Автор Тема: Пренасочване на портове към други портове на реални IP  (Прочетена 5704 пъти)

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Заглавието на темата беше променено.... , беше нещо от сорта " пренасочване на порт към локална машина ... или нещо от сорта  на практика.
Всичко що вилиза от  мрежа едикоя си мрема  в лан карта   eth1 на порт еди кой си да си пренасочи кън ип еди  кое си на порт еди кой си .

iptables -A PREROUTING -t nat -i eth1 -p tcp --dport 2000 -j DNAT --to 192.168.1.50:3389
iptables -A INPUT -p tcp -m state --state NEW --dport 2000 -i eth1 -j ACCEPT

Първото оказва правилото , 2-рото  разрешава порта , ако има други правила за спиране .
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Пак не си много прав ;) За вътрешно пренасочване се използва REDIRECT target-a ;)

ПП: Май нещо не е много ясно това твойто последно мнение ...
« Последна редакция: Jan 08, 2010, 02:48 от VladSun »
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Пак не си много прав ;) За вътрешно пренасочване се използва REDIRECT target-a ;)

ПП: Май нещо не е много ясно това твойто последно мнение ...

Redirect :) На  кратко а редиректвам :) аз  ползвам нат ;)....

Има разлика между нат и редирект предполагам знаеш

И другото което като каза за INPUT . Това правило го ползвам тъй като при моя  Iptables съм спрял всичко и съм разрешил определени поротове, при което ако изпълня само първото правило нещата  няма да се получат тъй като порта не е разрешен.

Както и да е  допускам вариянт ,че може и да греша. Редиректнах по тоя  моя описън начин порт 25 ;) Еми пощата умря :(  . И като погледнах логовете на другия линукс видях че всичко се търси там, С една дума работи и пренасочил правилно порта
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Човек! Я, кажи за какво намесваш INPUT веригата в port-forwarding-a?!?

Аз за себе си считам, че едва ли има target/match на iptables (с изключение на специфични conntrack модули), които не знам как работят из основи (имам предвид даже сорс-код) ... Както подчертах в последното си мнение, предишното ти мнение не беше особено ясно - под "вътрешна" комуникация разбирам комуникацията в *една* машина.

Както виждаш, опитвам се да не се заяждам ...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

sp1der80

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Да, те са прости и ясни, но второто е *абсолютно* ненужно ...
По-скоро би трябвало да е:
Код
GeSHi (Bash):
  1. iptables -A FORWARD -p tcp --dport 3389 -d 192.168.1.50 -j ACCEPT
  2. iptables -A FORWARD -p tcp --sport 3389 -s 192.168.1.50 -j ACCEPT
или нещо от сорта (т.е. зависи от естеството на протокола, който трябва да се пренасочи)

Във веригата INPUT за рутер, НИКОГА не достигат пакети, които са DNAT-нати.

По-просто и ясно не мога да се изразя ;)

Не се излагай не искам  от всички лан карти да ми пренасочват  адресите искам от само една .....

Не се излагам - прочети си как вървят пакетите в iptables ;)
А последното ми мнение прочете ли?

Знам как вървят пакетите , въпроса е зададен по такъв начин по който е отговорено правилно. Иска порта да се пренасочи към вътрешно ип с една дума локално ип.  Това е един от начините

Само не ми стана ясно от къде разбрахте, че става дума за вътрешни ИП-та?!?
Линукса е в Добрич, единия уиндовс е във варна, а другия в Пловдив и единственото нещо което ги свързва е интернет.

Според мен въпроса е, че кънектвайки си от кое да е място в интернет пространството към 2000 порт на линукса пакетите отиват към уиндоуса. И обратния път от там към линукса, но не продължават към мястото от където идва кънекцията към порт 2000, а изпатат.

За решението нямам идея а и не съм го доказал, че това е проблема, просто си разсъждавам!
« Последна редакция: Jan 08, 2010, 09:29 от sp1der80 »
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Човек все тази къдети е  ип-то. Просто вече ще зависи от самия нет  бързодейсвието на самото приложение.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Решението е openvpn. Линукса е сървър, уиндоусите - openvpn клиенти. openvpn в windows може да работи като service и да се стартира автоматично. След като имаш VPN нататък е лесно.

Имам предвид да изоставиш идеята с пренасочване на портове - четвъртия комп, от който влизаш в линукса също го вкарваш във VPN-а.
« Последна редакция: Jan 08, 2010, 11:55 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Аз пък изобщо не разбрах за какво ти е port-forwarding към машини с публичен достъп - може би тук се крие решението на "проблема" ти ;) Би ли пояснил?
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

sp1der80

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Аз пък изобщо не разбрах за какво ти е port-forwarding към машини с публичен достъп - може би тук се крие решението на "проблема" ти ;) Би ли пояснил?

Ами елементарно! ;) за по голяма яснота и улеснение, по простата причина чв уин машините са няколко стотин и всяка на различно ИП и представяш ли си ги как да ги помниш всичките ИП-та. и да ги имаш на лесно :)

И най-важното да можеш да контролираш достъпа до тях!
« Последна редакция: Jan 08, 2010, 13:36 от sp1der80 »
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Аз пък изобщо не разбрах за какво ти е port-forwarding към машини с публичен достъп - може би тук се крие решението на "проблема" ти ;) Би ли пояснил?

Ами елементарно! ;) за по голяма яснота и улеснение, по простата причина чв уин машините са няколко стотин и всяка на различно ИП и представяш ли си ги как да ги помниш всичките ИП-та. и да ги имаш на лесно :)

Това явно се оказа някакъв голям мрежови проблем :P Не можеш ли просто да си направиш списък от ИП-тата в един файл - даже може да го подготвиш като hosts файл в следния вид:

Код:
ivanka.windows 1.2.3.4
pesho.windows 12.4.3

:):):)

И най-важното да можеш да контролираш достъпа до тях!
Нали са с публичен достъп?!? Какво ще контролираш?
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

sp1der80

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Аз пък изобщо не разбрах за какво ти е port-forwarding към машини с публичен достъп - може би тук се крие решението на "проблема" ти ;) Би ли пояснил?

Ами елементарно! ;) за по голяма яснота и улеснение, по простата причина чв уин машините са няколко стотин и всяка на различно ИП и представяш ли си ги как да ги помниш всичките ИП-та. и да ги имаш на лесно :)

Това явно се оказа някакъв голям мрежови проблем :P Не можеш ли просто да си направиш списък от ИП-тата в един файл - даже може да го подготвиш като hosts файл в следния вид:

Код:
ivanka.windows 1.2.3.4
pesho.windows 12.4.3

:):):)

И най-важното да можеш да контролираш достъпа до тях!
Нали са с публичен достъп?!? Какво ще контролираш?

Нещо изместване пак темата. Въпроса е може ли да стане и как. Между другото благодаря за идята с ВПН-а имам много смисал в нея.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
//off
Чак сега прочетох, че сървъра е в Добрич, мисля че там е проблема - хахаха. Смени му локацията, дай го във Варна, а win-a в Добрич и Пловдив.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
С DNAT няма да стане.
С VPN със сигурност ще стане.

Но пак ти казвам - опитваш се да убиеш муха с топ ...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
С DNAT няма да стане.
С VPN със сигурност ще стане.

Но пак ти казвам - опитваш се да убиеш муха с топ ...

ще бъде голям впн искам да го видя това нещо :) няколко стотин..
Активен