Автор Тема: Програма еквивалент на techsmith snagit под Линукс?  (Прочетена 1334 пъти)

xkernell

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: kubuntu 12.10, ubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
Здравейте, често ми се налага да снимам разни неща от екрана, прозорчета, надписи, свободни области и т.н.
Може ли да ми предложите програма за целта? Под Windows използвам techsmith snagit, но ми писна вече да рестартирам за да направя няколко шота и после пак обратно в Линукс...
Много ще съм ви благодарен ако ми предложете някоя програма, която да има поне основните опции... :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Каква дистрибуция и каква графична среда?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

xkernell

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: kubuntu 12.10, ubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
Ubuntu 12.04 + GNOME3
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Има го вградено. Потърси на тази страница долу "Запис на екрана".
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз за целта ползвам класиката — scrot, съвсем проста, правиш си псевдоним или команден файл по избор с любимите настройки или дори без, след което си независим от каквито и да било обстоятелства свързани с управление на прозорците и работни среди. Е част от екрана не можеш да снимаш, ама за целта хората са измислили изрязване, което в Крита и Гимп се прави изключително просто за под две секунди.
« Последна редакция: Sep 22, 2012, 15:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Здравейте, често ми се налага да снимам разни неща от екрана, прозорчета, надписи, свободни области и т.н.
Може ли да ми предложите програма за целта? Под Windows използвам techsmith snagit, но ми писна вече да рестартирам за да направя няколко шота и после пак обратно в Линукс...
Много ще съм ви благодарен ако ми предложете някоя програма, която да има поне основните опции... :)

хм, PrtScr или Alt+PrtScr не са ли ти достатъчни за целта?! После с някоя програма за обработка на растерни изображения дооформяш нещата.
Активен

the lamer's team honourable member

frantic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Това приложение може да свърши работа "recordmydesktop". Предполагам го има в хранилището на Ubuntu.
Активен

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Аз за целта ползвам класиката — scrot, съвсем проста, правиш си псевдоним или команден файл по избор с любимите настройки или дори без, след което си независим от каквито и да било обстоятелства свързани с управление на прозорците и работни среди. Е част от екрана не можеш да снимаш, ама за целта хората са измислили изрязване, което в Крита и Гимп се прави изключително просто за под две секунди.
Тези неща ги правя с Gwenview и наистина става за секунди.

А с бутона PrntScr и Alt не става ли? Имаше някакви комбинации за снимане само на определени области
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Все пак да споделя псевдонима, който аз ползвам. Не е мое дело, откраднах си го от форумите на Арх, но ми пасва съвсем.

Код:
alias shot='scrot '\''%Y-%m-%d_.png'\'' -c -d 5 -e'

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

xkernell

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 46
  • Distribution: kubuntu 12.10, ubuntu 12.10
  • Window Manager: KDE, GNOME
    • Профил
Явно няма подходяща алтернатива. Просто съм свикнал с techsmith snagit да си правя нещата с два клика...
Жалко, че трябва да се съобразявам с толкова ограничения от към софтуер...
Въпреки това благодаря на всички отзовали се!
Активен

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Виж дали това ти върши работа , има я в хранилището.
http://shutter-project.org/
Активен

ftpkid

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
    • Профил
Явно няма подходяща алтернатива...
Жалко, че трябва да се съобразявам с толкова ограничения от към софтуер...

Абсурд!

Съществува Shutter.

Ще го намериш в извора.
Активен