Автор Тема: Откраднат Лаптоп  (Прочетена 5677 пъти)

teko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Откраднат Лаптоп
« -: May 02, 2009, 18:07 »
Наскоро ми откраднаха лаптопа, модел Toshiba a305. Опитвам се да намеря MAC Адресът му, но в документите му има само Книжката и фактурата му на която е написан серийния номер и точният модел. Купуван е от САЩ миналото лято.Ще се радвам ако мога да си го намеря, и да си го върна обратно при мен. Приемам всякакви налудничеви идей. ( Между другото аз съм от София, а кражбата е стана в к. Дървеница) .
 
Активен

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #1 -: May 02, 2009, 18:33 »
Ето няколко налудничави идеи от мен:
* Отиваш в полицията и подаваш жалба
* Обикаляш заложните къщи за да го търсиш
* Обикаляш магазините за лаптопи втора употреба
* Четеш безплатните обяви във вестниците и сайтовете за безплатни обяви и търсиш такива, в които се споменава твоя модел лаптоп

Обаче имай предвид, че цената на търсенето може да е по-висока от цената на лаптопа...

Google: продавам "Toshiba a305".
« Последна редакция: May 02, 2009, 18:36 от vstoykov »
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #2 -: May 02, 2009, 20:26 »
личностно ти съчуствам но просто не си уцелил мястото ... полицията е къде къде по добър вариант ...
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

teko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #3 -: May 02, 2009, 23:12 »
Полицията беше първото което направих, но съмнението ми към тях ,че ще се заемат със случая ,е много голямо, затова и реших да мина на своя инициатива. Можете ли да ми препоръчате вестник , магазин или заложна къща където мога да го потърся, ще се радвам да ми пишите на ЛС. Благодаря ,че ми обърнахте внимание . :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #4 -: May 03, 2009, 00:51 »
Чувал съм че откраднатата техника отива предимно за подаръци (в т.ч на полицаи). Малко са нормалните хора, които биха си купили лаптоп от заложна къща де...
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

misho_cg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 350
    • Профил
    • WWW
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #5 -: May 03, 2009, 01:04 »
МАК адреса му със сигурност е останал по логовете на ПППОЕ концентратора или ДХЦП сървъра на твоя интернет доставчик, ако не си го ползвал зад рутер, дори за зад доксис модем да е бил пак мака е останал в дхцп-то на доставчика. Питай твоя доставчик.
Активен

раят за котките, всъщност е адът на мишките !

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #6 -: May 03, 2009, 13:33 »
Ами познавам няколко човека, които се занимават с туй-онуй... никой не продава в заложни къщи, вестници и всякакви такива глупости... всичко става от уста на уста, така, че става трудно. на всичкото отгоре Mak адресите се сменят  ;) . Споко, няма да го откриеш в София, може би ако беше някъде по села и т.н. ...  [_]3 ;D
Активен

teko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #7 -: May 03, 2009, 17:04 »
Работата е там ,че съм го ползвал с рутер и немога да  намеря МАС-а ,защото рутера не запаметява данни. Има и друго , че точният му модел е S6853 и едва ли някои от българия има точно такъв лаптоп. Някакви предложения за това?!  :)
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #8 -: May 03, 2009, 22:07 »
Според мен си се заел с изгубена кауза.То коли трудно намират,та камо ли лаптоп.Друг вариант,коийто съм чувал да се практикува,е че крадените вещи се пробутват на таксиджии и те вече ги препродават.Поне в града в който аз живея това не е тайна че се практикува.Така,че вариантите,при които лаптопа ти може да е препродаден вече стават прекалено много за да му се хване дирята.Освен това мак адреса винаги може да "изчезне"с една подмяна на мрежовата му карта.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

teh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 56
    • Профил
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #9 -: May 03, 2009, 23:42 »
"Полицията беше първото което направих, но съмнението ми към тях ,че ще се заемат със случая ,е много голямо ..."

lol ;-)

Пич, вкарал си се във филм някакъв. Хора отвличат постоянно, въртят се милиони и не намират нищо а ти с тоя лаптоп. Никой няма да тръгне да се "заема със случая". Ако по някаква случайност го намерят при някой издънил се и не са много гладни може и да ти го върнат ако си им дал някакви модели и серийни номера, но трудно. Пий една студена вода и не се занимавай с глупости. На другата бригада ще си купиш пак и тоя път ще го пазиш повече.
Активен

teko_

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #10 -: May 04, 2009, 01:02 »
То ясно ,че водата ще е трудна за преглъщане... все пак надеждата умира последна, но благодаря за съветите. Лека.
Активен

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Откраднат Лаптоп
« Отговор #11 -: May 04, 2009, 23:17 »
Ако си мислиш че твоя лаптоп Тошиба е единствен на територията на българия забрави. Моя е от Канада и се оказа че имам поне пет познати човека чиито лаптопи са от зад океана. Просто там машините са по евтини и всеки търси начин да докара от там. За мак адреса ръчкай рутера няма начин да го няма из логовете някъде. Но не знам какво ще ти помогне мак адреса му, ако го намериш де.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527