Автор Тема: Чудя се!  (Прочетена 1533 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Чудя се!
« -: Sep 13, 2011, 17:25 »
Имам един излишен 40ГБ сата диск и място в компа за още дискове, та ако го сложа и него и на него инсталирам ОС и суап, а на този на който сега ми е всичко да остане само хоме-то с виртуалките, дали ще се засили системата!? Идеята е, че ОС ще ползва всичкия капацитет на четене и писане на единия за себе си, а на другия капацитета за виртуалките.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Чудя се!
« Отговор #1 -: Sep 13, 2011, 17:52 »
Марчееееее, ама аз не давам идеи, а питам по-напредналите от мен! Твоето мнение също би ми било полезно :* !
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Чудя се!
« Отговор #2 -: Sep 13, 2011, 18:47 »
//офтопик
Марчееееее, ама аз не давам идеи, а питам по-напредналите от мен! Твоето мнение също би ми било полезно :* !
Мисля, че търсиш идеи и мнения. Ако темата отиде към разискване на конкретен проблем с настройката на хардуер, пак ще я преместя, не се засягай. Иначе компетентно мнение по въпроса нямам, така че и аз ще следя с интерес.

Марче може да го изтриеш тоя пост и да смениш заглавието.
Мога да ти изтрия поста, но не съм длъжна да сменям заглавието на темата. ;) Ако авторът ѝ реши, че може да уважи потребителите с по-подходящо заглавие, добре. И, наистина, нека не забравяме последните параграфи от правилата.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Чудя се!
« Отговор #3 -: Sep 14, 2011, 02:18 »
//офтопик
Марчееееее, ама аз не давам идеи, а питам по-напредналите от мен! Твоето мнение също би ми било полезно :* !
Мисля, че търсиш идеи и мнения. Ако темата отиде към разискване на конкретен проблем с настройката на хардуер, пак ще я преместя, не се засягай. Иначе компетентно мнение по въпроса нямам, така че и аз ще следя с интерес.
Мен малко ме съмнява, че точно в този раздел ще се получи разискване което и на теб ще ти е интересно......... ама ще хвърляме боб, та да видим кво ще излезе!
Активен

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Чудя се!
« Отговор #4 -: Sep 14, 2011, 02:37 »
Честно казано отговора е според зависи...

Първо този 40Г диск колко е "читав" по-старите дискове са и по-бавни а и когато имат проблем...

Та варианта е да го сложиш и да пробваш - така е най-сигурно...

Това дали ще ти се ускори системата зависи от това къде ти е слабото място...

Ако проблема е в диска то преминаване към раид 1 или раид 1+0 е по-добрия вариант, като така ще получиш и допълнителна сигурност.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Чудя се!
« Отговор #5 -: Sep 14, 2011, 02:59 »
За сега мисля за някви програми дето да ми синхронизират нещата които при краш на диска да не ги изгубя и от райдовете взех да с плаша, но щото имам място за три диска и взех да се замислям със синхронизиране да правя нещо като бакуп на определени папки на другия диск, но пък този диск щото ми е излишен и има място за него като трети................. и дали няма да вдигне общата призводителност при тази схема!?
Активен