Автор Тема: ДИР.БГ  (Прочетена 17930 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #15 -: Mar 13, 2010, 23:48 »
Ако наистина това за гасенето с вода е вярно...ебахмааму само мога да кажа :)

Обикновено в дейтацентровете и колокейшъните има едни такива големи бутилки с фреон, идеята е че след задействането на противопожарната аларма, възможно най-бързо, кислородът в помещението да бъде заменен с инертен газ :)

Ако е вярно това че не им е сработила противопожарната система и колегите на Б.Б са гасили с вода....бафмааму. Такава тъпащина ми е отвъд възприятията.

Що се отнася до disaster стратегия...изхождайки от моят скромен професионален опит, това е една грозна работа свързана с доста планиране, доста разходи и доста похабени човекочаса, честно казано съмнява ме дира да са мислили за такива неща.
« Последна редакция: Mar 13, 2010, 23:52 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: ДИР.БГ
« Отговор #16 -: Mar 14, 2010, 00:17 »
Нямам на идея дори какво ще стане , но хората са го казали  "ОТДАЛЕЧЕН БЕКЪП".
Интересно  какво ли ще стане след тази ситуация дир.бг  никак не са  малки , от много години са на пазара. Спомням си преди време се прецакаха хит.бг когато  и им изгоряха хардовете , или поне така казаха. Доста информация отиде по дяволите.
Сега с интерес ще следим за дир.бг
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: ДИР.БГ
« Отговор #17 -: Mar 14, 2010, 00:18 »
Те добре, че са имали вода... щото на село като се запали училището, дойдоха 2 пожарни коли /някакви раздрънкани ЗИЛ-ове/, и се оказа, че едната е празна! Не, че имаше какво да гаси де - дойдоха около 40 минути след обаждането, и покрива вече беше паднал.
Активен

veejay

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: ДИР.БГ
« Отговор #18 -: Mar 14, 2010, 00:25 »
Вилкомен - живеем в БГ. Нито помещението на БТК, който продадоха сградата и им е през оная работа за поддръжка и инвестиции, нито някой си прави труда да прави сериозен бекъп, на всичко, на отдалечено място. Още по-малко на информация, която не струва пари. То ако си мислите, че в държавните институции, в банките и ютилититата не е същото - жестоко се лъжете. Преди години на Полицията им се прасна някакъв сторидж и половината снимки от лични карти и шофьорски книжки заминаха, та какво да говорим.

Истината е, че онова си беше псевдо колокация. Евтина за клиентите, на светлинни години от модерните съоръжения, с офисни климатици и поддръжка през 3 планини в деветата пещера. А за гасене - газ, дори и Халон, няма, камо ли FM200 или NAF125 или нещо по-ново. Просто за тази малката зала 20К Евро са много пари. А, че на Дир-а ще им излезне 200К евро само първата седмица вредата - кой му мисли.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: ДИР.БГ
« Отговор #19 -: Mar 14, 2010, 00:31 »
А, че на Дир-а ще им излезне 200К евро само първата седмица вредата - кой му мисли.

Застрахователя?
Или не са застраховани срещу пожар?
Активен

veejay

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: ДИР.БГ
« Отговор #20 -: Mar 14, 2010, 00:45 »
аз пробвах преди време да си намеря застраховател за ДЦ. По белия свят могат всичко да ти застраховат, дори и шанса инженера да опъне чистачката и двамата да вкарат метлата в главното ел.табло, но когато тук зададох въпроса - а в застраховката влиза ли възстановяването на данните - смеха в местния представител на корпорацията беше покъртителен. Да сте чували тук застраховател да е платил някакво сериозно обезщетение? все едно лекарската комисия да намери грешка на свой колега лекар. Ликвидаторите в застрахователните компании ще намерят под вола не теле, а извънземен само и само да не платят. Мизерници
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #21 -: Mar 14, 2010, 00:53 »
Значи първо никой не ви е бил в главата да си колокейтвате сървъри там. Аз признавам, че никога не съм имал щастието да видя въпросното място в телефонната палата, но в нетерския и лирекския колокейшън съм ходил доста по работа. Верно впечатленията са ми отпреди 4-5 години, но си бяха по мое мнение доста прилични, имаха си противопожарни системи, а и имаше доста място там (в нетерския нямаше де, ама доколкото знам след това са го разширявали).  При това, те не са единствения вариант - има достатъчно cloud доставчици, те на всичкото отгоре там имат навика да подписват сгодни SLA договори където носят отговорност за такива събития. Живеем в свободна страна така или иначе :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Direk

