Автор Тема: Папка TEMP постоянно се появява на десктопа  (Прочетена 2178 пъти)

m_veskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu 12.04 Server
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Здравейте , надявам се някой да помогне малко на един напълно начинаещ Линукс юзър! На десктопа ми се появи една папка темп и като я изтрия пак се появява. Имам и друг въпрос : как се поставя пряк път на дадена програма върху десктопа ???
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Когато кликнеш на някоя програма в менюто с десен бутон на мишката, няма ли опция "добавяне към десктопа". За всеки случай направи това не с класическото меню, а с kick of менюто. За да сменяваш стиловете на менюто просто трябва да кликнеш с десен бутон върху бутона на менюто и да избереш "класически стил" или "kick of" стил.
« Последна редакция: Dec 16, 2010, 21:26 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
най-вероятно някоя програма или браузър ти прави това.Само,че трябва да намериш от какво точно идва белята и да си го оправиш.Възможно е да са така зададени настройките за да се появява това на десктопа.Колкото до т.нар.шорткъти вече ти е обяснено.....
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

m_veskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 45
  • Distribution: Ubuntu 12.04 Server
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Като кликна с десен бутон се появява само : "Добави към отметките" и "Изтриване от отметките" и нищо не се получава. С промяната на менюто също не се получава нищо!!! :-[
Активен

mimosh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 317
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
За получаване на шорткът на десктопа можеш да дръпнеш програмата от менюто с левия бутон на мишката и да дадеш или да копира на десктопа или да направи линк
Активен

danaildr

  • Гост
Разбирам че си с КДЕ4, за plasma-desktop има 2 варианта, да се държи като папка или да се държо като десктоп. Когато е настроен да е като папка можеш да слагаш на него файлове, папки и класическите икони, както на ГНОМЕ или на Уиндоус, когато го настроиш да се държи като Десктоп, единственото което можеш да слагаш на него са плазмоидите. Според мен втория вариант е по-удачен. Има доста полезни плазмоиди. За бързо стартиране на програмите можеш да су създадеш плазмоиди по десктопа. Става много лесно, Просто завлачваш дадената иконка от менюто  на десктопа. Това е.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
temp sensors
Настройка на програми
PAIN1 1 2275 Последна публикация Sep 19, 2003, 13:03
от
Относно Temp-овете
Настройка на програми
steady 8 2867 Последна публикация Feb 18, 2006, 19:17
от
Cpu temp, cpu fan and hda temp
Настройка на програми
_NetCutter_ 6 3420 Последна публикация Nov 01, 2006, 22:20
от vnestorov
разархивиране на голям bz2 архив без temp директория
Настройка на програми
sickmind 7 3179 Последна публикация Apr 11, 2010, 23:36
от victim70
Проблем Cpu Temp
Настройка на хардуер
antivirys 7 3052 Последна публикация Sep 13, 2011, 09:19
от AMD