Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 337153 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 9570
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #2340 -: Jun 26, 2026, 20:29 »
Не мога да ги разбера някои хора.
Сящаш не порастват или не научават нищо, докато се изнизва живота им.

Кога, като са ти предложили нещо прекалено хубаво, то се е оказало наистина толкова хубаво?
Тези вярно са се вързали, че парче силиции, на което му плащаш само тока от тук насетне, ще им свърши всичката работа.
Ей така, за без пари.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5714
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #2341 -: Jun 26, 2026, 20:54 »
Туй пък дано да е полезно, и да помага на орицата:

https://novini.bg/article/2026062513400430658
Как да повярвам, че нещото е създало ваксина и на следващия ден са я тествали вече на хора.
Кой се прави на морско свинче просто така?

И това изобщо позволено ли е на запад от законите или отново в някоя лаборатория в третия свят?
Върху хора, които не знаят, на какво се подлагат.

Чрез алгоритми за машинно обучение е създаден т.нар. "суперантиген", който съдържа общите характеристики на цяла група коронавируси, включително и на такива, които все още не са се появили.
...
Учените смятат, че технологията може да бъде приложена не само срещу коронавирусите, но и срещу други бързо променящи се вируси, включително сезонния грип.


Аха, значи може(ли са) да излекуват и всички видове грип (вкл. и бъдещи) но не са го направили .. може би защото от грип не се умира (поне не токова често както от ковид) пък и печалбата не е за изпускане т.е. отново ще ни ваксинират всеки сезон срещу сезонния грип...
Активен