Автор Тема: Линукс и Dell  (Прочетена 13410 пъти)

thunder81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Re: Линукс и Dell
« Отговор #30 -: Apr 24, 2016, 14:38 »
за дистрибуция аз използвам LMDE2 Betsy. LinuxMint Debian Edition с графична среда Mate. първо ментата е стабилна, второ е дебиан, а не убунту базирана. преминах от LMDE1 към LMDE2 с проста смяна на източниците на пакети и няколко команди /това относно липсата на необходимост от преинсталация при излизане на нова версия и спиране на поддръжката/. няма да ги търся, а ще ти дам жокер, който може да ти реши всякакви проблеми и трудности с които ще се сблъскаш : how to upgrade LMDE1 to LMDE2 това е въпроса, който трябва да задаваш на гугъл и няма да имаш никакви проблеми how to... : how to install firefox on LMDE2, how to solve някаквагрешка, how to това, how to онова...
относно ядрото за Betsy последното е 3.нещо си, пак с добавяне на източници на пакети и с няколко команди съм инсталирал:
Код:
satir@satir-desktop:~$ uname -a
Linux satir-desktop 4.1-11.dmz.1-liquorix-amd64 #1 ZEN SMP PREEMPT Debian 4.1-16 (2015-10-23) x86_64 GNU/Linux
уф... още една редакция, но винаги има какво да се добави :)
за Debian и базираните на него дистра, без убунту, има един скрипт, изключително полезен за инсталиране на драйвъра за видеото : smxi
.... Обичам да флашвам различни custom rom-е на телефона и се надявам софта за флаш да върви добре на Линукс, ама то си зависи от разработчика на приложението дали ще го направи съвместимо и с Линукс....
SP FlasTool for Linux <= за всякакви телефони
FlashTool<= това използвам за Sony и може всичко!
итетека...
последен едит: с LMDE има опасност никога да не научиш Linux, защото е толкова стабилен, че почти не се налага да пипаш по него след първоначална инсталация и настройки :D така че, избери некой трошляк, дето ще ти се чупи инсталацията, че да изучиш Linux-a :) :) :) шегувам се, разбира се, но за LMDE говоря сериозно.
Първата ми дистрибуция беше Mint с Xfce среда, но нещо не ми хареса, може би заради графичната среда. Иначе ми се стори стабилна. Сложих Mint-а заради жена ми, защото приличаше на Уиндоус. След това пробвах и други  предимно с Kde среда и ми направи впечатление, че Kde хич не е стабилна, както каза един колега по назад в темата. Относно Lmde, не съм я пробвал, но ще я пробвам. В крайна сметка бях си харесал 2 дистрибуции ама то толкова много дистрибуции... Благодаря за полезната информация!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Лаптопи dell
Идеи и мнения
Hapkoc 21 14651 Последна публикация Jul 29, 2011, 15:52
от ЗибелтБг
Комютър Dell с Линукс
Десктопи
Lavrentii 8 5165 Последна публикация Dec 23, 2013, 15:00
от cybercop
Dell PV MD3200i 1 бр., Dell PowerEdge R620 3 бр. и мрежово оборудване
Предлагане
daniel_vulchev 0 13296 Последна публикация Aug 06, 2015, 15:57
от daniel_vulchev
проблеми с wi-fi for dell inspiron 5545
Лаптопи
gogotheone77 5 4035 Последна публикация Oct 20, 2016, 21:06
от console
DELL Vostro 3300
Лаптопи
beer2beer 9 12583 Последна публикация Jun 17, 2020, 22:30
от Naka