Автор Тема: Проблем с харддиск  (Прочетена 2519 пъти)

mishot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 191
  • Distribution: Fedora 16
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Re: Проблем с харддиск
« Отговор #15 -: Jan 09, 2010, 09:31 »
Здрасти mishot. То хубу ти свърши чудесна работа, ама сега АДЖЕБА има ли ги, или ги няма BAD SECTORS по диска ти ? По-добре е да няма разбира се. Защото наистина появят ли се, и тръгват към разрастване. Все повече се уврежда магнитната повърхност в зоната на BAD SECTORS.

Поздрави.


По-горе бях написал, че реших проблема със смяна на повредените дискове/трябваше да се реши бързо/. Когато ми остане време, ще се опитам да ги "излекувам" на спокойствие.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5390
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с харддиск
« Отговор #16 -: Jan 09, 2010, 14:08 »
Да, намерих го сега пасажа за смяната на дефектиралия диск. Толкова четох постовете, ама ми е минало пред очите, и не съм го забелязал. Защото ми стана интересно КАК СЕ Е ОПРАВИЛО, затова те попитах. Понеже и аз много съм се мъчил с възстановяване на такива дискове, с повредени сектори по тях. Но по-добре е наистина да се замени физически, щом има тая възможност.

Поздрави.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

tyuio

  • Гост
Re: Проблем с харддиск
« Отговор #17 -: Jan 09, 2010, 14:43 »
аз лично не бух се доверил на рази графична програма дето ти казва че има лоши сектори  пдеди доста  време ми казваше същото и после какво ли не пробвах и повечето други не видяха такова сектори или поне не толкова панически а дота програми пробвах и даже на производителя мисля че ако само това ти е инфото за секторите не е представителна извадка провай с няколкото живи дискове за уин най вече които се занимават с това те какво ще кажат
Активен

frantic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 63
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Проблем с харддиск
« Отговор #18 -: Jan 09, 2010, 17:03 »
Здравейте,
скоро ми се наложи да се занимавам с един диск Hitachi 400GB.
Имаше няколко дяла и и програмката за диагностика показваше, че има един лош сектор, а после станаха два и единия дял стана недостъпен.
Диска си "хълцаше" доста прилично.
За сега "реших" проблема с една програмка която за съжаление е под Windows.
Първо с програмата Low Level Format Tool. Стърга повече от два часа.
Рестарт под линукс Fedora 12, и там с fdisk създадох един първичн дял за линукс и после mkfs.ext4 -c /dev/sdaX , форматирах диска.
Според диск утила вече няма лоши сектори, а и при начално зареждане smartd теста минава бързо.
Ами това е, надявам се да съм помогнал.
Активен