Автор Тема: Съвет за стара повредена техника за вторични или за части?  (Прочетена 3308 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
 Здравейте имам към 20-ина старички LCD монитора, с дефекти, от рода на черни точки, черти и прочие по екрана. Възможно ли е да се ремонтират евтино тези монитори или не? Повечето са марка LG, средно по 17-19 инча, имам и benq и т.н. Имам също 30-ина от онези огромни CRT монитори, 5 от тях са от последните CRT които произвеждаха, другите които са преобладаващата част са некви антики които не стават за използване, дали някои  от aнтичните ми CRT може да се използва за части на по-нови CRT или директно към вторични да ги пращам за желязо, че и без това тежат по 30-40-50 кила единия(различни размеери са). Знаете ли сервизи които ремонтират разни монитори и им трябват части?  Хора които мога да питам?

Имам също 20 дънни платки(от периода 2007-2011), всичките с разни дефекти, някой не му работи USB, другo примерно работи но не позволява да се инсталира уин. Друго ps2-тата нему работят другото е ок, и т.н. всичките имат някакви проблемчета, не са наред, но някой който разбира може да си ги оправи. Ако  ли непоне за части могат да служат може би? Дайте съвет какво да ги правя.

Към 30-ина видеокарти , повечето 128mb 128 битови. от периода 2005--2010. също с проблеми. Някои дават артефакти в игри. Други не им работи 3d, други забиват , с всякакви прожблеми има. Но има хора които могат да си ги използватбез д аиграят игри на тях - така артефактите примерно няма да са проблем. Има хора които могат да си ги ремонтитат и да са като нови.  Или поне за части?

Имам  и няква елитна за времето си звукова карта с неизвестни дефекти, датиращи от времето което са били и видеокартите. Пробвах има звук, но не съм тествал детайлно и дълго.

И всевъзможни кабели без дефекти цяло сандъче,  някакви сата, usb от единия край мини от дригия нормално голямо usb , 5-6 ЗАХРАНВАЩИ, 22 FTP(на такива ми приличат), голяма бройка също от тези които ползваха за колони(немониторни, а обикновени), dvd -та към телевизори, не им знам името. Ако някой има интерес мога да ги покажа.

Ии някакви други компютърни джунджории. Моля дайте ми съвет За мониторите, дънните платки и видеокартите дали мога някъде да ги продам за части или директно към вторични да ги засиля. Според мен има живот в тези чарколяци. Моля посъветвайте ме,  Благодаря!

По- подробно:

Дъна:

Gigabyte GA-K8NS (Socket 754 for AMD Athlon64 , DDR400/ 333/ 266- 184pin. Max capacity: Up to 3GB by 3 DIMM slots

2бр.PC CHIPS PCCHIPS M848A (V2.1)  ( Socket A for AMD Athlon XP / Sempron, Memory 3 x 184-pin DIMM sockets support three 2.5V DDR SDRAMs (DDR400/333/266/200)Maximum: 3GB) Проблем и на двата: Пали но не може да се инст. ОС. Не работят ps/2 клавиатури и мишки.

Gigabyte GA-M55S-S3 rev2.0 (Сокет AM2 AMD Athlon™ 64 FX / Athlon™ 64 X2 Dual-Core / Athlon™ 64 / Sempron™, Поддръжка за AMD Phenom X3/ Athlon X2, 4 DDRII DIMM слота до 16GB,  Поддръжка на двуканална DIMM памет DDRII 800/667/533/400) Проблем, липсва радиаторчето на вградената видеокарта, мястото за батерията е леко разкачено.

Gigabyte GA-945PL-S3 (rev. 1.0) (LGA775 Intel Core™ 2 Extreme/ Intel Core™ 2 Duo processor*, Intel® Pentium® D Processor, Intel® Pentium® 4 Processor, 4 DDR II DIMM memory slots, Supports 1.8V DDR II DIMM, Supports dual channel DDR II) Проблема е 3 разместени пина и 3-4 липсващи за процесора.

Gigabyte GA-7VT600 (rev 1.0) (Socket A for AMD Athlon™ XP / Athlon™ /Duron™ Според сайта на гигабайт, ан дъното пише Socket  T462, DDR400(PC3200)/ DDR333 (PC2700) / DDR266 (PC2100) -184pin, DIMM slots:3) Не са ми известни проблеми, но е старо дъно.

 Asus P5GL-MX/S (Intel Socket 775 Pentium® 4/Celeron, 4 x DIMM, Max. 4 GB, DDR 400/333/ Non-ECC,Un-buffered Memory, Dual Channel) Пиновете за процесора са направо смлени, липсват повече от половината. Липсват и радиаорчетата за вграденото видео и още някакво радиаторче ми изглежда, че е свалено.

5бр.ECS L7VTA (V1.0) ( AMD® Athlon XP / Athlon / Duron CPU, Socket A, 3 DDR DIMMs, Supports DDR400 (conditional) / DDR33, Max. 3GB (2GB only for DDR400, conditional) Проблем на първата бройка: Не се инсталира USB в ХР, не работи LAN, USB, PCI. Дъното свети като ново! Проблем с втората бройка не ми е известен. Проблем на другите три бройки: Не палят с всяко захранване.

