Аз ползвам от няколко години електронно банкиранe на Първа Инвестиционна с минимална месечна такса ако не се лъжа от 1 лв под Линукс и всичко си работи перфектно - винаги е било изцяло уеб базирано, никакви ActiveX контроли и други глупости или ограничения за браузъри или операционни системи.
Че снимката е от Убунту се вижда и по част от логото им на фона. Но на кой му пука при тоя "динамичен" сайт, където всичко подскача, мига и (ако е възможно) се върти '>)
Би ми било интересно да чуя вашето мнение относно фундаменталната трансформация на традиционния бизнес модел при софтуера, която като че ли навлиза в нова фаза през последните няколко месеца. Ето и няколко интересни въпроса:
Какво е бъдещето на софтуера като продукт или услуга (Web 2 и уеб базирания десктоп, на който Google, Microsoft и Yahoo се опитват да препикават територии)
Кое кара големите играчи като Oracle и Microsoft да се отказват от досегашните си пазари и канали за продажба? Oracle все повече се фокусират основно в high end пазара, но вече не толкова като доставчик на продукти, а по-скоро на решения и услуги, а Microsoft бутат нещата към subscription модела (Windows Live & Office Live) и заявават, че трябва да преосмислят из основи що е то MS Office (разбирай офис пакет) - предварителната версия 2007 на MS Office е потвърждение за промяната.
Какво мислите за бъдещето на традиционните големи Линукс играчи и новите "звезди", стъпили на раменете на утвърдени дистрибуции в света на свободния софтуер, но далеч задминавайки популярност и брой потребители и тях и "конкурентите" им за краткото време от началото на своето съществуване - например Ubuntu, PC-BSD?
Не сме ли свидетели на ускорено набиране на скорост на втора голяма вълна в ИТ индустрията след масовото навлизане на Интернет?
P.S. Аз имам своите отговори, интересно ми е да чуя и вашите.