Автор Тема: Anonymous Bulgaria  (Прочетена 31382 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #15 -: Jun 24, 2012, 23:54 »
Цитат
Е това са писания на разни ученици от средното, "мирише ми" на 9-10 клас по акъл

Иди го кажи това на журналистите. Че като подхванат някакъв слух, разбрали не разбрали, че като го раздухат се превръща в 'световен' проблем.
Пък след това обяснявай, че това било работа на някакви пишлемета.




Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #16 -: Jun 25, 2012, 00:01 »
@backinblack Е браво бе ... ако наистина вярваш в тези неща които пишеш си е лично твоя работа, ама мисля, че носят доста повече негативи отколкото позитиви.
Това дето го пишеш, че жените трябвало да си гледат къщата си е ама зверска глупост. Всички трябва да работят равностойно ( нищо не ги оправдава жените, че са жени ). Аз съм против еманципацията, ама против "еманципацията" която напоследък се налага. В смисъл, че уж жените трябва да са равностойни професионално на мъжете, ама трябвало пък да им се осигуряват допълнителни неща ( не говоря за тоалетните и другите чисто физиологични неща ), просто щом нещата трябва да са равни, ми нека да бъдат.
Ама тези твоите разбирания нещо не са ми понятни, значи дай като не се разбираме с жена ми аз да се правя на див газар и да ходя да си плющя наволя и после като се прибера да и шибна 2-3 шамаря за спорта, пък тя от своя страна да ходи да си дига полата при колегата, а иначе да се правим на семейство от приказките. Е това си е простотия. Щом двама души не им е приятно да са заедно ми няма да са.
А за децата и това с налагането на мнение и "методите" ... ми все едно аз да имам възможността и уменията да те гръмна или да те взривя и да се измъкна, пък ти да не ме кефиш и да го направя, просто така щото не ме кефи ти каква религия проповядваш или каквото и да било ...
Та нещата за мене трябва да се оставят на естествения подбор ... ако не се разбирате с жена ти - се разделяте, ако детето ти не му се ходи на църква - не ходи и т.н.
Пък дали е редно или не е си преценява самото дете, след години като види как си е наредило живота и ако нещо не му е в ред, обвинява себе си.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

edmon

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #17 -: Jun 25, 2012, 00:05 »
Тва не е смешно, а тъжно. При толкова много информация, смляна и сдъвкана, тия хайванчета дори не могат да си направят труда да проверят в википедерия кое какво значи и как се използва и за какво може да се използва !!!
Неграмотността ни превзема!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #18 -: Jun 25, 2012, 00:09 »
Чакай сега! Дай да не намесваме пиенето и шамарите! Това си е една съвсем друга тема! Имах в предвид само нормалното и съвсем човешко разделение на труда без извръщения!

Пък тва дето си вдигала полата при колегата, ако тръгнем да го бистрим, роман ще напиша! Обобщено мога да кажа само, че в днешно време няма семейство в което единия да не кръшка и също така, ако мъж не кръшка, 99.9% е сигурно, че жена му го прави и заради него :D ! Каже ли ти, че я боляло главата и нямала желание и ако ти ако не я подхванеш, тя няма да се сети, можеш да си сигурен че имаш ортак :D 
« Последна редакция: Jun 25, 2012, 00:38 от backinblack »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #19 -: Jun 25, 2012, 10:51 »
Тъй като вчера брах копър (1,5 куб.м.) да се турна на това гърне.

С моята живея от 9 г. и нито тя, нито аз хойкам. Познавам и други семейства така. Никога не е късно да станеш за резил, но факт е, че покварата не е обхванала всички семейства. Също така, това почне ли, най-доброто е развод, като единствена сигурна мярка да спре. Най-вече за децата това е най-добре.

Може да съм извънредно задръстен, но мисля, че мястото на жената е в кухнята (модният салон, магазина…).

Днес всички работят и възпитанието е поверено на детските градини. Нищо против нямам градините, имат си много предимства. Но аз съм расъл в семейство на работещи родители, моите деца днес също. Просто ги изпускаме, нямаме време за тях и те се отдалечават от нас.

Полагаме неимоверни усилия да разбираме техния свят.  Но такива са малко, а с всяка изминала година, отдалечаването става все по-голямо.

