Автор Тема: Правителството ще купува възможно най-скъпо несъществуващ софтуер  (Прочетена 22434 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Аз съм сигурен, че в офертите НЕ Е имало такава за използване на Linux и Свободен софтуер!
В офертите не е имало, но веднага, след като се раздуха историята, представители на по-големи свободни общности отидоха да си поговорят с няколко по-високопоставени човека. След срещата коментарът им беше нещо от сорта на "MS са ги хванали много здраво и измъкване няма". Но, въпреки това, тук-там успяват да се промъкнат пробни проекти за миграции на някой отдел и тези проекти мисля, че дават доста добри резултати (надявам се скоро да се изнесе публична информация).

Така че нещата не са напълно отчайващи. И 100-процентовият монопол на MS може да бъде намален.

И, най-после, да ви покажа какво имах пред вид с тези си думи:
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=news&key=447086075 (новината)
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index.pl?page=article&id=devs&key=447085933 (статията с подробностите)
:)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Браво младежи, добра работа.
Дръжте ни в течение. [_]3
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Mitaka

  • Гост
Ами, поздрави :)
Дано има още места, където се усетят за какво става въпрос.

Всъщност, достатчна им е 5 минутна среща с недоразумението "Винбловс 8", за да се отрекат със закон от него. Наистина това изчадие не става за абсолютно нищо.
Активен

nikito_blend

  • Гост
Всъщност, достатчна им е 5 минутна среща с недоразумението "Винбловс 8", за да се отрекат със закон от него. Наистина това изчадие не става за абсолютно нищо.
Боза 8 изобщо не е труден за работа, използвам Release Preview и нямам никакви проблеми. Но гледам че на запад обикновенно изчакват поне да излезне първият сервизен пакет, за да намалеят бъговете. А нашите дават парите без изобщо да знаят за какво става въпрос.
Активен