Автор Тема: Време за зареждане на Ubuntu 11.04 спрямо 11.10  (Прочетена 1731 пъти)

petko10

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
 Аз лично преинсталирах 11.04 (даже 2 пъти опитвах да мина на 11.10 защото някои неща доста ми харесаха) , просто защото 1 имах проблеми с някакви я настройки/я програми и най-вече - 2 - 11.04 ми се стартира с около 10 сек по-бързо (за ~19 сек) . Някой друг забелязал ли е същата промяна във времето за зареждане?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не съм ползвал Ubuntu 11.04 и 11.10, a единствено Kubuntu 11.04 и 11.10. Въпреки, че много ми хареса, се оказа, че хардуерът ми вече издиша и не може да работи добре с тези нови версии на KDE. Упорито отказвам да ползвам Unity и няма никакви наблюдения върху тази графична среда.
Подозирам, че причината за забавянето може да е от повече програми, настроени да се зареждат със стартирането на системата. Отвори "Автоматично стартирани програми" и изключи тези, които не са ти нужни. Ако можеш, ограничи и ефектите.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Абе за 10 секунди не знам какво точно печелиш, но ти си знаеш  ;D Никога не би ми направило вчечатление подобно нещо, понеже десктопа не го гася, от време на време рестартирам при ъпдейти, пък на лаптопа ... няма кой знае каква разлика, пък и при приспиване и събуждане вече времената са други.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

petko10

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
 Еми да ти кажа понеже обикновено го пускам когато ми трябва компютъра ,си ме бъркат тея 10 сек , нз може и аз да съм сбъркан :D . Иначе самото PC си е силно , на мен Unity си ми допада общо взето (макар ,че ми отне няколко дни да му свикна) . BTW май съм пуснал нова тема вместо да отг на една друга без да искам О_o , извинявам се за което .

Не си пуснал нова тема, беше отговорил в тема, засягаща друг въпрос. Затова беше отделена нова тема по този въпрос.  [_]3
bop_bop_mara
« Последна редакция: Jan 19, 2012, 16:09 от bop_bop_mara »
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Като ще ускоряваме ще ускоряваме. Виж темата в ubuntuforums за профилиране на буут процеса: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=254263

Под линия: на моя комп по този начин от 36 секунди печеля една или две, т.е. фактически нищо, но на твоя може положението да е различно.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
/ off


Ачо, честит нов / старт процесор. Може и да е било отдавна, но сега го виждам братле !
Активен