Автор Тема: Малко помощ с един wizard  (Прочетена 1424 пъти)

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Малко помощ с един wizard
« -: Apr 06, 2009, 15:34 »
Здравейте отново.

Правя си Wizard в Qt4. Използвам QtCreator и не използвам .ui, а пиша всичко. Ползвам QWizard и QWizardPage.

Въпросът ми е следният:
Искам вместо стандартните Back, Next и Cancel бутони, да са например ето тези:
, ,

Бихте ли ми казали как да стане това...? А ако не става - готов съм да си разчертая сам Wizard-чето, но тогава бихте ли ми казали кой widget да използвам?

Благодаря предварително!

Тъй като ми е важен този Wizard, обръщам и на GTK дори, но да може да се направи това.

Още веднъж Ви благодаря!
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Малко помощ с един wizard
« Отговор #1 -: Apr 06, 2009, 16:11 »
С QAbstractButton * QWizard ::button ( WizardButton which ) const можеш да получуш указател към бутон на wizard-а, слод това може да си го модифицираш с void QWidget::setStyle ( QStyle * style ). Така мисля, че ще стане :) Май ти наскоро писа за QStyle, така че пробвай :)

За повече инфо: http://doc.trolltech.com/4.5/qwizard.html и http://doc.trolltech.com/4.5/qwidget.html#setStyle

П.С Препоръчвам ти да не месиш Qt код с GTK+ код, поне докато не направят добре възможноста за преобразуване на QObejct в GObject.
« Последна редакция: Apr 06, 2009, 16:13 от task_struct »
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: Малко помощ с един wizard
« Отговор #2 -: Apr 06, 2009, 19:32 »
Благодаря за отговора, но не можах да разбера как трябва да стане...

Обикновено със setStyle навсякъде в QObject се настройва дали стила на обекта да е Linux-ски, Windows-ски или Mac-овски. Би ли ми дал малко повече информация или линкчета. Ако няма начин, аз ще си разчертая всичките обекти, но какъв тип бутон може да се използва за да може да му се зададе картинката?

Благодаря!
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Малко помощ с един wizard
« Отговор #3 -: Apr 06, 2009, 21:05 »
Можеш да си създадеш собствен стил - http://doc.trolltech.com/4.5/stylesheet.html
А мисля, че може да стане с CSS или да се вържеш към paint Event на бутона. Не съм много добър в тази част на Qt така, че пробвай :)

Успех  [_]3
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
KDE 3 wizard
Настройка на програми
kennedy 3 1301 Последна публикация Jul 12, 2002, 12:15
от kennedy