Автор Тема: Коя дистрибуция ще е най-удачнo за таблета ми ASUS Transformer Pad TF300T(32gb)?  (Прочетена 3444 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Здравейте имам няколко въпроса но много неща не са ми ясни, все пак се надявам се успеете да ме разберете и да ми помогнете:)  От скоро притежавам ASUS Transformer Pad TF300T(32gb) и никак не съм доволен от андроид. Тази операционна система е ограничена и оптимизирана само за сърфиране, гледане наонлайн клипчета, скайп, фейсбук.. и конкретно моя таблет има мощна мобилна карта за игри(мощна за таблет може би). Аз игри обаче не играя, само шах бих си цъкал офлайн с някой прител. Занимавам се с фотообработка, видеообработка, аудиообработка/композиране и бих желал ако може да инсталирам някакъв софтуер за видео/фото/аудио обработка на тази машинка. На андроид предполагам е абсурд такъв софтуер и ако има то сигурно не е безплатен. И от гледна точка на несложната работа и юзърфрендли интерфейса веднага инстиктивно се сетих за убунту, но понеже от години не съм се занимавам с линукс не съм наясно има ли други също толкова несложни дистрибуции с достатъчно софтуер за видео/аудио/фото обработка.  По отношение на убунту се чудя УбунтуТъч( https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices/tf300t ) или УбунтуМейт ( http://www.linux-arm.info/index.php/965-watch-ubuntu-mate-15-04-vivid-vervet-running-on-banana-pi-bpi-m1 ) ще е по-добре за мен?  Коя от двете се актулизира по-добре? Коя е с повече софтуер и коя бибила по-удобна на таблет? Моля помогнете ми да реша тези въпроси :(

http://www.xda-developers.com/tag/asus-transformer-tf300t/

Сегашната ми инсталирана версия ан андроида е 4.2.1 . Имам ли възможност да я ъпдейтна с по-нова и каква полза ще видя освен по-грозните икони? Ще имам ли някакво кой знае какво чувствително и осезаемо забързване? Натъкнах се на CyanogenMod която е базина на андроида но се води друга операционна система, акоя инсталирам ще имам ли някаква полза от нея или няма разлиак с андроида? Има ли някакви плсове/минуси?
Федора също я мисля като вариант понеже видях,че може да се инсталира на арм - http://www.linux-arm.info/index.php/966-fedora-23-alpha-server-released-for-arm-64-bit-and-power-hardware-architectures Според вас федора удачно ли ще е? Това по-добър избор ли е от двете убунтута - мейт и тъч.
Също и Аrch Linux гледам става на арм архитектурар той по-добър избор ли е? Има ли повече софтуер по-малко бъгъв ли ер по бърз ли е изобщо помогнете мида решала защото ми е много тудно.
Разбира се бих инсталирал и BSD (натъкнах се на някакъв greenos, и netbsd  проект за арм архитектура но нз колко би било удачно?). Apple май нямаха операционни системи за arm архитектура? или греша? Ще ми се да се възползвам от мощната мобилна видеокарта(мощна за таблет), дали не съществува някакъв софтуер с който да си редактирам поне raw снимките.. :/ Или да творя някакви аудио ефекти/композиции , Правя електронна музика и китарно ориентирана но съм отворен към всякакви стилове, просто да имам възможност да се занимавам на тоя таблет с нещо креативно. Индъстриъл, метъл, пънк, транс.. Да си обработвам гласа електронно и прочие ефекти.
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Първо добре дошъл във форума.
Второ - точно снощи ти прочетох темата в един друг форум... Там вече са ти отговорили всичко, което може да ти се отговори. Ама за да не излезе, че сме някакви криви такива :) ще ти напиша и аз нещо.
Прегледах xda и стигнах до следния извод: стой си с андроида. Похарчи някой лев в маркета, напазарувай си приложенията, които те интересуват и ти вършат работа (има доста от тези, които ти трябват, включително и професионални такива) и си ползвай девайса със здраве. Ще попиташ "Защо?"... Ами защото още с първото изречение заявяваш, че нещата не са ти много ясни (което потвърждаваш с думите си по-надолу), а само за инсталирането (не говоря за експлоатацията в последствие) на нестандартна за устройството операционна система се изискват задълбочени знания, умения и опит.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Ако е подарък - добре! Разбирам.
Ако обаче си го купил за такава цел - малко грешен избор. Аз когато си избирах машина за аудио обработка и си взех едно лапи с 8 гига рам и последното поколение тогава процесор. Още е звяр.
Нещо като критика се получи, но ...
FL Studio мисля, че имаха версия за Android
Не зная, какво точно те интересува.
А иначе Линукс на таблет още не съм инсталирал.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Ако е подарък - добре! Разбирам.
Ако обаче си го купил за такава цел - малко грешен избор. Аз когато си избирах машина за аудио обработка и си взех едно лапи с 8 гига рам и последното поколение тогава процесор. Още е звяр.
Нещо като критика се получи, но ...
FL Studio мисля, че имаха версия за Android
Не зная, какво точно те интересува.
А иначе Линукс на таблет още не съм инсталирал.

