а ти ги чакаш с нещо. След това цялата полиция тръгва след теб, ти вече си при МС. Ескалация ли му казват?
|
|
|
|
|
12
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Още извънтемие
|
-: Jun 24, 2026, 12:38
|
Кое от всичко това не мога? Да си запазя къщата или да изпепеля комплекса?
Ти и 2-те ги можеш, но ще те гепят, и ако е 2-я случай - в панделата. Както вече казах - нямаш солиден гръб.
Какво общо има изпепеляването на тези къщички с това, дали ще ме хванат. Едното е да сложиш нещата, където им е мястото, другото са последствия за теб самия. Но, ако си решил да го направиш, как второто ще ти попречи? Никак.
|
|
|
|
|
13
|
Хумор, сатира и забава / Живота, вселената и някакви други глупости / Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
|
-: Jun 23, 2026, 14:54
|
Математиката е измислена, за да може хората да си оправят "сметките" с излишъците. Когато още само сме ловували, сме имали само по един инструмент за определена цел. Най-много и един резерва. Когато се установяваме да живеем на едно място и сме спрели да следваме стадата тревопасни, тогава вече е трябвало да си броим овцете, кравите…какво още, да и жените  След появата на излишъците, се ражда и съвременната търговия. Ей тогава вече математиката набира сила. Днешното е… Отишли сме вече отвъд това. Цифрите не просто вече се пресмятат, а се правят статистически модели. Няма да се учудя, ако в не много далечно бъдеще хората са толкова извратени или закостенели ( или и двете най-вероятно), че за да съберат две числа (нещо което ние в момента правим наум) ще питат ИИто (инсталирано на чип в мозъка им).
|
|
|
|
|
Страници: [1] 2 3 ... 639
|
|