Покажи Публикации - tanevi
* Виж публикациите на потр. | Виж темите на потр. | Виж прикачените файлове на потр
Страници: [1]
1  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Mandrake 10.1 -: Dec 10, 2004, 11:38
Цитат (vesselinkolev @ Дек. 09 2004,18:21)
Цитат на: tanevi,Дек. 02 2004,14:51
200 Type set to A
500 Illegal Port Command
500 LPRT not understood

Всичко това говори за проблеми с контракцията в NAT режим. Готов съм да се басирам, че ти си зад NAT и не използваш реален IP адрес. Ако наистина е така, това значи, че доставчика ти не е включил режим на FTP контракция при NAT (FTP е по-особен протокол и при него е нужна специална процедира за контракция).

Опитай следното:

1) Влез в пасивен режим на FTP клиента

или

2) опитай с браузър от рода на FireFox/Mozilla/Netscape (там режимът на FTP сесия винаги е пасивен)

Успех

Да не съм с реално АйПи, с Нетскеъп стана - благодаря!!
2  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Mandrake 10.1 -: Dec 02, 2004, 17:32
Именно през уеб браузера се опутвам да го стартирам ама не става
Не знам откъде да променя статуса си: анонимен или какъвто и да е било друг

Ще бъда благодарен ако ми подскажете
3  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Mandrake 10.1 -: Dec 02, 2004, 13:51
Цитат (kolio_kolev @ Дек. 02 2004,14:46)
Няма начин да нямаш парава за четене. Нещо бъркаш...
В WEB браузера си напиши ftp://mandrake.lcpe.uni-sofia.bg/official/10.1/i586/install/images/


Кольо Колев

Не бе, човек не ми отваря и ми пише да се убедя дали имам достъп до тази папка и отдолу пише
Подробни данни:
200 Type set to A
500 Illegal Port Command
500 LPRT not understood

Заеби, не става
Дай некакъв акъл, моля!!!
4  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Mandrake 10.1 -: Dec 02, 2004, 13:36
еми например като се опитам да отворя  помощния фаил към който си посочил линк, ми казва че има грешка при отваряне на тази папка, защото нямам достъп до нея
5  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Mandrake 10.1 -: Dec 02, 2004, 13:23
OK, Кольо, ще чакаме
Имам само един въпрос: нормално ли е да нямам достъп до това фтп, което си посочил и ако да, кога ние простосмъртните можем да имаме достъп до него?
Мерси
6  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / SuSE -: Dec 01, 2004, 12:01
Това, че Novell, RedHat, Mandrake и други такива не предоставят публично .iso image-ите на своите дистрибуции не означава, че ако се сдобиеш с тях по някакъв начин, то това е пиратско деяние! Не забравяй, че всичкият софтуер включен във всяка една дистрибуция на гореспоменатите производители е публично достъпен за теглене в RPM и SRPM директориите на официалните сайтове и на mirror-ите. Просто хората казват така "Ако искаш дистрото на .iso image, ние ще ти го направим и support ще ти включим, книжки ще ти дадем и т.н. Само дай еди колко си $ за таа работа. Ако не щеш, купи си го от другаде". И ти съответно си намираш .iso-тата от някого и действаш. Никъде в GPL лиценза, под който се продават гореспоменатите дистро-та, не е посочено, че нямаш право да се сдобиваш със софтуера по друг начин  Този, който ти предоставя софтуера, обаче, е длъжен да ти предостави и source-овете!
7  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Unmount devices?? -: Nov 30, 2004, 09:32
Сега имам следния проблем
Махнах Систем КОмандер-а и като го рестартирах тъпия груб не разпозна че има Уин.
Влязох в КОнтролния център на МДК-а, дадох му да бутва и Уин, ама като аплайваше промените ми даде грешка в бут мениджъра и не можеше да "вкара" в графичното си меню "УИн" и сега немам УИн.
Какво да правя, наново ли да инсталирам МДК-а или първо да форматна пак дяла с линукса?
8  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Unmount devices?? -: Nov 29, 2004, 17:03
Значи диска ми е нов на няколко дни, целия е 80 ГБ, взех го , инсталнах УИн и после го разделих с Партишън Меджик, ама не ми е ясно защо да е от него проблема.??

И как да го разбирам че УИн иска да разкачи Линукс дяла като той не го  "вижда"?
9  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Unmount devices?? -: Nov 29, 2004, 16:25
Давам още малко помощна инфо:
Значи първо инсталнах Уин-а
После Линукса
Първоначално не инсталнах Лило или Груб, а Систем Командер под Уин
Рестартирах ама тъпия Систем Командер не разпозна Линукса.
Тогава се нервирах и инсталнах Груб-а на МБР, на диска с Уин
И какво да видя - като го рестартирах пак, Систем Командера разпозна Линукса и ми даде 2 опции:Уин или Линукс , а когато избирам Линукс вече тогава ми се зарежда Груб-а и ме пита коя ОС искам, защото там добавих "уиндоус", че не я разпозна
Общо взето това е
Мислите ли че е възможно грешката при стартиране на Уиндоус-а да е от тия бут мениджъри?
10  Linux секция за начинаещи / Настройка на програми / Unmount devices?? -: Nov 29, 2004, 15:04
Имам следния въпрос:
Разделил съм харда си на 4 части:
1.ОС УИН - 18ГБ, 2.Данни - 49ГБ 3. Линукс - ГМБ и 4. Суап файл за линукса - 300МБ
Инсталнал съм Мандрейк 10.0 и УинХР
Имам следния въпрос: От време на време като превключвам между двете операционни системи като зареждам Уиндоус-а ми се появява син екран с думите : Critical error, Unmounted devices, Windows find a error and can't load или нещо от този род
Рестартирам го, появява ми се на черен екран няколко възможности една от която е "Start Windows Normally" всичко си е ок. От какво би могло да се получава това?
Благодаря!
Страници: [1]