Автор Тема: Инсталиране на OpenOffice и видео драйвери в Puppy Linux  (Прочетена 869 пъти)

THE_SAINT

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Голям съм фен на LINUX, ама ми е слебо PC - то и съм с PUPPI LINUX: Всичко ми я ясно и чета добре на английски.
Компютъра ми трябва за работа с OPEN OFFICE: МНОГО ВИ МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ И/ИЛИ ДА МИ ПРАТИ СЪОБЩЕНИЕ НА Master_V@abv.bg относно това:
1.Как да инсталирам ОО в средата под Пупито и как да го кирилизирам с външен кирилизатор(от ПУПИ знам как), абе да мога да работя на БДС стандарт на клавиатурна уредба;
2.Как и от къде да тегля драйвери за компа, че например видеокартата ми е относително добра, ама не мога да я подкарам на по - високи резолюции и не мога да и изкарам по - добро опреснявване от 63 херца - нагоре не ще и ми уморява очите!

БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!!
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Дай някакви данни за хардуера ти. По принцип Puppy e базирано на Дебиан и можеш да сваляш deb. пакети от хранилищата им http://packages.debian.org/lenny/openoffice.org . За да кирилизираш офиса просто трябва да инсталираш пакета openoffice.org-l10n-bg. Но за мен Папи просто не е създаден за сериозна работа. А и без gdebi не знам как ще се оправиш. Има много свързани пакети и с dpkg -i ще бъде голяма мъка. Както ти казах дай някакви данни за хардуера, може да се окаже, че не е толкова слаб.
« Последна редакция: Jul 09, 2010, 16:22 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

THE_SAINT

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
INFO za PS- TO!
« Отговор #2 -: Jul 12, 2010, 13:18 »
   Дънна платка:
         Тип централен процесор     Intel Celeron-S, 1100 MHz (11 x 100)
         Дънна платка     Intel D815EE2U
         Чипсет на дънната платка     Intel Solano i815E
         Системна памет     384 MB (SDRAM)
         DIMM1: Micron TM3V16M818U-7A     128 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-2-2-5 @ 100 MHz)
         DIMM3: Xerox     256 MB PC133 SDRAM (3.0-3-3-6 @ 133 MHz)
         Тип BIOS     AMI (09/18/01)
         Комуникационен порт     Communications Port (COM1)
         Комуникационен порт     Communications Port (COM2)
         Комуникационен порт     Printer Port (LPT1)
 
      Дисплей:
         Видеокарта     NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation) (64 MB)
         3D-ускорител     nVIDIA GeForce2 MX/MX 400
 
      Мултимедия:
         Звуков адаптер     Analog Devices AD1885 @ Intel 82801BA ICH2X - AC'97 Audio Controller [B-0]
 
      Съхранение на данни:
         IDE контролер     Intel(R) 82801BA Ultra ATA Storage Controller - 244B
         Флопи-дисково устройство     Floppy disk drive
         Дисково устройство     Maxtor 2F020J0 (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/133)
         Дисково устройство     WDC WD75EB-00BHF0 (6 GB, IDE)
         Оптично устройство     TEAC CD-540E (40x CD-ROM)
         Състояние на SMART     FAIL
Активен

progmetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 130
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: KDE 4.13.0
    • Профил
http://puppylinux.org/wikka/openoffice

Машината ти иначе е прилична, според мен дори е доста добра за Puppy. До преди 4-5 месеца карах с Arch Linux на Celeron 900Mhz, 256 MB RAM и 3 GB partition за Linux и се държеше доста добре с Fluxbox. Ако искаш да експериментираш и учиш повече за Линукс си сложи Debian, Arch, Slackware или Gentoo. Всички имат добри документации и може да се експериментира много.
Активен