Автор Тема: Проблем с достъп до компютър по LAN  (Прочетена 1102 пъти)

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Здравейте
Имам мрежа( в която има компютър (192.168.0.101), който хоства един сайт (website.com).
Трябва ми да мога да влизам в сайта от другите компютри в мрежата, дори да ми е спрял интернета, смисъл WAN. Когато нямам нет нормално да не влиза в website.com, но когато въведа 192.168.0.101 и би трябвало да влиза обаче не може. В мрежата имам и компютри с windows и при тях няма такъв проблем. Когато въведа ip-то и си влиза в сайта, но когато го въведа в компютъра с Убунту и не влиза, а в същото време пингва адреса. Някаква идея от какво може да е това?
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с достъп до компютър по LAN
« Отговор #1 -: Jun 02, 2015, 20:47 »
Сложи си в рутера локален днс запис за website.com и нещата ще се оправят (ако ползваш рутера за днс разбира се). Другата опция е да сложиш запис в /etc/hosts на ubuntu-то за този адрес.
Активен

ivanpop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Проблем с достъп до компютър по LAN
« Отговор #2 -: Jun 03, 2015, 19:04 »
Мерси. Стана с добавянето в hosts. Интересното беше че не влизаше преди, когато въвеждах ip-адреса в браузера и затова сметнах че няма да стане.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с достъп до компютър по LAN
« Отговор #3 -: Jun 03, 2015, 19:51 »
Ако си писал IP адреса, а не хост би трябвало да се досътъпи без DNS. Според мен някъде другаде би слдвало да е бил проблема, но щом работи не го барай :-P Или както му се вика... ако едно куче не лае - не го закачай  [_]3
Активен