Аз имам таблет с Linux, но и моя съвет е да използва android със съответните приложения от Google AppStore. Преди три години, когато го взех този таблет, linux работеше, но адски бързо разреждаше батерията. Иначе от самия linux нямах особени оплаквания. Но за мен е по-добре таблетът да остане с операционната си система по подразбиране. И да хвърли усилия(та) в намиране на подходящите за неговите цели програми.
Активен

the lamer's team honourable member

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Aко инсталирам CyanogenMod която е базирана на андроида ще имам ли някаква полза и/или вреда спрямо това да си остана на андроид 4.2.1? Има ли смисъл да ъпдейтвам с по-нова версия?
 Няма ли начин да си запазя Андроида и да инсталирам други линукс дистрибуции на sd картата?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Няма ли начин да си запазя Андроида и да инсталирам други линукс дистрибуции на sd картата?
Complete Linux Installer
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Мислите ли, че мога да го заменя за х86 без доплащане? Батерията му издържа без док станция супер много и има стабилна видеокартичка nvidia, tegra 3, смисъл не е лош таблет за игри, а хората се интересуват от игри нали.. Смисъл характеристиките му са готини за средностатистическият потребител който се занимава с игри и сърфиране.  ??? ??? ???
Активен

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Пусни го в продавалник/ибей... Някой ще го купи...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Според мен, таблетите са си за медия. Проблемът с батерията винаги остава. Защото дали ще играеш, дали ще правиш аудио обработка, това харчи ток и то доста.
По-добър вариант за аудиото е, да имаш у дома една свяства машина и с таблета само отдалечено да вършиш нещата, ако не си у дома и ти е хрумнало нещо. Само трансфер на данни имаш, та да управляваш десктоп машината.
Хората правят нещата с предназначение и въпреки, че може да имат сносно видео, те просто търсят пазар за ентусиасти, геймъри и прочее.
Батериите са проблема. Не хардуера. Иначе ще трябва да го зареждаш през 6 часа.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Пусни го в продавалник/ибей... Някой ще го купи...
Посъветвайте ме каква цена да му търся. И все  пак ми се струва по-изгодно да го заменя с евентуално доплащане ако някой се навие.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Всичко излезнало от магазина вече е на 50% дори да не е ползвано и минута. С времето наполовина, пак на половина и така нататък. Между другото на такава сделка съм навит ;)

Абсолютно си прав, както  става ясно, че ако се съгласят на замяна, си по на далавера. Ако се съгласят. Обикновено не е така.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6322
    • Профил
Има законов срок,  в който можеш да върнеш всяка закупена стока, без да си длъжен да даваш обяснения, защо. Казваш, че не си доволен и толкова.
Не помня само, една седмица ли бише или две.
« Последна редакция: Aug 28, 2015, 12:20 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Asus eee pc
Коментар
tarball 16 11927 Последна публикация Dec 10, 2007, 19:48
от tarator
Видеоплатка asus и видеоплеър vlc
Настройка на хардуер
viv1111 1 4819 Последна публикация Mar 03, 2008, 10:27
от bulg
Asus eee pc
Идеи и мнения
tctctctc 23 9488 Последна публикация Mar 31, 2008, 21:46
от plamen_f
ASUS ротер не се представя като 802.11n ???
Идеи и мнения
Naka 5 3239 Последна публикация Feb 29, 2012, 19:20
от dejuren
Много полезна информация за феновете на ASUS EEE PC моделите!
Netbooks
SHADOWAWS 1 15745 Последна публикация Dec 22, 2011, 06:08
от SHADOWAWS