На практика днес не съществуват семейства, а домакинства. Евентуално спим под един покрив и това е. И точно така се раждат „българските анонимни“.

Гнус, срам и яд ме беше да чета тая конференция по скъпата. Въпросният Черен лебед станала „кракерка“ (защото реално не е), а станала, защото баща ѝ бил!? Поне положително е, че все още има някакво въздействие върху децата, ама какво е то?

Преди време си говоря с един познат. Обяснявах,  защо не ям сладко. А то е защото не давам на моите деца. И той рече, че не давал на дъщеря си да пуши, ама той пушел.

И хората около мен масово отказват да правят деца. Оправданията (защото това са оправдания) са винаги две — пари и кариера. Винаги щом видя някоя булка да роди е, за да задържи мъжа си. И ражда съответно едно. За да станат две или трябва да са близнаци или някаква причина извън решенията в семейството. С три знам единици.

Наскоро по повод на една позната, която съкратиха, чух коментар от съпругата, който почти ме насълзи: е сега тъкмо е време да  си роди едно детенце. Като питам моята, защо вече отказва да ражда, казва, че искала да живее, искала да работи. Вече и не питам. А и тя взе мерки.

За мен еманципацията е едно от най-отровните неща за обществото дето са се случвали. На социалистите им приписахме всички земни грехове, обвинихме ги във всичко, отрекохме всичко, а тази им идея оставихме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #20 -: Jun 25, 2012, 11:27 »
Я да си дам и аз мооите 25 цента.
@borovaka - пусни си Редник Джен (като ти четох постовете много се смях и се сетих за филма :D) [_]3 [_]3 [_]3
Сега ще градят кариера и няма време за деца. Като няма деца, няма и за какво да си правят компромиси и за най-малкото, всеки си вдига чуковете. Не, че няма пари за отглеждането им!

И хората около мен масово отказват да правят деца. Оправданията (защото това са оправдания) са винаги две — пари и кариера.

Моля, моля - не са оправдания, а въпрос на избор. А това, че този избор е породен от горните причини, вече е съвсем друго нещо. Дали ще е по-добре ББългарите да правим като мангалите - голи и боси мизерници, ама иначе ги раждат по 10.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #21 -: Jun 25, 2012, 11:46 »
Добре, а след около 30 години ще изчезнем, по-добре ли е? Циганите не са голи и боси от това, че раждат деца. Изобщо защо живеем, ако не оставим поколение? Това е основната житейска борба на всяка амеба, тревичка, храстче, еленче, зайче, вълче, но не и на българина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #22 -: Jun 25, 2012, 11:57 »
Добре, а след около 30 години ще изчезнем, по-добре ли е?

Всяко нещо си има край :). Плюс това ние сме вид, който се самоунищожава.

Изобщо защо живеем, ако не оставим поколение?

Ами като искаш децата ти да теглят...
Ти каза, че си живял в семейство с работещи родители. А как ти изглежда обърнатата картинка - за да живеят родителите децата да работят?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #23 -: Jun 25, 2012, 12:55 »
b2i, най-големия проблем на българите е, че когато някой тръгне да прави нещо, всички се юрват да го разубеждават първо, че е невъзможно, ако е малко по-инат, започват да го критикуват и така, дори и някой да изяви желание да помогне бива разубеден и, ако въпреки всички създадени умишлено или не умишлено трудности везме, че успее, точно тези които най-много са критикували и най-малко са вярвали в начинанието, първи започват да въртят опашката да изкярят!
Тази черта, дори и на циганите не е присъща и за това ни правят всички на луди и, ако не започнем от някъде да променяме нещата, наистина ще изчезнем, но не защото няма пари да отгледаме и възпитаме деца, а поради горните причини!

Аз примерно, това начинание което съм започнал го мисля от дълго време, но защото съм имал собствен бизнес, това съм го разбрал отдавна и поради тази причина, не съм го започнал по-рано. Само защото не разчитам на подкрепа, докато не го направя до ниво, че скептиците да виждат "далаверата" за себе и повярвай ми, че ако успея, точно тези които стоят на страна и не вярват, ще са първите които ще се "натискат".

