Автор Тема: Преинсталация на Archbang  (Прочетена 803 пъти)

ratsa

• Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Преинсталация на Archbang
« -: Oct 13, 2020, 16:53 »
Здравейте!

Имам много стар Linux Archbang, начупиха ми се вече всички сайтове в chromium и firefox, тъй като дълги години нямаше поддръжка и не са подновявани. Искам да го преинсталирам с последния.

Някой ще ми помогне ли да го сторя?

Благодаря предварително!
Активен

ratsa

• Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Преинсталация на Archbang
« Отговор #1 -: Oct 31, 2020, 13:15 »
Няма ли кой да ми помогне?
Поне да преинсталирам браузърите по някакъв начин, ако е възможно?
Или да сложа чисто нов линукс, по възможност да не е мануално. Има къде да запиша инфото от компа си, това не е проблем, но ми се ще да не ми се начупи всичко тотално и да не мога да правя и това, което правя сега  ;D Т.е. рисковете да не се получи да са минимални.

Благодаря!
Активен

svera

• Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: CentOS 8
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
« Отговор #2 -: Nov 10, 2020, 06:58 »
Защо не пробваш с друга "по-лесна" дистрибуция. Ако ти е стар компютъра пробвай с някоя от другите леки
дистрибуции. Направи си backup на браузърите. Ако ти си инсталирал преди време Archbang не виждам какъв е проблема и сега да го направиш.
Активен

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 | AMD Ryzen 7 3700X | G.SKILL Trident Z RGB 32GB (2x16GB) 3200MHz | Silicon Power P34A80 M.2-2280 PCIe Nvme 512GB + Team Group EX2 1TB SSD| ASUS TUF Gaming GeForce GTX 1660 SUPER 6GB | Gigabyte P750W 80+ GOLD Modular

4096bits

• Напреднали
  • Публикации: 3641
    • Профил
« Отговор #3 -: Nov 10, 2020, 11:38 »
Archbang предполагам е върху Arch линукс, която е ролиг релийз. Иначе казано, вечно се обновява и няма версии на системата. Както при Убунту или Дебиан например. Което означава, че не си ъпгрейдвал или ъпдейтвал системата от много време. Не се учудвам, че нещо се е счупило.

Това дистро има сигурно графичен инсталатор и не виждам, какъв е проблемът да се преинсталира системата. Но за два пакета?! Можеш да преинсталираш тях вместо цялата система. Ползвал съм Аrch и никога нищо не ми се е чупело. Въпреки, че много хора казват, че тези вечно обновяващи се дистрибуции не са стабилни, никога не съм имал по-добре работеща система. Как да премахнеш пакетите и да ги инсталираш наново? Ето как се ползва pacman

Може да ти се наложи да исползваш и AUR, та погледни за yaourt който е помощник за инсталация на пакети от това хранилище.
Но виждам, че вече не се е подновявала отдавна та може да погледнеш за алтернативи: https://itsfoss.com/best-aur-helpers/
« Последна редакция: Nov 10, 2020, 11:47 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

• Напреднали
  • Публикации: 5580
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
« Отговор #4 -: Nov 10, 2020, 13:38 »
Здравейте!

Имам много стар Linux Archbang, начупиха ми се вече всички сайтове в chromium и firefox, тъй като дълги години нямаше поддръжка и не са подновявани. Искам да го преинсталирам с последния.

Някой ще ми помогне ли да го сторя?

Благодаря предварително!

sudo packman -Syu
Няма последна версия на RR дистрибуция. Друг е въпросът, че е трябвало до го правиш периодично и дали новите версии на приложенията ще ти съответстват на хардуера.
« Последна редакция: Nov 10, 2020, 13:40 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

p4p

• Напреднали
  • Публикации: 67
  • Distribution: openSUSE
  • Window Manager: KDE GNOME XFCE
    • Профил
« Отговор #5 -: Nov 10, 2020, 17:53 »
ArchBang Is The Original Easy-To-Install Arch Linux

https://www.youtube.com/watch?v=YUwg6mV09xE
Активен