Автор Тема: Проблем с Ubuntu и Windows  (Прочетена 939 пъти)

bubo

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблем с Ubuntu и Windows
« -: Jun 08, 2010, 22:22 »
Имам инсталирани на компютъра Убунту 9.10 и Windows 7, като си ползвам windows-а, linux-а инсталирах от любопитство преди 2-3 месеца и съм го пускал 2 пъти. Вчера влезнах в linux-а за да се помъча да си подкарам тв тунера, безуспешно за жалост..но не това е проблема. Та докато си се разправях с това убунтуто реши да се ъпгреидва, цъкал съм си аз квото ми падне най-вероятно като ме е питало за тоя упгреид и когато рестартирах системата за да си влезна в windows-а ми се появява grub loader-a (нещо което не се случваше преди, windows-а беше по подразбиране, а за да пусна linux-а влизах в boot менюто и там чак като избера hard диск-а с linux-а ми стартира grub-a).До тук добре...има си опция windows 7...но когато я избера...нищо. Черен екран и само в горния ляв ъгъл мига "_" и нито мога да напиша нещо нито нищо...единствено ctr+alt+del работи като рестартира.Та аз реших че grub-a ми прави тия проблеми и с помощта на инсталационния диск на windows-а ресторнах Master Boot Record-a. Сега при стартиране директно си ми излиза черния екран, а linux-а стартирам по стария начин през boot менюто. Някаква идея какво съм направил и как да го оправя без да преинсталирам windows-а.  ??? ???
Активен