Автор Тема: Как да разбера квотата на един ftp акаунт през конзолата?  (Прочетена 1191 пъти)

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте,

имам акаунт на един ФТП сървър и искам да разбера квотата на този потребител. Мога да ползвам само конзола за свързване към този акаунт. Има ли начин да се разбере квотата?

Аз доста се порових из нета, но не могах да намеря информация за това.

Мерси предварително!
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Чакай сега - FTP сървър, пък само достъп през конзола. Бъди по-подробен в обяснението си, защото явно нещо пропускаш. Достъпът през конзолата явно е за chroot-нат ssh потребител на тази машина, който вероятно има достъп до същите папки, до които има достъп ftp потребителят. Но с ftp потребителят би трябвало да можеш да влезеш от всяко приложение, което поддържа ftp протокола. Имаш ли ftp достъп или говорим за chroot ssh достъп? Изясни картинката ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Ali Nebi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 394
  • Distribution: Centos, Debian, Fedora, Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Грешно си ме разбрал. Имам достъп до сървър с Centos 5 през ssh, който няма графична среда. Този сървър има достъп до вътрешен за тази мрежа ftp server. Ако си работил със сървъри на 1and1 ще се сетиш. Та... имам ги данните за ftp акаунта и за да стигна до ftp сървъра правя това.

Логвам се през ssh към сървъра, и от там без графична среда, но през конзолата се свързвам с lftp ... или пък ftp ... до ftp сървъра. С конзола, имах предвид, че нямам графична среда и всичко трябва да го правя през конзолата. Идеята е да разбера каква е квотата ми на ftp сървъра в тази мрежа, защотото трябва да имам по принци 250GB, но в контролпанела на 1and1 ми пише, че имам 50GB.

Май пак стана объркано :)

Извинявам се за неточния пост.
« Последна редакция: Nov 14, 2008, 00:07 от ferrari_m »
Активен

Не се задоволявай да бъдеш дим, когато можеш да бъдеш огън!