Автор Тема: Проблем с високо натоварване на сървър.  (Прочетена 1344 пъти)

pennywise

  • Гост
Здравейте имам един проблем който е от няколко месеца и немога да реша. Ако някой може да помогне.
Става дума за сайт и блог на WordPress на VPS с Ubuntu в Digital Ocean - 1gb RAM.
Първо сървъра беше само за една папка с PDF-и понеже генерираше над 2ТБ и от хостинг фирмата искаха много пари за трафик за това се премести - та тогава на сървъра вървеше само Nginx за файловете и нямаше проблеми. После при PDF-te отидоха сайт и блог-а, и сложих Varnish отпред  - работи новмално около месец след което понякога при отваряне на определени файлове в backend-a на wordpress - се появяваха твърде много процеси на nginx и load-a отиваше в небесата, говоря за над 20-30 load.
След това блога и сайта се преместиха на друг сървър пак в Digital Ocean само, че с апаче и varnish - и работиха около седмица до днес, когато успях да видя load 120.
Накратко върпоса ми е как мога да дебъгна кой файл spaw-ва толкова много процеси?
Не е под атака или нещо такова, забива ако някой се опита да едитва в backend-a, се срива. Намалил съм StartServers; MaxSpareServers; MinSpareServers
до колкото помня, но в момента нямам конфиг файла понеже тия пък решили да правят някъв power maintenance.
Активен

Demayl

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 104
  • Distribution: XUbuntu,FreeBSD
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
    • WWW
Файл не ти spawn-ва процеси . Сигурно имаш предвид за cpu load . Само не ми е ясно какво трябва да значи, че някой при опит да едитне backend и забива ... Явно тези pdf-и ти се генерират от сайта , нормално е това да товари cpu . Виж си apache access log - там накрая трябва да имаш времето за което е обработен request-a - виж тези, които са отнели най-много време . Ако не е така - напиши подробно какво се случва, че няма как да налучкваме .
Активен

wfw

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: none
    • Профил
Случайно да не му стига RAM? Има ли висок iowait?
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И не ми казвай, че използваш 64бит. ОС  ;D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.