Автор Тема: Проблеми с Kubuntu 12.10  (Прочетена 487 пъти)

snipeman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 58
    • Профил
Проблеми с Kubuntu 12.10
« -: Feb 27, 2013, 10:11 »
Здравейте. От известно време ползвам Kubuntu 12.10, но и до момента не мога да отстраня някои от проблемите, които имам с него. Първият и най-незначителен (според мен) е проблем с youtube. Клиповете вървят нормално, но се появяват жълто-червени "снежинки". Това е само при youtube?! пробвах с vbox7 и още 10-ина други live-stream сайта и нямам никакви проблеми с тях?! Използвах браузъри - Chrome, Chromium, Firefox, Opera и вградения в Kubuntu-то.
Другите ми два проблема са свързани с работата на самата система. Първият се появява при включването на телевизор през VGA порта (ползвам лаптоп HP550). По време или след изключването на VGA порта в 2 от 3 случая и дисплея на лаптопа се изключва и единствения начин да "светне" отново е рестарт от копчето?! Странното е, че не го прави веднага след като забраня VGA-то, а след 1-2 мин.
Третият ми и най-дразнещ проблем е с "лаг" на системата! Лаг е най-точното обяснение - системата реагира страшно мудно за 20-30 сек. Примерно започвам да пиша, да кажем тук. Пиша на клавиатурата, но системата не реагира и след 30 сек. просто показва какво съм написал!? При инсталацията, Kubuntu-то ми изведе съобщение за открита вътрешна грешка. И преди съм виждал подобни съобщения на Ubuntu базираните ОС, но винаги проблемите са изчезвали след ъпдейт на софтуера?!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Kubuntu инсталационни грижи
Настройка на програми
rinzai 0 3221 Последна публикация Apr 27, 2005, 22:15
от rinzai
как да инсталирам KUBUNTU
Настройка на програми
TrIsTaR 2 3715 Последна публикация Jul 03, 2005, 00:57
от Agent_SMITH
Отново въпрос за KUBUNTU
Настройка на програми
TrIsTaR 3 4044 Последна публикация Jul 06, 2005, 10:28
от rat
Проблем с Kubuntu и X.org
Настройка на програми
Regia 0 2560 Последна публикация Jul 14, 2005, 11:51
от Regia
Kubuntu 5.10
Настройка на програми
hafte 3 3696 Последна публикация Oct 21, 2005, 23:29
от phantomlord