Автор Тема: Помощ с управление на софтуер линукс - убунту  (Прочетена 1736 пъти)

kokokj

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Теглих програми всичко беше 6 рестартирах компюръра пробвах да изтегля още някоя програма и не стана! Моля ви помогнете. А и да ви питам как да си сложа горе кирилицата и ЕН езика както в флекс тайп, че така мн трудно ги сменям от Клавиатурата. Благодаря предварително :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Първо си формулирай ясно въпроса.Горе- долу разбрах, че искаш да си добавиш аплет за клавиатурната подредба на панела. Даваш десен бутон на мишката върху панела, избираш добавяне към панела и от списъка избираш и добавяш аплет за клавиатурната подредба.Само не разбрах, що ти е толкова трудно да натиснеш едновременно Shift+Alt. Ако проблемите са физиологични се извинявам предварително.
Клавиатурата се настройва от менюто "Система"-клавиатура, като там задаваш езиците и бутони за смяна на подредбата. За първото което питаш ще ти отговоря, когато ми обясниш по- смислено- какви програми, как и с какво си ги теглил.Както и дали се е стартирал нета след рестарта на компютъра.
« Последна редакция: Oct 31, 2009, 17:02 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

kokokj

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Благодаря, Много ми помогна имам и още един въпрос. Когато инсталирам Lampp и въобще немога да влезна в локалхоста и в пхпмайадмин-а Ако има някакви други програми които ще станат пишете :P и да ви попитам защо ме изхвърля от скайп ? Искам да го преинсталирам и да се оправи а пише, че не може да се стартират 2 софтуера едновременно! А пък в същото време съм спрял всичко :)
« Последна редакция: Oct 31, 2009, 17:56 от kokokj »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
За скайпа е лесно. Първо трябва да излезеш от скайпа. Пишеш в конзолата sudo apt-get remove skype и го премахваш. След това си свали пакета от официалната страница и го инсталирай отново. Не мога да се сетя обаче какво е lampp и за какво служи за да ти помогна.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ismailov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 465
  • Distribution: ubuntu,mint,xubuntu
  • Window Manager: Xfce,lxde,cinamon,Gnome
    • Профил
    • WWW
здравеите и от мен
лаамп е аналог на xamp които е за виндовс
това е програмка която вклюва във себе си много сержиси като mysql
apache и други просто във момента не мога да се сетя още куи

Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Здравей. Относно въпросът ти за lampp изпращам ти линк към официалната страница на проекта с указанията за инсталация / има и FAQ/.
http://www.apachefriends.org/en/xampp-linux.html#377.
Аз лично не съм ползвал Линукс алтернативата на xampp, но под Уиндоус ми е вършил чудесна работа.
Колкото до досегът ми с Линукс уеб сървър и база данни, според мен е доста лесно да си спретнеш собствена инсталация. В хранилищата на убунту имаш всички нужни пакети /Apache, MySQL, Phpmyadmin, sendmail/posix/qmail, PHP/ и каквото още пожелаеш. А howto-та има доста в нета точно за LAMP.
Поздрави от мен, и успехи в бъдещите ти начинания. Надявам е поне малко да съм ти помогнал.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"