Автор Тема: Виртуална машина  (Прочетена 1641 пъти)

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Виртуална машина
« -: Jul 15, 2010, 18:16 »
Здравейте. Имам един въпрос относно правенето на виртуална машина и по-специално коя програма е най-добра за това ? До момента съм ползвал VirtualBox и не съм впечатлен от производителността на инсталираните ОС под нея или по-точно на едно ХР, което пробвах. Искам да попитам някой от тука пробвал ли е VMWare Workstation и има ли начин да се изтегли трайъл, за да се пробва как върви ? Последната програма, за която се сещам, е Parallel Desktops, която съм виждал да работи само под ОС Х на Мак и там се справя сравнително прилично. Някой да я е пробвал под Линукс ? Благодаря ви предварително за отговорите :) [_]3
Активен

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #1 -: Jul 15, 2010, 19:02 »
VirtualBox работи много добре на подходящ виртуализиращ хардуер.Можеш да тестваш KVM/QEMU и XEN.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #2 -: Jul 15, 2010, 19:34 »
VMware Server е безплатна и позволява някои игри (клъстери, общ сторидж) с виртуалните машини
Активен

0x2B|~0x2B

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #3 -: Jul 15, 2010, 20:07 »
Virtual PC , Parallels
« Последна редакция: Jul 15, 2010, 20:17 от chen_dzen »
Активен

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #4 -: Jul 15, 2010, 20:18 »
Аз забравих да спомена, че най-вече ще го ползвам за играене на игри :) Ще пробвам предложенията като имам време :) Но нямам против да чуя и нови.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #5 -: Jul 15, 2010, 21:04 »
Аз забравих да спомена, че най-вече ще го ползвам за играене на игри :) Ще пробвам предложенията като имам време :) Но нямам против да чуя и нови.
В такъв случай vmware не е добро решение... даже и workstation
Активен

0x2B|~0x2B

Tuchkata

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 89
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #6 -: Jul 15, 2010, 21:57 »
А какво ще предложиш като най-стабилно ? На Мак съм видял, че Паралел Декстопс се държи доста, доста прилично и е с висока производителност, но под Линукс все още не съм пробвал, защото не ми се е и налагало. Просто искам да махна Дуал Буут-а на Уиндоус и заради това търся вариант :)
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Виртуална машина
« Отговор #7 -: Jul 15, 2010, 22:43 »
А какво ще предложиш като най-стабилно ? На Мак съм видял, че Паралел Декстопс се държи доста, доста прилично и е с висока производителност, но под Линукс все още не съм пробвал, защото не ми се е и налагало. Просто искам да махна Дуал Буут-а на Уиндоус и заради това търся вариант :)
За десктоп виртуализация съм чувал много положителни мнения за VirtualBox. Само не изпадайте в крайности с отворения код и си инсталирайте версията със затворен код
Активен

0x2B|~0x2B