Автор Тема: Помогнете  (Прочетена 440 пъти)

Constantin

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Помогнете
« -: Sep 26, 2009, 14:31 »
Извинявам се предварително ако съм сбъркал секцията, но все пак тази беше в начинаещи и реших че е най подходяща.

Вчера си купих лаптоп дел, но моделът се предлагаше само с линукс и реших да си го купя и след това да инсталирам уиндолс. Работата обаче не се оказа такава. Диска на уиндолс се боот'ва но после работата му се прекратява както и на повечето други буут дискове с които опитах да форматирам (като killdisк например). Вече дори линукса не тръгва така че изходът е единствено в програма която да запиша да буутна и тя да форматира така че уин инсталацията да тръгне.  Нуждая от помощ и ще съм ви благодарен...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Помогнете
« Отговор #1 -: Sep 26, 2009, 15:02 »
Модел на лаптоп-а?
Архитектура?
Диска ти с бозата има ли драйвъри за хард-а?
Как така се прекратява? Грешка ли дава?
Какво ти изписва?
Опитай да форматираш целия хард с Hiren Boot CD, Acronis...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

mbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Помогнете
« Отговор #2 -: Sep 26, 2009, 16:13 »
Българският народ има една поговорка- "Да би мирно седяло, не би чудо видяло".
Що ти трябваше да махаш Линукса?  ;)
Сега, имам предположение за твоя случай- трябва да рестартираш лаптопа и да влезнеш в Биоса му- не зная за твоя модел с кой клавиш става това с del или F2, това сам ще разбереш. В Биоса ще се разходиш и някъде из опциите търсиш някаква свързана с режима на работа на SATA. За моя лаптоп - Compaq 6830s- се избира за SATA Device mode един от ANCI и IDE режими. По подразбиране беше ANCI, което за Линукса няма значение, обаче за Windows това не е така. За да започне успешна инсталация на XP трябваше да избера режим за   SATA Device mode IDE и всичко е наред. Предполагам, че и твоя случай е подобен.
« Последна редакция: Sep 26, 2009, 16:15 от mbb »
Активен