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: ДИР.БГ
« Отговор #22 -: Mar 14, 2010, 02:18 »
Не се притеснявайте, колеги - разбрах, че за всичко това (и за повече) е мислено, до неделя вечерта ще имаме Дир.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: ДИР.БГ
« Отговор #23 -: Mar 14, 2010, 08:03 »
Хм,

То едно е да ги има друго е да работят. Точно в петък следобед наши клиенти бяха изненадващо посетени от пожарната на периодичен оглед. Каква беше изненадата когато заедно с пожарникарите установиха, че на важен етаж в стая в която се съхраняват остатъци от ремонт (разбирай стиропор и бои) мирише на цигари та не се трае. По вътрешна сигурност никой освен охраната няма ключ от стаята....
А познайте като излязат от камерите личицата какво ще се случи. А глобата е баая солена.
Но това е превенция. Оказа се, че липсват и пожарогасители дето са си купени и са си поставени където трябва!
Личния ми извод е, че контрола трябва да се утрои поне. Иначе ясно - ще сложим нови машини, ще дигнем бакъп-а (добре, че хора няма пострадали), до 2-3 дни нещата ще тръгнат. Но в тези времена когато 2-3 дни са 1 процент от годината и някои това им е печалбата (изключая загубите от нов хардуер).... Мда наистина си струва да се работи по превенцията. Не на празно към банките има такива условия като бакъп на мин ХХ километра физицхески от източника. (друг е въпроса колко се спазва).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #24 -: Mar 14, 2010, 09:11 »
Някой направил ли е снимка на въпросния траурен екран, че ми е интересен, а вече го няма.   Сега седи само:

Цитат
Уважаеми потребители,

Поради технически причини, страницата не е достъпна.

Моля, да ни извините за причиненото неудобство.


Относно Дира. Никога не ми е бил интересен. От както се появи до ден днешен никога не съм се възползвал от нито една негова услуга и това има ли го или не, не ме грее. Същото мога да кажа и за фацебоок. Все пак браво за професионализма, че имат предварителна подготовка за такива случаи и скоро ще са на линия.


Онова с хита дето им изгорели два от трите диска, наистина беше смешка голяма. Те така и изпуснаха шанса си и даже се чудя, че още ги има. Колкото и да е странно ползвам услугите им, заради хубавото име, ама не много.
« Последна редакция: Mar 14, 2010, 09:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #25 -: Mar 14, 2010, 11:30 »
Да, много неприятна работа. Всеки от нас е патил от загуба на машина, диск, данни или нещо по комуникациите и свързаността. И знаем колко е неприятно и досадно възстановяването на всичко, за да си тръгне отново по мед и масло. Колко нерви, труд, телефони и време. Разбира се, и колкото и мерки да са взети, пак е гадно, а и няма САМО ДА СИ СЕ ВЪЗСТАНОВИ и да литне всичко. Като ще стане белята - ще стане. А особено пък такъв пожар, дето всичко заминава за броени минути, или от огъня или от гасенето после.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #26 -: Mar 17, 2010, 13:38 »
Е, пуснаха го вече. 40 TB данни са били запазени. До последния байт, както твърдят.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #27 -: Mar 17, 2010, 13:47 »
Да, но без речника! <sa.dir.bg>
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: ДИР.БГ
« Отговор #28 -: Mar 17, 2010, 13:59 »
Да, но без речника! <sa.dir.bg>

Хвана ги в лъжа  >:D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: ДИР.БГ
« Отговор #29 -: Mar 17, 2010, 14:02 »
Е, чак пък лъжа - предполагам, че и него ще оправят.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше