Автор Тема: Проблем със SATA и Slackware 10  (Прочетена 580 пъти)

dope_hat

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 131
    • Профил
    • WWW
Проблем със SATA и Slackware 10
« -: Nov 25, 2004, 21:38 »
Здравейте,
Дълго се чудех дали да пост-на тук, но след като прерових информацията която успях да намеря в интернет така и не можах да си разреша проблема. А той е следния: Имам си нормален хард на който инсталирам Slackware 10 обаче имам и два други SATA по 250 GB които просто искам да ги монтирам. Обаче когато се пробвам / mount /dev/sdc / ми изкарва #/dev/sdc is not a valid block device.
А интересното е че, когато пусна друг линукс със графичен инсталатор ( SuSE, RedHat Fedora Core 3 / ги разпознава точно като sdc и sdb.
И искам да попитам някой срещал ли е този проблем и евентуално как го е разрешил и дали може да помогне.
В момента не се сещам каква точна информация още мога да ви дам понеже до сега не съм се сблъсквал с този проблем точно.
Благодаря ви предварително !
Активен

FreeBSD:The Power To Serve

decks

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Проблем със SATA и Slackware 10
« Отговор #1 -: Nov 26, 2004, 00:14 »
напиши fdisk -l и дай после да видим какво ти изкарва
Активен

Nepius

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Проблем със SATA и Slackware 10
« Отговор #2 -: Nov 26, 2004, 02:25 »
Понеже не си написал с какъв кернел си на Slackwarе 10, стандартната stable 10-та версия е с кернел по подразбиране 2.4.26. За да работи SATA ти е нужен кернел 2.4.27, 2.4.28 или последните от серия 2.6.х . Ако имаш нужния кернел с включена поддръжка на SATA то ще ти разпознае дисковете на  /dev/sdc или както ти се появяват.
Просто live-cd ползват най-новите версии на кернела и вероятно затова без проблеми ти разпознават другите два диска.  
Разбира се може и да е нещо друго, но първо това провери и дай резултат.
Активен