Автор Тема: wifi-усилвател  (Прочетена 8414 пъти)

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #30 -: Feb 16, 2015, 22:33 »
Полицията е друга тема на разговор стимул нямат в малките градове на смяна на патрулка се сипва бензин в шише от кола така че ситуацията е плачевна извънреден труд не се плаща общо взето ходят за 500-600 лв .
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #31 -: Feb 17, 2015, 00:45 »
В една фирма, където работех, законовите часове за извънреден труд ги изчерпахме още пред средата на годината. И заявиха, че вече няма да плащат извънреден труд, щото нямало как да стане законно това. И аз спрях да оставам след работа. Без значение, колко спешно трябваше да се свърши всичко. Никой копче не ми каза. Нито шеф, нито по-големите от него.
Ама това е още една тема за разговор.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #32 -: Feb 17, 2015, 05:16 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #33 -: Feb 18, 2015, 12:52 »
В една фирма, където работех, законовите часове за извънреден труд ги изчерпахме още пред средата на годината. И заявиха, че вече няма да плащат извънреден труд, щото нямало как да стане законно това. И аз спрях да оставам след работа. Без значение, колко спешно трябваше да се свърши всичко. Никой копче не ми каза. Нито шеф, нито по-големите от него.
Ама това е още една тема за разговор.

Би могло да се оформи като премии. Искат ли да ти дадат пари, има как да го направят ;) Според мен просто не са искали да ви плащат. Аз като по-краен, бих напуснал още тогава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #34 -: Feb 18, 2015, 16:52 »
В една фирма, където работех, законовите часове за извънреден труд ги изчерпахме още пред средата на годината. И заявиха, че вече няма да плащат извънреден труд, щото нямало как да стане законно това. И аз спрях да оставам след работа. Без значение, колко спешно трябваше да се свърши всичко. Никой копче не ми каза. Нито шеф, нито по-големите от него.
Ама това е още една тема за разговор.

Би могло да се оформи като премии. Искат ли да ти дадат пари, има как да го направят ;) Според мен просто не са искали да ви плащат. Аз като по-краен, бих напуснал още тогава.
Дам ,на същото мнение ,дават се във формата на бонусна система.Проблемът обаче ,е в българския начин на управление.Сменил съм 7 фирми през живота си ,а не съм много стар.Във всиките в началото имаше големи очаквания ,добри пари докато не стна модно да се свиват разходите и в един неизбежен   момент,тъничко почти неусезаемо взеха да пипат заплатите. В началото се чудиш аджеба ,защо си получил с 50 лева по-малко пари.Смяташ ,смяташ и не излиза сметката.Заебаваш ,обаче нещата стават по-драстични, докато накрая: "Колеги ,ние държим на нашите си служители ,затова ви пускаме нова бонус система ,вие ще печелите повече ,само че..." та в крайна сметка се оказва, че работиш повече за същите пари ,понякога много повече.   Преебават те с техника тип "памук" все едно слушам от някой комедиен сериал това:" Тъй като ти си прекалено квалифициран и имаш огромен потенциал ,ние не може да ти дадем това от което имаш нужда и ще спрем развитието ти ,затова те освобождаваме с почести и няколко заплати ,ще имаш снимка на стената на славата за пример на всички наши по-нискоквалифицирани служители и някой ден ,като станеш директор някъде ,ние ще се хвалим с теб."
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #35 -: Feb 18, 2015, 17:16 »
О, този период мина отдавна и си взех поуките. От тогава още неща в други фирми се случваха и вече кардинално съм решил въпроса. Казах си, че няма повече да работя за никого и така и стана. Вече нямам шефове  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #36 -: Feb 18, 2015, 19:42 »
Горе-долу стигнах до същото мнение. Обаче се оказа, че съм достатъчно тъп, че да не мога да си измисля сам начин за изкарване на пари, който да ми е по сърце. И си едя безработен.

