Автор Тема: БДС клавиатура на Xubuntu?  (Прочетена 434 пъти)

emil7700

• Напреднали
  • Публикации: 13
    • Профил
БДС клавиатура на Xubuntu?
« -: May 01, 2020, 17:07 »
Възможно ли е да използвам БДС клавиатура на Xubuntu? Виждам че има само две опции за клавиатури на български - traditional phonetic и new phonetic. 
Активен

malin1

• Напреднали
  • Публикации: 187
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Re: БДС клавиатура на Xubuntu?
« Отговор #1 -: May 03, 2020, 19:57 »
Правиш го така и това е.

upload jpg free
Активен

emil7700

• Напреднали
    • Профил
« Отговор #2 -: May 04, 2020, 10:04 »
Да, вече открих че трябва да избера "българска", но отначало мислех че това е само категория която съдържа възможните клавиатури. Малко объркващо е направено.

Между другото коя тема използваш за тази декорация?
Активен

malin1

• Напреднали
    • Профил
« Отговор #3 -: May 04, 2020, 11:05 »
Код:
sudo apt install arc-theme papirus-icon-theme

(Не бих ги ползвал, но само те, така излиза, имат съвместимост и завършеност с xfce-4.14 в xubuntu-18.04. :) И когато планината не отива при Моисей...)

и https://www.pling.com/p/1212105
Активен

emil7700

• Напреднали
    • Профил
« Отговор #4 -: May 04, 2020, 13:05 »
Мерси.
Има ли някаква причина да бъдеш на Xubuntu 18.04? Аз съм също на Xubuntu 18.04 но мисля да направя ъпгрейд до новия Xubuntu 20.04 LTS.
Активен

malin1

• Напреднали
    • Профил
« Отговор #5 -: May 06, 2020, 23:25 »
Ами аз съм в долната граница на хардуерните минимални изисквания за 18.04. Пробвал съм, естествено, 20-ката и ... това животно не е за мен. Имам един бавен лаптоп подарък (беше с 10-ка която изтраях колкото да видя как се спира наистина, какво се случва), на него 20-ката играе мръсно с тъчпада (то и Дебиан Сид е същия). Отделно, 20-ката като стане 20.04.1 ще е във вида който трябва да е (в някаква степен). :) Тя пак ще си е точно същата, ама точно същата като 20.04, но "ще става" в много по-голяма степен.
А иначе 4.14 на 18.04.1 работи страшно мазно (работеше, пак съм си със старата любов Лубунту). Ако искаш, слагаш 2 хранилища, използваш плоските arc+papirus и се радваш на живота.
https://launchpad.net/~shimmerproject/+archive/ubuntu/daily?field.series_filter=bionic
https://launchpad.net/~xubuntu-dev/+archive/ubuntu/staging?field.series_filter=bionic
Активен

malin1

• Напреднали
    • Профил
« Отговор #6 -: May 08, 2020, 02:21 »
Пропуснал съм.     Поне при мен след ъпгрейд от хранилищата ми се наложи да махна xiccd, което товареше безпричнно процесора. А няма и за какво да го ползвам, че да ми е важно.

Добавка - първоначално като се появи xfce-4.14 xiccd се "сбиваше" (и "печелеше") с композитора на ефекти в xubuntu-18.04. Сега - със compton (ако се ползва) или със заложените настройки за compton в xubuntu.
« Последна редакция: May 10, 2020, 21:16 от malin1 »
Активен