Просто ние сме изроден народ, който наистина е по-добре да изчезне, но пък инстинкта за самосъхранение в такива като нас е по-силен и това все още ни спасява от изчезване.
Активен

danaildr

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #24 -: Jun 25, 2012, 12:58 »
Еманципацията е хубаво нещо, но като всичко в България е по-различно от колкото в другите страни. Няма нищо лошо жените да работят и да градят кариера. Няма нищо лошо мъж да си стои у дома и да възпитава поколението. Лошо е когато човек сам се откаже да създаде поколение, в името на някаква висша цел (обикновено пари). Сложете на везната двете неща и премерете кое тежи повече.
А тея анонимните ..... тея ако са анонимни аз съм 18 братовчед на английската кралица.
Активен

danaildr

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #25 -: Jun 25, 2012, 13:02 »
Просто ние сме изроден народ, който наистина е по-добре да изчезне, но пък инстинкта за самосъхранение в такива като нас е по-силен и това все още ни спасява от изчезване.
Тука бъркаш много. Изроден народ са американците, които се опитват да наложат тяхното виждане за демокрация, изродени са евреите, които нападат съседите си и после се жалват, че някой пратил ракети срещу тях. Изродени са фундаменталистите от някои ислямски държави. Ние сме уморен народ. Разликата е голяма, нашето бездействие се дължи на умора, умора да спасяваме шибаната Европа повече от  хилядолетие. Няма по-толерантен народ от тоя дето нарече изроден.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #26 -: Jun 25, 2012, 13:27 »
Ъммм, що се отнася до евреите, мисля че статистически погледнато по-често се случва съседите им да ги нападат. Даже в един момент всичките им съседи ги нападнаха едновременно, обаче еврейчетата им разпраха дупарите за няколко дни. В тоя ред на мисли честно казано им завиждам - да успееш да накараш половината свят да вярва че е най-добре като ти забият шамар да обърнеш другата страна, същевременно ти самия въобще да не си поплюваш и да раздаваш тупаници на всеки който реши да се заяде с теб...яко :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

danaildr

  • Гост
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #27 -: Jun 25, 2012, 13:59 »
Ами такива са си, тихомълком заградят малко чужда земя, обявят я  за своя и се почва стрелбата с ракети, и понеже светът им е длъжен, заради един  холокост (в който са избивани главно полски евреи, които са юдеи по религия, но по кръв не) ги оставяме да си правят каквото искат.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #28 -: Jun 25, 2012, 14:23 »
//off

b2i

Последната буква е: "l" (малко L)

//on - почти

Лошо е когато човек сам се откаже да създаде поколение, в името на някаква висша цел (обикновено пари).

Абе ей... Почвате да ме ядосвате. Г-н "кантар" ти лягал ли си си гладен? А децата ти лягали ли са гладни? А ще ти хареса ли да ги слушаш как искат нещо, което не могат да получат? Така, че не ми говори какво да претегля. И плюс това парите не са цел, те са средство. И ако го нямаш това средство не виждам причина да създаваш деца.

Тука бъркаш много. Изроден народ са американците...

И руснаците, и руснаците - и те са изродени, също колкото американците :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Anonymous Bulgaria
« Отговор #29 -: Jun 25, 2012, 14:24 »
Не мога да разбера какво е това хейтене по тия - според мен са си свършили доста добре работата. В смисъл не са се затрили вече хиляди години, дори напротив, въпреки че са една шепа народ и въпреки че през повечето време не са имали държава. През това време са измислили две религии, едната променила половината свят и по стечение на обстоятелствата е официална такава в България. Да не говорим че имат непропорционално висок процент от научните открития и че са превърнали някаква скапана пустиня в нормална държава. За разлика от тях, палестинците примерно са си пълни цигани, които никога не са успяли да направят държава, да развиват култура и дори в момента дават далеч повече жертви на вътрешните си междуособици в сравнение с тези, загинали биейки се срещу Израел. Покрай това няма един палестинец, който да е известен с научни открития, изкуство, дори успешен бизнес. Най-известните палестинци са известни с тероризма си там. Имам предвид то и българите са нямали държава, но това не пречи да са дали на света Паисий Хилендарски например. Алтернативно и евреите Нютон или Айнщайн.

Като се замисля за това, простичките обяснения на Борисов за калпавия мат'рял изведнъж придобиват смисъл.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon