Автор Тема: команди за влизане в рутер  (Прочетена 8896 пъти)

djmixes

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Въпросът ми е какви са командите  за remote влизане в рутер чрез командната конзола,че от скоро разполагам с рутер и немога да се оправя с командите.Благодаря предварително
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #1 -: Dec 27, 2008, 10:55 »
Можеш да ни помогнеш с малко повече информация:
 - марка и модел на рутъра
 - версия на ОС на рутъра
Активен

фонокартен телефонен апарат

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #2 -: Dec 27, 2008, 11:34 »
Можеш да ни помогнеш с малко повече информация:
 - марка и модел на рутъра
 - версия на ОС на рутъра

Не е ли по-добре, ако има книжка към желязото да вземе да я прочете ;) ?
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #3 -: Dec 27, 2008, 11:50 »
Първо следваш предложението на luda_glawa и, ако не намираш информация по въпроса, следваш предложението на BULFON, за да видим и ние какво може да се направи. Какво обаче те кара да мислиш, че може да се влиза през ssh (предполагам това имаш предвид) в този рутер? Дай изход от следната команда, изпълнена от машини както пред, така и зад рутера
Код
GeSHi (Bash):
  1. nmap 111.222.333.444
за да видим какви отворени портове има на този рутер. В тази команда, ако нямаш nmap, инсталирай си го, а 111.222.333.444 е IP адресът на рутера. Имай предвид, че IP адресите на рутера от едната и от другата страна, са различни. Виж и дали има в настройките на рутера описан друг достъп, освен http. Контролният панел, който достъпваш чрез браузъра, е въпросният http достъп.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

djmixes

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #4 -: Dec 27, 2008, 12:02 »
Моделът е tp-link R460 ,software е последния излязъл,преди 2-3 дена го обнових с тази последна версия. Относно книжката няма книжка към него ,все пак не е професионален рутер,а за малък офис.През http се влиза  и така съм го настройвал,обаче като смених софтуера влязох 2-3 пъти през това http и сега неможе да се влезе и от там незнам какво стана,че на всичкото отгоре немога и да рестартна(защото нямам пряк досъп в момента до него),обаче интернета върви без проблеми  ;D
Активен

botzko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Slackware 12.1 kernel 2.6.24.5-smp
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #5 -: Dec 27, 2008, 12:54 »
Аз съм настройвал само моя рутер (но тази опция ми се вижда стандартна) и там има опция която да забрани вързването към контролния панел ако се ползва wifi (задължително връзката трябва да се осъществи с кабел).
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #6 -: Dec 27, 2008, 13:21 »
Моделът е tp-link R460 ,software е последния излязъл,преди 2-3 дена го обнових с тази последна версия. Относно книжката няма книжка към него ,все пак не е професионален рутер,а за малък офис.През http се влиза  и така съм го настройвал,обаче като смених софтуера влязох 2-3 пъти през това http и сега неможе да се влезе и от там незнам какво стана,че на всичкото отгоре немога и да рестартна(защото нямам пряк досъп в момента до него),обаче интернета върви без проблеми  ;D

Книжка има, но не е казано, че носителя задължително е хартиен ;)

TL-R460_v3_080711
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

djmixes

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #7 -: Dec 27, 2008, 13:33 »
Оправих проблема,вече пак си влизам в рутера през http просто трябваше да го рестартна(нещо беше забил) .Луда глава линка дето го даваш го прочетох и това е точно софтуера дет го слагах :).Мерси все пак за помощта
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #8 -: Dec 27, 2008, 15:31 »
Друг път,когато имаш какъвто и да е проблем НЕ БЪРЗАЙ с постове по форумите.Помисли,огледай проблема помъчи се малко и ако вече си в безизходица тогава заповядай.Кой с каквото може ще ти помогне.Винаги е било добра идея сам да се поблъскаш и да опиташ да си решиш проблема,отколкото веднага с въпросите.Иначе по въпроса с китайските рутери-ами подготви са за чести проблеми от тоя род.Аз съм настройвал много и разнообразни марки рутери и с китайските съм имал най-много главоболия.Проблема,който описваш е доста често срещан при тях.Друга марка,която те съветвам да избягваш(освен тази която имаш,но вече си го взел) е REPOTEC.Най-много проблеми съм имал с тях,а уж се водят линукс базирани ;D.Това е единствения рутер с който си позволих кефа буквално да го засиля в една стена и да го счупя >:D.Хайде със здраве и весели празници.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #9 -: Dec 27, 2008, 16:38 »
Оправих проблема,вече пак си влизам в рутера през http просто трябваше да го рестартна(нещо беше забил) .Луда глава линка дето го даваш го прочетох и това е точно софтуера дет го слагах :).Мерси все пак за помощта

Мда, прав си. Верния линк е този - TL-R460 User Guide
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #10 -: Dec 27, 2008, 21:41 »
Off

Аз имам същия китайски рутер в къщи за домашната ми мрежа,който работи нон-стоп вече една година и се рестартира само тогава,когато спре тока.Никога не е забивал и съм доволен от него.Понася повече дори и от рутери (уж "маркови") на приятели,които през лятото забиваха от жегите.Това не означава,че съм защитник на китайското производство.Просто си казвам мнението.
Всяко нещо,което не може да го изпълни е свързано с неправилното му конфигуриране предварително.Така,че съм напълно съгласен с това,че трябва да се чете,но не съм съгласен с оплюването по принцип.
Поздрави!

Off
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #11 -: Dec 28, 2008, 19:49 »
по темата:
като кажеш, че софтуера за някой (твоя) рутър е "последния излязъл" ние как да разберем кой е той. Това значи, този, който иска да ти помогне, да започне да търси този модел в интернет, после да търси последния излязъл firmware, и тогава вече да започне да разнищва проблема.
Можеш също да публикуваш, без въобще да се притесняваш, че някой ще се засегне, и линкове към "последния излязъл" софтуер, името му, версията му, настройките му и т.н.
Всяка информация събрана досега ще спести на следващия ненужно губене на време.

Уважавай този, който е решил да ти помогне!
Активен

фонокартен телефонен апарат

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: команди за влизане в рутер
« Отговор #12 -: Dec 30, 2008, 01:52 »
//off
bulfon, мацко, бас държа, че ако беше писал на всеки нов във форума това, нямаше да ти издържат нервите и щяха да те преме стят край Цецо ;D Абе големи хора сте, що не направите след регистрация, преди постване на първа тема, да се четат правилата, а който не чете и пише - "помощ, имам черен екран. Помогнете иначе ще махна линукса" да се трие без предупреждение. Разбирам, че има хора с голямо его и изпитват някаква перверзна възбуда от това да питат и разпитват и след 5-ия проблем да се стигне до същината на проблема, но падате, баце, в тоя форум вече само от Карлуково и Белене влизат.
И като някой се обади, веднага го запечатвате за 46 часа, оти он бил груб.
ЧНГ и кисис!!! :)
p.s. Не че е загуба, дори за мишоците е +, но аз дори не чета вече този сайт и форум. Или ще е някой с малък полов орган да държи реч или ще е някоя реклама или новината за последния кернел например или подобна посткомунистическа простотия. Тука стана като обществена тоалетна с извинение :(
Активен