Автор Тема: изпълняване на код в терминал от web сайт  (Прочетена 2243 пъти)

niakoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
    • Профил
привет,
така изпълнена командата действително би опитала да пусне плеъра на сървъра, което за мен няма особена идея,
по-скоро след като го свалиш (при успех разбира се), промени content-type на такъв за видео стрийминг и върни байнари на филмчето (тук гугъл ще е най-полезен), след което (по желание) си изтрий сваления файл

поздрави
нас
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
backtolife, имаш права да старираш команди. Това което си пуснал е точно изхода от smplayer.
Обаче това което си написал ще работи ако на този компютър на който върви apache-то има работещ X и инсталиран smplayer. Също ще трябва потребителят с който работи apache-то да може да ползва X-a.

Сега-а-а-а, значи - аз в началото се подведох и помислий, че NilkolaiTalev иска приложението да работи за него, т.е. отваря си browser-а пише: localhost/vbox7.php пейства си линка и цъка на бутона който ще му пусне SMplayer-а. Грешките които показах са от лаптоп-а ми на който имам apache, имам php имам и Х. Но все пак не можах да направя апача да пуска Х приложения. Снощи - някъде в късни доби прочетох пак темата и осъзнах, че той иска SMplayer-а да се стратира на client side. В Windows това става с ActiveX (ако не се лъжа), за линукса ми е Хикс (Х) малко как може да стане освен с някоя стара версия на FF в която имаше security issues и можеше да се изпълняват разни програми през browser-а.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Ми както написах и преди ти трябва разширение за браузъра. Поне при Firefox те могат да правят всичко (точно като ActiveX). Не знам как е положението с Opera и Chrome, но вероятно и там може да се направи.
А в първото ми мнение съм дали линкове за нещо подобно което се получава само с greacemonkey скрипт. Премахва се флаш обекта от dom-a и се заменя със самият файл, така че браузъра да си зареди плъгин (totem, vlc, mplayer-plugin) и да си плейне файла в него. Няма да е smplayеr, но ще е по-добре от флаш.
« Последна редакция: Nov 05, 2010, 19:52 от v_badev »
Активен