Автор Тема: Посъветвайте ме!  (Прочетена 2260 пъти)

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Посъветвайте ме!
« Отговор #15 -: Feb 14, 2008, 19:50 »
абсолютно аналогична!
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

cdiem

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #16 -: Feb 14, 2008, 20:56 »
Може би се намесвам малко късно, но за машина с твоя процесор и рам памет може би е по-добре да използваш Xubuntu (http://www.xubuntu.org). Just my 2 cents.
Активен

lz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 172
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #17 -: Feb 14, 2008, 21:56 »
Аз бих ти препоръчал, ако имаш възможност да си добавиш още RAM памет. С настоящата конфигурация, Убунту няма да е много бързо, в сравнение с настоящият Виндовс Хъ Ръ. Избери PCLinuxOS.
Активен

viv1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 250
  • Distribution: Slackware, Ubuntu, Knoppix
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Посъветвайте ме!
« Отговор #18 -: Feb 14, 2008, 21:56 »
EROSTEN, като начинаещ ще получиш разни съвети, но и доста глупави. Например, някой те съветва да си инсталираш SLACKWARE. Само човек, който иска да те откаже от LINUX, след като си новак, може да ти даде такъв съвет. Това е най-трудната за начинаещи дистрибуция. SUSE беше много добра, за това, което искаш да ползваш, но откакто се прегърнаха със създателите на Winбозата, няма да ти върши работа. SUSE е с орязяни виодео и аудио кодеци. Ако не владееш английски най-добре е за теб да си инсталираш Ubuntu 7.10  desktop i386 GNOM версията. Тя е с красив desktop и изцяло е на български език. За тази дистрибуция има всичко, което може да ти потрябва. Бих казал, че е с най-много и най-поддържани ъпдейтващи сървъри по света. Аз я ползвам от една година и нямам проблеми, поне за това, което искаш ти от Linux. Пък и трудно ще можеш да скапеш Ubuntu-то. По същия начи стои въпроса и с  Debian, но ще ти трябва малко английски. Има и други достойни за уважение дистрибуции, но за тях засега, съветвам те, не мисли.
Активен