Автор Тема: Тема за помиарите  (Прочетена 12335 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #30 -: May 15, 2010, 14:22 »
Не ща да влизам в тая група че кучкарят-масов убиец ще вземе да ме намери и заколи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Тема за помиарите
« Отговор #31 -: May 15, 2010, 15:39 »
Не ща да влизам в тая група че кучкарят-масов убиец ще вземе да ме намери и заколи.

502 Bad Gateway  ;)
Активен

Без правила няма игра

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Тема за помиарите
« Отговор #32 -: May 15, 2010, 15:59 »
По-добре да ги пращаме някъде където ще им се радват повече:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Dog_meat_in_a_pot_01.jpg


(по картинката съдя, че има вкус на свинско :))

Допълнение:
Може би не съм схванал шегата за Германия напълно:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dog_meat#Germany
страхотно чувство за хумор !  >:D ти да не мислиш че ще ги водят в кучешкия аушвиц ?  ;D
« Последна редакция: May 15, 2010, 16:02 от chen_dzen »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #33 -: May 15, 2010, 18:11 »
Тамън сега Карбовски дъвче тази тема. Абе като става въпрос за концлагери, сещам се за една сцена от "Списъка на Шиндлер" където онзи лудия директор на концлагера ставаше сутринта, носеха му кафе, той отиваше на терасата с един снайпер и както си пиеше кафето, гръмваше някой друг затворник.

Само че в моят концлагер освен песове, ще има и от шибаните кучкари. Аз няма да ги избивам разбира се, те ще ми работят за без пари в едни нагъчкани помещения с големи прозорци. Защо с големи прозорци? За да могат да гледат как отстрелвам песовете докато си пия кафето сутринта.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5390
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #34 -: May 15, 2010, 18:16 »
ХАхаххахаааааааааа, кафе със снайпер.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #35 -: May 15, 2010, 18:18 »
Всъщност, ето го...

http://www.youtube.com/watch?v=NR4wipToefE&feature=related
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Тема за помиарите
« Отговор #36 -: May 15, 2010, 18:55 »
всъщност първите газови камери са били , камион накоито азпуха влиза в карусерията кадето са хората .
икономично и почти толкова екологично .(щом за хора е можело защо не и за кучета ?)

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Тема за помиарите
« Отговор #37 -: May 15, 2010, 19:06 »
Агро-кръжочниците започнаха да се упражняват в любителски нацизъм с привкус на хипотиреозна параноя.
Много забавно! Особено ако не беше директния паралел с "професионалния" нацизъм, при който пътя е бил същия.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #38 -: May 15, 2010, 19:57 »
Съжалявам, ама ми дойде в повече това предаване. Някаква тъпа пръдла дето гледа 16 песа която се изпокарала с всичките си съседи и мъжа си, които имали против горките кученца, толкова били сладки. Това докато не изяли 6-годишното съседче.  И тая същата пръдла разбира се после обяснява как не били нейни, тя прости си ги била хранила. Кученцата бидейки много сладки, доколкото разбрах, даже не ги евтаназирали.

Та другото беше за онова псе с нарязаните лапи дето веднага се намериха сума ти хора да се жалват, платиха му протезите. Даваха една баба, на която кучетата бяха буквално изяли краката. Очевидно е по-важно да се намерят пари за протезите на помияра, не на бабата.

Болна работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Тема за помиарите
« Отговор #39 -: May 15, 2010, 20:41 »
Хората се потрисат от жестокостта!
Това е и причината да се появят трогнати платци на всякакви безумни опити да се нормализира живота на онова животно, което стана обект на болния нагон на оня имбецил.
Дискусията за "корекция" на останалите проблеми в държавата би следвало да се провежда паралелно с тази, а не да й се противопоставя. Някак си... би трябвало да сме способни за такъв multi-tasking.
Един проблем не става по-малък или по-голям от наличието (или липсата) на друг. И ако се опитаме да се концентрираме само върху проблемите, които смятаме за належащи, няма да ни останат сили и време за Линукс и подобни "луксове", примерно. Просто не е коректно фокусирането върху даден проблем да става чрез противопоставяне, или още по-лошо - чрез подигравка с проблемите, които вълнуват други хора.
Всякакви примери за видиотени любители на животни не доказват нито една теза. По същата причина, поради която примерите за проститиите на български граждани в чужбина ги разглеждаме индивидуално и не харесваме, когато някой прави от тях директни изводи за нацията ни.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #40 -: May 15, 2010, 21:33 »
Значи поне в този случай, нещата са свързани - от едната страна имаме наръфани до смърт деца, баби с изядени крака и такива грозни случки. От другата страна имаме тези дето ги хрантутят, които отказват да поемат отговорност и които ги защитават разбира се от злите хора, които само се чудят как да им навредят.

Не знаех, но досега в България няма осъден човек, чиито пес да е наръфал/изял/осакатил някого. Какво остава за онези малоумни кучкари като онази от предаването дето хранеше 16 подивели песа, но иначе като убиха детето те са сладки, но не са нейни.