3бр.ECS K7S5A (v3.1) (Socket 462 for AMD Athlon™ XP/ Athlon™/ Duron™, 2 x 184-pin DDR DIMM socket , support DDR266/200 DDR SDRAM, 2 x 168-pin SDRAM DIMM socket support PC133/100 3.3V SDRAM) НЕ са ми известни проблеми, на първия и втория и нищо по тях не липсва. Третия е за ремонт L8, и L6(usb.power) са свалени, също и U17 IT8705F.

ECS 661FX-M7 (V1.1) (LGA775 socket for latest Intel Pentium 4 / Celeron D processor,  2 x 184-pin DDR DIMM socket support up to 2 GB) Няма никакви изкривени пинове! Не ми е известен проблема му.

DFI AD75 (rev.A) (AMD Athlon /Duron, Socket 462, 3 DDR DIMM, max. 3 GB, Supports PC2700(DDR333)/PC2100(DDR266)/ PC1600(DDR200) DDR SDRAM) Проблем на AGP в 3D.

ECS 651-M (V2.0) (Socket 478 for Intel Pentium 4/ Prescott, 2 x 184-pin DDR DIMM socket support up to 2 GB, DDR333/266/200 DDR SDRAM) Не ми е известно да има проблем, но дъното не е нещо ценно.

ECS K7SEM ( Не виждам версия ) ( AMD® Duron CPU, 2 SDRAM DIMMs, Supports PC133 / PC100, Max. 1GB)Проблем: Блокирало му е постоянно Уин98 затова е върнато.

COMPAQ Processor Board (някво странно дъно без място за процесор. Мисля, че е вграден в платката чипа, защото има два чипа на които пише интел, Антика от 26/12/98-а е)
Някакво др антично квадратно дъно със сокет 7! Не мога да намеря маркаи модел.


Видеокарти:

Неизвестна nVidia Manli от 6-и1 месец на 2005-а. Има DVI , никъде не пише колко й е паметта и другите параметри. Има огромен черен радиатор колкото половината й площ. С неизвестен проблем е.

colorful  (nvidia)

nVidia GeForce FX440/64MB/128BIT/8X/TVOUTНе ми е известен проблема й.

3бр. Manli FX5200/128MB/TVOUT/DVI Първата видимо няма нищо изгоряло, но не пали всеки път. Втората уж е същата но има едно сиво радиаторче бонус. Проблем: Прегрява. Насича. Третата е с неизвестен проблем.

6бр. nVidia GeForce FX5200/128MB/128BIT/TVOUT Първата е без DVI, и с неизвестен проблем. Втората пак с неивестен проблем но с огромен радиатор заемащ повече от половината карта. Третата дава черти, понякога забива. Четвъртата и тя е с неивестен проблем. 5-тата е с неизвестен проблем. И 6-тата е с неизвестен проблем.

2бр. Manli FX5200/64MB/64B/TVOUT Проблем на първата: Забива в 3D, Maже понякога. Проблем на втората не ми е известен.

2бр. nVidia GeForce FX5500/64MB/128BIT/TVOUT/DVI Няма сигнал първата, вротата  некой е отлепил радиаторчето с перката й.

3бр. nVidia GeForce FX5500/128MB/TVOUT/DVI На първата, втората не ми е известен проблема й. Имат огромен радиатор заемащ повече от половината карта. +едно допълнително мъничко. Третата също не ми е известен проблема й.

nVidia GeForce FX5600/8X/128MB/128BIT/TVOUT/DVI Не ми е известен проблема й.

nVidia GeForce FX5700LE/8X/128MB/128BIT/TVOUT/DVI Проблема й е, че след време мажбела в уиндоус.

Vidia GeForce 6600 128MB/TV/DVI/AGP С неизвестен проблем.

nVidia GeForce 6600 256MB/TV/DVI/AGP С неизвестен проблем.

Manli RAD9250/128MB/128B/TV/DVI Проблем: Не влиза в нормален режим.

2бр. Manli RAD9550/128MB/128B/TV/DVI Проблем с паметта на едната. Другата забива.

Manli GF4 440/128 DDR/128B/TV/DVI Има огромен радиатор колкото половината карта! Проблем: Артефакти

2бр. Manli FX5700LE/128MB/128B/TVOUT/DVI Проблем при първата: Маже. Проблем при втората: Прегрява при натоварване. След няколко часа работа прегрява, системата забива и образа изчезва.

NVIDIA RIVA TNT2 Ultra 32MB античка  от 2000-ата:))


Звукова карта:

M-SC03 Пише нищо друго..Има 6 женски жака. Line in Mic In, Front out, rear out, surround out, center/bass out.
Клавиатури:

3 клавиатури лоджитек. Едната работи  без липсващия бутон "i". Втората е безжична но без usb предавателя, трeтата е usb, но десетина клавиша и не работи изобщо, подозирам,че е в usb кабела проблема, некъв е лабав като влиза в женско usb.

Имам и една модерна 4-та лоджитек клавитура която също е безпредавател и също не работи.

