Автор Тема: Пролем с филмите  (Прочетена 2517 пъти)

dragonn2

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
  • @!@?!?!@
    • Профил
Пролем с филмите
« -: Mar 26, 2009, 20:39 »
Значи като пусна филм си вирви екстра ама в определен момент замръзва на един фреим и държи около 20 сек. след това си продължава. Докато е замръзнало звука си върви. Някакви идеи? На всички плейъри които имам го прави тоя номер.

А и да питам има ли аналог на уиндоуския алт+ф4?
ПП. На убунту 8.10 съм.
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Пролем с филмите
« Отговор #1 -: Mar 26, 2009, 20:53 »
Пусни един top в конзолата и като замръзне, виж кой процес ти товари системата.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #2 -: Mar 27, 2009, 09:22 »
Ако прекъсва на различни места за по 20 сек. вероятно слаба машина или кофти кодеци. Имам предвид, че за някой от новите кодеци с големите резолюции и П4 на 3ГХз може да се окаже недостатъчен.
Ако прекъсва винаги на едно и също място обаче (един и същи кадър всеки път) ...имаше едно програмче навремето DivFix (за Уиндоус - може би ще върви през Wine или потърси еквивалент) - то ще го поправи. Какво да се прави такъв е животът (на филмите) стават и грешки при качване/сваляне...
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #3 -: Mar 27, 2009, 10:30 »
Аналога на алт+ф4 е алт+ф4  ;) поне на КДЕ, за Гном не съм сигурен, но и да не е нагласено може да се направи :)

За прекъсванията: нещата, който вече ти предложиха +    не инсталиран драйвър за видеото. Ако гледаш HD филм на по-слаба машина може да на успява да си прочете данните от харда :(
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #4 -: Mar 27, 2009, 10:36 »
Да не си си купувал ati  ;D
Спри си десктоп ефектите, с каквато и видеокарта да си.
http://forum.compiz-fusion.org/showthread.php?t=6794
« Последна редакция: Mar 27, 2009, 10:40 от tolostoi »
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

CappY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
  • Distribution: Gentoo Linux
  • Window Manager: KDE 4.5.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пролем с филмите
« Отговор #5 -: Mar 28, 2009, 16:32 »
Аналога на алт+ф4 е алт+ф4  ;) поне на КДЕ, за Гном не съм сигурен, но и да не е нагласено може да се направи :)

За прекъсванията: нещата, който вече ти предложиха +    не инсталиран драйвър за видеото. Ако гледаш HD филм на по-слаба машина може да на успява да си прочете данните от харда :(
Аз имам такъв проблем с HD филмите. По-точно слаба машина... самия филм насича. Идеи :?
П.П. Процесора ми е 1667 MHz
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #6 -: Mar 28, 2009, 17:06 »
Аз имам такъв проблем с HD филмите. По-точно слаба машина... самия филм насича. Идеи :?
П.П. Процесора ми е 1667 MHz
При мен е същата опера - Атлон 2000+ (1667 MHz) и HD филмите насичат здраво и въобще не стават за гледане. Единствената ми идея е нов компютър :) но няма да стане скоро, просто щото за момента този ми върши чудесна работа.
Не знам какво влияние оказва видео платката, но ми се струва, че при по-добро видео, филмите трябва да вървят по-добре.

Като стана дума за HD, човек ако не разполага с поне 22" широк екран LCD, въобще няма смисъл да ги тегли.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Пролем с филмите
« Отговор #7 -: Mar 28, 2009, 17:38 »
Ако прекъсва винаги на едно и също място обаче (един и същи кадър всеки път) ...имаше едно програмче навремето DivFix (за Уиндоус - може би ще върви през Wine или потърси еквивалент) - то ще го поправи. Какво да се прави такъв е животът (на филмите) стават и грешки при качване/сваляне...

като опция на mplayer:
-idx (also see -forceidx) — Rebuilds index of files if no index was found, allowing seeking. Useful with broken/incomplete downloads, or badly created files.

ако си свалял видео файла от торент, пусни го да се провери през торент клиента (check data или нещо подобно).

