Автор Тема: Стратегия за backup на виртуални машини?  (Прочетена 1313 пъти)

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Чудя се разни работи, но все опирам до това как да се правят backup-ите. В частният случай ме интересува за Citrix XenServer, когато става дума само за един физически компютър с hypervisor качен на него. Как подхождате например като искате да имате:
Backup на цяла виртуална машина, така че бързо и лесно да може да се вдигне на друг hypervisor (отново XenServer).

Ако се използва за файлов сървър виртуалната машина, правите ли отделно backup на самите файлове, които са вътре в нея и отделно на цялата.

Ясно е, че ако има опция е хубаво да се прави backup на всичко и навсякъде, но действителността е малко по-различна от утопичната теория :) Обикновено няма пари за нищо и трудно се оправдава разход за една щайга дискове :D

Та въпроса ми е дали някой не иска да сподели опит издържал на битка :)
Активен

daniel_vulchev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: NetBSD, Slackware, Debian
  • Window Manager: Console/Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Стратегия за backup на виртуални машини?
« Отговор #1 -: Nov 05, 2015, 11:42 »
ами копираш си на външен диск виртуалната машина. Аз не виждам нужда всекидневно да си копираш виртуалката като можеш да направиш виртуалката  да вади бази данни ако има такива и разни други важни файлове. Веднъж на месец два може да я копираш цялата на някакъв диск по мрежата или на usb а ако ти трябва цялата пишеш един скрипт или ползваш някоя програма всеки ден в определен час да ти копира цялата  ::)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Стратегия за backup на виртуални машини?
« Отговор #2 -: Nov 05, 2015, 12:35 »
Има си специални приложения за целта, но са все за Уиндоус машини. Заради едно такова се принудих да ползвам уиндоус и за десктоп. Правят снапшот на виртуалката дори работеща и го изтеглят. После се възстановява и на друг сървър.
Аз ползвам ESXi а за бекъп Veeam Backup
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
backup?
Настройка на програми
kicker 5 3102 Последна публикация Sep 21, 2012, 17:19
от setic
Backup на линукс хард.
Настройка на програми
sys7em 12 4125 Последна публикация Dec 07, 2004, 16:23
от sys7em
Проблем с Backup
Хардуерни и софтуерни проблеми
rootgz 1 2143 Последна публикация Mar 07, 2005, 10:58
от toxigen
Backup в Линукс
Настройка на програми
bobo 4 2383 Последна публикация Apr 14, 2005, 20:47
от bobo
Споделете как се подготвяте за backup
Настройка на програми
Bogo 1 1928 Последна публикация Aug 19, 2007, 17:02
от bnight