На времето не бе така. По-предният път, когато останах безработен, бях готов да работя на всякакви длъжности. Бях готов да започна от нулата, все едно нямам никакъв стаж. Обаче се оказа, че повечето работни места бяха на процент (граждански договор). Ако ще работя на процент, няма да работя за друг. Малкото все пак приемливи (демек на заплата, дори ниска) места, ме режеха за свръхквалификация.

В един момент се оказа, че да работиш, трябва да имаш връзки и късмет. Покварата ме отврати.

Но го има и другото. За да работиш, не може да бъдеш чешит. Не можеш да имаш гордост. Не можеш да имаш принципи. Трябва да си плазмодии. Разбира се, повечето неща, които говоря, не съществуват за вашият бранш, но пък важи за почти всеки друг. Това е поради причина, че предлагането е много повече от търсенето.

Но дори във вашият бранш стигате до момент, когато се досещате, че най-добре е да се работи за себе си. Разбира се, ако си минал месомелачката на големите фирми и си постигнал шефска позиция, е по-добре да си на нея. Повече свобода и повече пари няма да имаш, ако си сам за себе си или с приятели. Но пък там, за да стигнеш до този момент, трябва да преминеш през същите мерзости, които ние от другите браншове преминаваме, за да вземем трохи.

Щом си, си намерил нишата, мога само да те поздравя. Аз моята още я търся.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Re: wifi-усилвател
« Отговор #37 -: Feb 18, 2015, 20:05 »
Да и това съм виждал. Не можем да те вземем, твърде си квалифициран. Но не е така за шевските позиции. Бил съм шеф на няколко човека и да ти кажа, по-добре не. Почнеш ли веднъж да им даваш нареждания, ще чакат всеки път да го правиш и няма да се напъват да поемат отговорности. Ако пък почнеш много да им се бъркаш, повече ще пречиш. Ако се държиш много като шеф, няма да споделят особено с теб, освен, ако не стане някой по-сериозен гаф с нещо. Ако пък се държиш по близко с тях, почват или да си мислят, че си слаб характер, или, че си им "приятел" и в двата случая, почват да му отпускат края и да правят, каквото си искат. Почти. Трябва пак да дръпнеш дистанцията, ама тогава вече почват да те мразят и да ти говорят зад гърба. Невероятно трудно е да намериш хора, които отиват на работа, за да работят, знаят си отговорностите, не ги е страх да взимат решения и те гледат като равен в очите, когато им говориш, макар да знаят, че не сте равни, но това само говори, колко е осъзнат за работата си и колко добре си знае позицията и мястото. С такъв човек много лесно се работи. И се работи, тоест има добри резултати.
Повече съм бил подчинен и се случва това, което споменаваш и ти. Ако си знаеш правата и интереса, ако не си мълчиш на опитите да ти стъпят на врата, не си желан и скоро сам си тръгваш. Ако не си тръгнеш, ще си отровите живота взаимно, та няма много смисъл.
Тук повечето хора са сложили егото си на първо място в личностното си развитие и направят ли го някъде шефче, колкото и малко да е, аз бях малко шефче, в смисъл, че нямаше други шефчета под мен, почва да лети в облаците и изобщо забравя, че живее на земята. Жалка работа, но това е.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #38 -: Feb 18, 2015, 21:08 »
Цитат
Разбира се, ако си минал месомелачката на големите фирми и си постигнал шефска позиция, е по-добре да си на нея. Повече свобода и повече пари няма да имаш, ако си сам за себе си или с приятели.

Глупости са това. Поне за парите, за свободата е според както се уредиш.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: wifi-усилвател
« Отговор #39 -: Feb 18, 2015, 22:26 »
Е винаги може да станеш следващият Бил Гейтс или Цукенбърг, но все пак говоря в общият случай. Не знам, мисля, че и вие информатиците учехте статистика?! Та там при изследване пиковете се изрязват, за да се получи реалистична картина.

п.п. Ако случайно пък не учите статистика, нищо не сте изгубили. Това е безумна кретения и само сте спечелили. А чакай, ти си математик. Значи може би си я учил, доколкото все пак е някаква математика.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear