Автор Тема: Проблем с торент клиентите  (Прочетена 3296 пъти)

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Здравейте,
по принцип ползвам като клиент deluge, но същият проблем се появява и при qBittorrent:
Файлът (файловете) се изтеглят на 100 процента и започват да се раздават, но при проверка (force recheck) се оказва, че са изтеглени (примерно) 99.74% и така до безкрай.
Проблемът е описан в т. 7.9 на Deluge FAQ
Цитат
Torrent stuck at 99% or some other point, even though seeders available

Check that local machine firewall or router is not detecting a SYN flood and blocking packets. As a torrent reaches completion and you become a seeder, there can be a sudden inrush of connections from other peers that causes firewalls to start blocking. If so, try reducing the total connections allowed in deluge, or increasing the tolerance on the router, or turning off SYN flood detection. Also check local storage for the downloaded file is not out of space (shown on bottom status bar in Deluge UI).
Досега:
1. Намалил съм броя на връзките
2. Компютърът ми е зад рутер Belkin, свързан с кабел. Затова:
2.1. Адресът ми е обявен като DMZ, т. е. с пряка връзка с мрежата, като настройките на защитната стена не му влияят.
2.2. Проба с изключена защитна стена - без (положителен) ефект. Нямам отделни настройки за SYN flood и затова я изключих изцяло.
3. Имам достатъчно място на диска за временни файлове и съхранение на свалените.
4. Нямам инсталирана софтуерна стена или не съм правил някакви промени в iptables.
5. Проблемът се проявява при около 90 % от файловете, като не съм намерил връзка с размер, структура и т.н.
Някакви идеи?
« Последна редакция: Apr 17, 2012, 19:59 от angie_bg »
Активен

revasion

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Проблем с торен клиентите
« Отговор #1 -: Apr 17, 2012, 19:47 »
На мен ми се случваше това когато свалях торентите преди няколко години на ntfs дял с Azureus. Сигурно при теб не е такъв случая, но все пак ???
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с торен клиентите
« Отговор #2 -: Apr 17, 2012, 19:56 »
Edit:
6. Няма значение дали дялът е ntfs или ext4 - поведението на клиентите е аналогично. Забелязах проблема от около месец, но не мога да го свържа с някакво действие (напр. смяна на версията на клиента).
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Проблем с торен клиентите
« Отговор #3 -: Apr 17, 2012, 19:59 »
Цитат
Файлът (файловете) се изтеглят на 100 процента и започват да се раздават, но при проверка (force recheck) се оказва, че са изтеглени (примерно) 99.74% и така до безкрай.
Това като че ли не е съвсем същото като описаното в Deluge FAQ.

Ето какво ми се случва на мен: торентът се дърпа и около края (98-99%) скоростта рязко пада та някога чак до нула (не стига до 100%). Така постоява известно време и после по малко, по малко (със съвсем бавна скорост) се доиздърпва и стига статус 100% и Seeding.

Аз не съм търсила оправия (понеже не ми е фатално).  Някой път паузиране и разпаузиране му действа сравнително "съживяващо", но като цяло си го изчаквам. Всъщност в зависимост от вида файл (и размера му), който се дърпа, дори и да липсват 0.5-1% от него, може да ти върши работа.

ПС. Файловите системи са ext3.
Активен

revasion

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #4 -: Apr 17, 2012, 20:07 »
Съветвам те да пробваш с Transmission ;) Но това с лекото увисване го има и при мен на единия комп, където съм с ktorrent-след рестарт се изтегля торента.
Активен

evgeny81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: openSUSE ;Calculate ; Arch Linux
  • Window Manager: KDE4; KDE4; KDE4
    • Профил
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #5 -: Apr 17, 2012, 21:42 »
И аз имах същите увисвания на края на торента, преди го оправях точно с изключване и включване на торента но от както ползвам Flush този проблем изчезна.Препоръчвам този торент клиент на всеки, работи еднакво добре както под Гном така и в КДЕ.
Активен