Нещо като клавиатура но само с цифри, има usb кабелче. 1Бр.

8 колони от аудио системи



АБСОЛЮТНО ЗДРАВИ НЕЩА! :
3 съвсем здрави адаптера benq(switching power supply), model: ps30-eu5060 , стават за зарядни за нокиа телефони, от този тип: charger-nokia-1-500x500.jpgКаква цена според вас мога да взема за бройка? Съвсем здрави са без никакви дефекти. Лев-два? 5?
1съвсем здраво зарядно planctronics  с две "Micro-USB B" кабелчета за блутуд слушалки които се скъсаха. Готиното му е,че може да зарежда едновременно две различни неща. Колко мога да му взема?


1 съвсем здравa IEEE 1394 Firewire Card. На самия кабел пише 80 градуса по Целзий, 30V  Марката e AsLink  Колко мога да му взема?

2 съвсем здрави usb карти, като всяка една от тях има по два usb порта. Марката e AsLink. Колко мога да взема за бройка?

100-инa съвсем здрави ftp кабелчета. Колко мога да взема на бройка?

1 съвсем здрав usb кабел, от едната страна USB B, от другата USB А. И двата мъжки. Колко мога да взема?

3 съвсем здрави кабела, от едната страна е "USB Mini-b (5-pin)"  от  другата нормално голямо мъжко USB. Колко мога да взема на бройка?

4 съвсем здрави кабела, от едната страна нормално мъжко usb , от другата UC-E6 (non-USB), използва се от Nikon, Sony, Kodak и други дигитални камери и телефони. Колко мога да взема на бройка?

10 здрави захранващи кабела за компютър или монитор. Колко мога да взема на бройка?

4 съвсем здрави (син, сив, червен и жълт) сата кабели. Колко мога да взема на бройка?

13съвсем здрави кабели. Всеки представлява UC-E6 (non-USB) свързан с жълт и бял композитен кабел . Колко мога да взема на бройка?

1 кабел с жълт и бял композитен кабел и нещо подобно на мини/майкро usb но не мога да го определя???

VGA кабели не съм ги броил. Колко мога да взема на бройка?

1 мъжки micro USB от едната страна, от другата два мъжки големи USB, за външен харддиск от старите преди да излезе usb 3 ги правиха така за да захрани с енергия. Колко може да мусе вземе?

1 брой s-video към RGB video кабел. Колко мога да му взема?


Моля кажете ми цени поне за здравите кабели


В процес на долпълване е..



« Последна редакция: Jan 08, 2016, 23:31 от ignorant »
Активен

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
« Последна редакция: Jan 07, 2016, 07:21 от ignorant »
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Имаш един вариант.
Тук можеш да хамериш връзка към Фейсбук страницата на проекта.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
За LCD-тата.... Ами бих ги дарил. Имаше някакъв пич, който сглабяше компютри от дарения, инсталираше им системи, програми и ги подаряваше на хора, които не могат да си купят.

За CRT-тата.... Вътре има някои доста ценни електронни части. Имам един приятел, който събираше, разглабяше ги, вадеше от тях само едно нещо, мъничко такова и останалото на боклука. Не зная, какво вадеше. Казвал ми го е няколко пъти, но понеже там съм пълна нула, не го запомних.
Когато си взех първото лапи, мойто CRT го разглобих, за да го изхвърля, че тежеше зверски и направо бях изумен, колко мед има вътре. Бяха обиколили и около решетката на монитора с един пръст медни намотки. Предполагам, че ако го дадеш цял на вторични, ще ти дадът жълти стотинки. По-добре да се разглоби.
« Последна редакция: Jan 06, 2016, 16:06 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
За LCD-тата.... Ами бих ги дарил. Имаше някакъв пич, който сглабяше компютри от дарения, инсталираше им системи, програми и ги подаряваше на хора, които не могат да си купят.

За CRT-тата.... Вътре има някои доста ценни електронни части. Имам един приятел, който събираше, разглабяше ги, вадеше от тях само едно нещо, мъничко такова и останалото на боклука. Не зная, какво вадеше. Казвал ми го е няколко пъти, но понеже там съм пълна нула, не го запомних.
Когато си взех първото лапи, мойто CRT го разглобих, за да го изхвърля, че тежеше зверски и направо бях изумен, колко мед има вътре. Бяха обиколили и около решетката на монитора с един пръст медни намотки. Предполагам, че ако го дадеш цял на вторични, ще ти дадът жълти стотинки. По-добре да се разглоби.
Можеш ли да питаш приятеля си как се казва тази част и да ми кажеш, много ще съм ти благодарен, моля те! :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Съжалявам, но от три години нямам контакт с него.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Редактирах всички дъна и видеокарти които имам. Написах и проблемите им. Надявам се придобиете по-добра представа. Ако някой друг знае места за скраб на дъна и видеокарти казвайте откъде мога най-изгодно да ги дам :)
едит: още веднъж редактирах днес със солиден ъпдейт дузини видеокарти.
« Последна редакция: Jan 08, 2016, 00:45 от ignorant »
Активен