за HD 1.6GHz е слабичък, а през видеото не минава нищо. от скоро mplayer и ffmpeg поддържат VDPAU, но трябва по-нова карта на nvidia. при ati не знам какво е положението.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #8 -: Mar 29, 2009, 23:43 »
С Атлон 2000+ 720p вървят нормално, 1080 вече насича, с 5200 карта на Nvidia съм.
Иначе, дойде времето и видео процесора да обработва видеото  :P http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia_vdpau_gpu&num=1
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

CappY

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 72
  • Distribution: Gentoo Linux
  • Window Manager: KDE 4.5.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пролем с филмите
« Отговор #9 -: Mar 31, 2009, 20:26 »
С Атлон 2000+ 720p вървят нормално, 1080 вече насича, с 5200 карта на Nvidia съм.
Иначе, дойде времето и видео процесора да обработва видеото  :P http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia_vdpau_gpu&num=1
Абсолютно същата конфигурация имам.... 720п и 1080п си вървят и 2те секат....И все пак има разлика в качеството дори монитора да ми е 19" LCD Widescreen. HD Ready :)
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #10 -: Apr 01, 2009, 10:35 »
....И все пак има разлика в качеството дори монитора да ми е 19" LCD Widescreen. HD Ready :)
Ако говорим за оригинални Blue Ray филми, качеството е неоспоримо по-добро. Но ако иде реч за разните компресии на по няколко гигабайта, тогава вече можем да поспорим. Има доста несполучливи rip-ове, където онзи вълшебен параметър 'bpp' (bit per pixel) е много нисък, в резултат на което картината се получава контрастна, но пък заснежена. ::) Да не говорим, че има разни пишман рипаджий, които прилагат кофти филтри, например за замазване на картината и така "HD филмът" се получава нещо като zoom-нато DVD.
Има и добри rip-ове де, но те обикновено са 6-8 ГБ :)
Що се отнася до "HD Ready" етикетите по разните техники - монитори, телевизори... Още когато излязоха за пръв път се надигна вой, че това е маркетингов трик и трябва да се гледат техническите параметри, а не етикетчето - т.е. дали телевизорът наистина поддържа full HD резолюция.
За справка, моят монитор е 22" LCD с макс. резолюция 1680х1050, което значи че не е "HD Ready", защото му липсват 30 реда ;)

И накрая малко offtopic:
Хубаво почнаха да излизат BlueRay филми, скоро сигурно ще се появят и четящи устройства на сносна цена, но забелязвам, че видеотеките нещо започнаха да изчезват. ::) Тези които още работят се превръщат в универсални магазини - предлагат от дрехи до козметика. И се чудя, докато тук успеем да си купим HD телевизори и четящи устройства, дали пък няма да има от къде да си наемаме дискове ???
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Пролем с филмите
« Отговор #11 -: Apr 01, 2009, 20:17 »
Защо да си ги наемаме от видеотеки? Най-добре е да се направи така, че да можем да ги гледаме легално през интернет с високо качество и на разумна цена. Примерно = на наем във видеотека. Крайно време е разпространителите да се сетят, че вече основния начин за разпространение на техните дилми е Интернет и вместо да се борят срещу торентите, да си направят сайтове, от които да можем да сваляме филми с високо качество на висока скорост и на разумни и приемливи цени.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пролем с филмите
« Отговор #12 -: Apr 01, 2009, 21:39 »
За легалното теглене на филми през Интернет си напълно прав! Нещо такова си мисля много отдавна но за съжаление има някои проблеми:
1. Първо и най-важно, самите носители на авторските права не желаят да го направят. За тях е по-лесно да те наричат "престъпник" и да те карат да тънеш в страх заради един torrent клиент, отколкото да ти дадат възможност да си заплатиш услугата. Те живеят още в ерата на VHS и аудио касетките, и нямат никакво намерение да се развиват. Явно мислят, че ще е по-лесно да променят средата покрай тях, отколкото те да се променят покрай средата.
2. Без видеотеки хората, които не разполагат с домашни компютри (а със системи за домашно кино, да речем) няма да могат или много трудно биха могли да гледат филми. Плюс това рядко компютъра се намира до телевизора, а не е практично да платиш за един HD филм, пък да го гледаш на малкото мониторче в спалнята (примерно). И така ще трябва да чакаме нови системи за домашно кино (или телевизори) с твърди дискове и мрежови възможности. Тъй че на първо време няма как да минем без видеотеки.
3. Прехвърлянето на HD филм по мрежата в разумно време не е шега работа, особено в пиков час. Това предполага най-накрая да ни докарат оптика "до входната врата", което в БГ няма да се случи скоро. По-вероятно е да стане като със софийското метро - почнаха да го строят (реално) 100 години след маймуните, направиха 1 km и веднага разтръбиха, че работи, а ние от "Младост" знаем единствено, че метростанцията прилича на подлез. >:(

Най-добре би било да съществуват паралелно и двата варианта, тъй като се запазва възможността за избор. Но за предлагането на легална продукция в Интернет, най-големият проблем си остава т.1 ::) До колкото съм чел защитите срещу копиране на BlueRay дисковете са доста сериозни, което ме кара да мисля, че нищо няма да се промени в близко бъдеще.
Активен