Именно поради тази причина не обичам кучелюбите, защото заради тях стават тези неща. А иначе нека си се борят за каквото си искат, но да си поемат отговорността. И  тази простотия с храненето на полудиви бездомни песове трябва да престане, защото така хем ги хрантутят, хем така ги научават да си пазят територията и хем накрая не са отговорни когато стане нещо лошо. Така че съм абсолютно "ЗА" да ги прибират в приютите и ако са агресивни да ги приспиват. Това е по-добре, отколкото да убиват деца. Това че ставало рядко, не ме интересува. Нито един човешки живот не трябва да бъде похабен, защото някой имал различни разбирания за кучешките права. Ако мога да избирам между живота на едно дете и на 10.000 бездомни помияра, въобще няма да се замисля. Онези изроди, които избиват песове,  според мен се пръкват точно защото никой не взема мерки за тези песове - да ги прибират в приютите и да не допускат инциденти. Ако някой пес нападне някой близък и видя че колкото и оплаквания да пускам, никой нищо не прави за да приберат песа, сигурно и аз накрая ще се погрижа за него.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #41 -: May 15, 2010, 21:36 »
Бетсо в първите ти дни в тоя форум, когато водеше битки със Стойков и Нифелхайм мислех, че си "тъпо копеле", но със всяко твое мнение все повече мисля, че си сред най-интелигентните тук. За съжаление си мисля, че ще намерят пак нещо да ти отговорят :(

//end of oftopic

ей така си се обаждам от време на време в тия теми да не ме забравите ;)

редакция
-----------------
а междувременно отговорили
-----------------
Следя с иинтерес темата
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #42 -: May 15, 2010, 21:38 »
gat3way мисля, че вече и двамата сме съгласни, че ония двете на орлов мост са виновни... следващият път никакви подписки  :D :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Тема за помиарите
« Отговор #43 -: May 15, 2010, 22:19 »
Не знаех, но досега в България няма осъден човек, чиито пес да е наръфал/изял/осакатил някого.
Това определено е проблем и съм напълно съгласен с актуалността му.

Така че съм абсолютно "ЗА" да ги прибират в приютите и ако са агресивни да ги приспиват.
Именно по този въпрос сме абсолютно на едно мнение.
Някакво решение трябва да има за бездомните кучета, особено в градовете, където кучетата, поставени в неестествена за тях среда, стават агресивни и опасни за хората. Акцентирането върху проблемите на среднистатистическото куче не помага на хората и само води до излишни полемики.
Решението с кастрацията ми се струва приемливо, макар че алтернатива за ефективността му определено би трябвало да бъдат приютите. От друга страна не е коректно да се изтъква "нехуманността" на кастрирането и предпочитанието на някои да умрат, ако не могат да ебат (неразбирайки, че ебането не е пряко свързано с кастрацията). Просто това са опити за решаване на проблема и никой не печели от тяхното осуетяване.

Ако някой пес нападне някой близък и видя че колкото и оплаквания да пускам, никой нищо не прави за да приберат песа, сигурно и аз накрая ще се погрижа за него.
О, да! Аз даже не съм сигурен, че бих тръгнал да се оплаквам.

От друга страна имам примери с промяна на отношението на животното спрямо отношението, което то усеща към себе си. Около вилата на наш'те има редовно по някое бездомно куче, което редица селяни систематично замерят с камъни и се оплакват, че ги лае. Тези кучета се държат напълно нормално с "виладжиите", които се държат нормално с тях. Примера с вилната ситуация е типичен - повечето хора разказват за подобен опит при такива случаи. Не че апелирам към промяна на съзнанието. Такова нещо не става с апели.

Интересува ме мнението на Гата и luda_glawa по трите по-горни въпроса... ако се появят тук и решат да го споделят.
Просто си мисля, че те са по-ангажирани с една кауза, на която аз симпатизирам (и за разлика от тях съм даже вегетарианец :), но не съм активен и поради тази причина не съм толкова информиран, колкото са те.

@gat3way, лафа с грозните лесбийки направо ти направи фен-клуб. Наздраве, backtolife! :)

Бетсо в първите ти дни в тоя форум, когато водеше битки със Стойков и Нифелхайм мислех, че си "тъпо копеле", но със всяко твое мнение все повече мисля, че си сред най-интелигентните тук.
nifelheim е ментално опропастена личност и неморалната му позиция спрямо поголовни престъпления е повече от осъдителна.
С кой Стойков съм се бил? С Валентин? Баси... не си спомням. Той (макар и slack-аджия :P) е достоен за уважение човек, който направи много полезна документация, особено по въпроси, отнасящи се за ползване на Линукс от българи. Респектирам и позициите му по актуални проблеми на деня. Така че направо ще съм изненадан, ако съм се заяждал с него.

Благодаря за комплимента! Тук обаче има значително по-сериозни хора от мен. Още повече че аз си чеша езика по "ощообразователни" теми, но технически съм много далеч от редица от вас. Нищо че съм от тази страна на софтуерната барикада вече от около 10-ина години.

За съжаление си мисля, че ще намерят пак нещо да ти отговорят :(
Защо за съжаление? Нали си чоплим проблемчета в съботната вечер...
Когато примерно gat3way си пише по нормалния за него начин, си става съвсем приятно лафче. Неприятно става, само ако се намесят емоционални активисти в стил Роко. :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Тема за помиарите
« Отговор #44 -: May 15, 2010, 22:29 »
Тъй сега казал шопа. Не мога да се н арека кучелюб. Жената от много години настоява за питомец, а аз непрекъснато я режа.

Обаче има нещо дето нито Гейта, нито друг се замисля. Повечето нахапани са от домашни псета. Тези дето са от бездомни, винаги, ама винаги е от глутници. Обаче ако уличният пес бъде кастриран, хем няма да има поколение, хем агресивността му изчезва заедно със стремежа към глутница.

Аз не мога да се примиря, че просто ей така ще избиваме живи същества, без повод. Особено в този случай. Проблема с помиярите сме го създали собсвеноръчно. По нашите улици не бродят вълци, а кучета. А след като ние сме единствено и 100% виновни за това, избиването им безпричинно е върха на наглостта и арогантността.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear