Автор Тема: Kacpid  (Прочетена 802 пъти)

pav4o

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Kacpid
« -: Jun 27, 2006, 14:52 »
здравейте,
не можах да се справя сам и реших да се обърна за помощ към вас. проблемът е следния преди 4-5 дни на компютърът ми се активира kacpid демон, който ми "яде" между 70 и 90 процента от процесора и то през цялото време. системата ми е FC 5, kernel 2.6.17. ткова което намерих по темата в гугъл не ми помогна - не мога да убия процеса, смених версията на кърнъла пак същото - просто този демон ми яде процесора.
ако някой се е сблъсквал с проблема моля да ми помогне.
предварително се извинявам ако не съм се изразил достатъчно ясно
Активен

Italianeca

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 386
    • Профил
Kacpid
« Отговор #1 -: Jun 27, 2006, 15:50 »
Инсталирай пакета "acpid"

Поздрави
Активен

pav4o

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Kacpid
« Отговор #2 -: Jun 28, 2006, 11:21 »
благодаря на италианеца
имам пакет acpid стартиран е но това не помага, kacpid продължава да ми яде процесора
Активен

redcure

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 914
    • Профил
Kacpid
« Отговор #3 -: Jun 28, 2006, 11:54 »
Здравей,

Опитал ли се да го премахнеш от init.d ( предполагам в runlevel 5 ). Другият вариант е да търсиш в control center Server Settings | Services app и да го намериш и деактивираш.

Успех
Активен

Debian testing 2.6.18, Enlightenment DR17

http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/index.en.html

  • Гост
Kacpid
« Отговор #4 -: Jun 28, 2006, 12:20 »
kacpid е kernel thread, нормално е да не можеш да го убиеш дори да си root. Също така няма как да го махнеш от никакви runlevels.

Не разбирам особено от ACPI глупостите в ядрото че да знам защо се е бъгнало, предполагам в гугъл все пише нещо.

Аз бих направил едно от двете неща:

1) Махаш ACPI подръжката в ядрото. Можеш да я замениш с APM (доколкото знам, това си има и негативни страни, свързана с търкания между ядрото и BIOS-a, но не съм 100% убеден)
2) Временно решение е да renice-неш процеса и да му сложиш много по-нисък приоритет, така цялата система няма да се занимава изключително с него. Това за разлика от "убиването" е възможно. Просто (като суперпотребител) пишеш:

renice 19 `pidof kacpid`

Предполагам ще имаш малко по-жива система. Но не е решение на проблема де..
Активен

  • Гост
Kacpid
« Отговор #5 -: Jun 28, 2006, 12:30 »
Цитат (pav4o @ Юни 27 2006,15:52)

Здрасти !
Незнам защо точно този демон ти лапа ресурса, но можиш да провериш дали дъното ти подържа разшириния режим на работа по ACPI. Ако прецениш, че ти трябва да го спреш (демона), ми спри го ако си на run level 3 през  ntsysv, ако си на Х, контролния панел.
Успех !
Активен