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #6 -: Apr 17, 2012, 23:36 »
angie_bg, това с ре-хашването, виноги ли ти се случва, не зависимо към кой тракер си вързан или се проявява само към някой?
Защото, това, че си зад стени или каквото искаш няма значение. Клиента праща на тракера стойности, тракера ги връща и се сглобяват нещата до 100% При някой тракери има възможност да се смихват нещата, още повече, че ъп-вете имат възможност да подменят торент файла. Друг вариант е самият ъп да е със скапана машина (често срещано) и особено ако състоянието му на HDD е с проблем. Тогава множеството от лийчъри ще се въртят до безкрай на 9Х.ХХ% с моменти на появяване и на 100% но след ре-хашване автоматично се връщат на 9Х.ХХ%
Не е изключен вариант ти да имаш проблем с твоят HDD

За бавното сваляне на последните MB от съдържанието в повечето случай проблема е свързан с пиъри, тяхната свързаност и подадени заявки от в двете посоки, а при централизирани тракери и от тракера като посредник. Спирането и стартирането помага за обновяване на пиърите и съответно за една идея по-бързо сваляне на последните парчета от целостта на данните. Това важи за абсолютно всички торент клиенти, независимо от OS.
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #7 -: Apr 18, 2012, 01:21 »
Сложи някаква стойност на MAX.UPLOAD SLOT - примерно 20, а не да е безкрайна (-1).Същото важи и за MAX.CONNECTIONS.Рестартирай клиента и firewall-a (ако имаш такъв)
При мен проблема изчезна след тази операция.
 [_]3
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #8 -: Apr 20, 2012, 19:15 »
Здравейте,
до момента:
1. Забавянето в края на тегленето не ми е проблем. Понякога ми трябват по няколко месеца да изтегля някой рядък запис, а ден отгоре - ден отдолу ми е най-малката грижа. Както bop_bop_mara правилно отбеляза, анонсът ми към FAQ отклони темата.
2. @aleximilian, на практика 99.9...% от файловете са изтеглени от RuTracker.org (бивш torrents.ru). Изтеглил съм може би 2-3 диска от zamunda.  Странно е, че при 2 последователни проверки получавам грешки в различни файлове. Заради евентуална грешка на диска (smart status: few bad sectors) оставям "грешния" файл преименуван на място и свалям наново. Лошото е, че същият проблем се появява и при диск, който е "безгрешен". Ненапълно сваления диск може да се гледа на компа (в повечето случаи), но при зареждане в dvdshrink или при запис на подложка e некачествен (прекъсване, блокиране или направо отказ за запис).
3. @kalinik, намалих стойностите, както следва: макс. брой на връзките=20, макс. връзки на торент=10, макс. слотове на торент=4. Като че ли има някакво подобрение, но проблемът не е решен.
Активен

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #9 -: Apr 21, 2012, 23:55 »
Може да е от самият торент клиент, пробвай с нещо друго.
Transmission уж го водят за достатъчно коректен и на всякъде в рестриктивните тракери е разрешен, за разлика от Deluge. Като възможности трансмишън-а е доста оскъден, но пък има доста възможности да се използва през remote/front-end програма и тогава става прилично гъвкав.
rtorrent също може да го пробваш за проба, той заедно с rutorrent е нещо много удобно.
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #10 -: Apr 25, 2012, 13:10 »
Инсталирах transmission и свалих 2 файла: единичен около 6 GB и DVD - 11 GB. Грешката се повтаря: 99.89% и 99.86% след проверката
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #11 -: Apr 25, 2012, 17:26 »
Не знам дали има някаква връзка, но на мен така ми правеше като имах малко RAM. Откак си вдигнах на 2 ГБ нямам проблеми. Очевидно прави проверка на целостта на файла накрая и хаби ресурс
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #12 -: Apr 25, 2012, 19:43 »
RAM-ът ми е 1,5 GB. Докато беше 512  нямаха проблеми. проверен е, няма грешки. Както вече споменах, проблемите започнаха преди около месец "от нищото".
Активен

revasion

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #13 -: Apr 29, 2012, 21:06 »
Наистина не звучи добре. Или  харда или рам-та са проблематични. Можеш да пробваш да свалиш нещо на флашка ???
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с торент клиентите
« Отговор #14 -: May 02, 2012, 18:15 »
Паметта е проверена - ОК. По принцип записвам на диск, за който има съмнения за лоши сектори (под Windows не съм ги открил), но положението е същото и при "здрав" диск с ext4.
Според форума на братушките помага, ако файловете се преместят на друго място и се презареди торента; също така пътят не трябва да бъде прекалено (каквото и да означава това) дълъг. Засега помага, но не съм твърдо убеден и затова не съм закрил темата.
Активен