Автор Тема: Nokia 6267 като GSM модем Globul под Kubuntu 10.04  (Прочетена 2721 пъти)

abadon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 510
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Здравейте,

По наближаващите празници ще ходя в провинцията, където няма да имам интернет от другаде затова искам да си ползвам телефона Nokia 6267 като usb или bluetooth модем. Не ме интересува как ще стане връзката важното да стане и да имам нет на лаптопа си през телефона. Под Windows едно време съм го правил и беше лесно има Nokia PC Suite, но сега отдавна нямам windows на лаптопа и нещо не мога да се оправя. Четох из нета и тук във форума но уви не успявам да се свържа.

Ето какво ми дава Kubuntu-то щом си закача телефона на usb към РС-то

Картинка-1
Картинка-2
Картинка-3

Така като гледам всичко ми изглежда наред но не знам какво да попълня на Картинка-2 гледах на сайта на gloubul за ръчните настройки но нещо не се ориентирам как да ги направя на РС-то. А и не мога да разбера защо трябва да ги правя и на РС-то след като телефона ми вече си е конфигуриран коректно за достъп до нета и от него нета си ми работи?

Пробвах и с blueman-applet-та той си ми разпознава телефона и има опция "Мрежова точка за достъп" и като кликна на нея ми показва това и телефона ми автоматично си пуска gprs-а и почва да сваля някакви пакети данни през gprs-а обаче нет на компютъра нямам и не мога да си обясня какво става и как да си конфигурирам нещата.

Ако някой е правил подобно нещо ще се радвам да сподели опит или поне да ми даде някакви насоки.

Предварително благодаря!
« Последна редакция: Dec 02, 2019, 17:13 от abadon »
Активен

Успешното Boot-ване на Windows завършва с рестарт!!!
You are registered as user #382190 with the Linux Counter
Всеки пост - отговор на въпрос

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
GPRS от GloBul
Хардуерни и софтуерни проблеми
Ice___Cool 6 5629 Последна публикация Jan 18, 2005, 16:11
от Ice___Cool
Mtel, globul или vivatel?
Идеи и мнения
Radev 40 21375 Последна публикация Jan 24, 2009, 20:21
от kolche
Globul goweb и ubuntu
Идеи и мнения
Whisper 9 7809 Последна публикация Oct 22, 2008, 05:33
от satir
Gprg globul през bluetooth -проблем с връзката
Настройка на програми
Mitaka 2 3159 Последна публикация Oct 17, 2008, 21:52
от dilyan
Мобилен интернет на Globul
Настройка на програми
cybercop 4 4562 Последна публикация Apr 16, 2011, 11:34
от iNViToR