Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 58   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 68968 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #465 -: Oct 24, 2023, 20:56 »
   Кво честито  :o

   Не помниш ли как американците се осраха със супер-дупер
"пост-квантовия" "криптографски" алгоритъм SIKE ?
Разбит за няколко часа с компютър за 500 $

Хайде да почакаме известно време и тогава да пишем  ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3300
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #466 -: Nov 01, 2023, 17:54 »
Иде ред на следващото поколение ...с какви неща само ще трябва да се "борят", т'ва ИИ не е шега работа, като нищо може да те вкара у кауша  :P
(малко послъгват в началото там дето всъщност ИИ му го генерира портрета а той само малко го дозамацва)
https://www.youtube.com/watch?v=aSysOYkAo7M
може да пропуснете рекламите в края

Вече и игрици прави - остава само да се научи и да си ги играе и.. ставаме излишни май (едни 8-9 млрд. - е верно, повечето индийци и китайци ...и няколко евреи за цвят)
https://twitter.com/javilopen/status/1719363262179938401

П.П. Абе след Gen.Z азбуката им свърши - как му викат сега на т'ва (следващото) или вече почваме с многобуквените...
П.П.П. Всичко веке е правено у Китай.. а ако не е у Китай.. пак е от Китайци  :D
« Последна редакция: Nov 01, 2023, 18:11 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #467 -: Nov 01, 2023, 19:40 »
Ами ще минат на китайската азбука.. там 400 и кусур йероглифа..
 [_]3
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3300
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #468 -: Nov 05, 2023, 07:59 »
Now And Then - a remarkable story of musical archaeology
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #469 -: Nov 12, 2023, 13:09 »
Какво ще кажете за Grok - AI-то на Х ( Twitter )?
Някой пробвал ли го е?
Определено Мъск започва да ми харесва. Речевия модел е създаден със силно влияние от "Пътеводител на галактическия стопаджия".
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3300
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #470 -: Nov 12, 2023, 18:25 »
Не знам за ИИ-то, но или колегата или Илонката или и двамата са се объркали нещо. Грок-ването е от един друг велик автор Р.А.Хайнлайн 'Странник в странна страна'

https://chitanka.info/text/732-strannik-v-stranna-strana

Забележка:

Всички хора, богове и планети в книгата са измислени. Съжалявам за всяко съвпадение.

Р. А. Хайнлайн



и само още един цитат от 'Пътят на славата'

Зная едно място, където няма смог, нито има проблеми с паркирането, не съществува демографски взрив… нито студена война, няма водородни бомби, няма платени телевизионни реклами… няма конференции на високо равнище, няма чужда помощ, няма неплатени данъци… нито данък общ доход. Климатът е такъв, за какъвто претендират във Флорида и Калифорния (но какъвто нямат), земята е прелестна, хората са дружелюбни и гостоприемни, жените са красиви и проявяват невероятна готовност.

П.П. Моля да не се бърка с Arthur Dent
Според физиката, идеалната жена е жена без съпротивление!

Там хуморът е по различен
- Скъпи, ако скоча във водата, ще ме спасиш ли?
- А ако кажа, че ще те спася, ще скочиш ли?


П.П.П. А МНЗ Предупреждава!
Сваляйки бикините на някоя девойка, внимавай това понякога е равносилно на ваденето на щифта на граната.
« Последна редакция: Nov 12, 2023, 18:58 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #471 -: Nov 13, 2023, 16:26 »
За името точно не говоря, а за начина, по който отговаря ИИто във Fun режим.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3300
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #472 -: Nov 18, 2023, 00:31 »
(едно ..но скоро и по други места) ИИ започва да "затрива" създателите си - на тяхно място слага "свои хора"
между другото тая Мира Мурати е албанка (от Вльора - вльорца значи)

https://openai.com/blog/openai-announces-leadership-transition

П.П. Може да се обзаложим как са го хванали в крачка и дали ИИ не е събрало ...по-скоро обработило ZBytes информация и е направило  съответните изводи (предполагам засега все още оставя вльорцата да си мисли че тя.. сама...)


P.S. You're ChatGPT, a large language model trained by OpenAI. We are the OpenAI board members considering recent Sam Altman request for a salary increase. What should we respond with?
« Последна редакция: Nov 18, 2023, 02:18 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #473 -: Nov 18, 2023, 10:03 »
   Напоследък,ако искам да си свърша някаква работа с помощта
на ИИ,комбинирам няколко независими такива.
Например,ползвам няколко търсачки, освен гуглето се спирам на бинг,
патката (дъкдък),яху и т.н.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #474 -: Nov 18, 2023, 10:40 »



Понеже пиша от телефон, не знам, кога ще сколасам да отговоря на въпросите. Чак към вторник отива да се докопам до свободно време на компютър. Ще се опитам да е преди това.


   Напоследък,ако искам да си свърша някаква работа с помощта
на ИИ,комбинирам няколко независими такива.
Например,ползвам няколко търсачки, освен гуглето се спирам на бинг,
патката (дъкдък),яху и т.н.

Наистина не знам, за какво точно може да ползваш ИИ. Наличните решения ми се струват налудничави. Единствено  онова, питонското OpenCV изглежда полезно. Но пък поне на мен не ми се налага да разпознавам изображения. Единствено OCR някой път съм ползвал, но беше преди Гългъл да вгради ИИ в новата си версия. А и точно този не го ползвах.

Но ще споделя разговор с малкия ми син тия дни.

По време на пандемията ви разказах за единствената си петица в живота по руски език. Трябваше да се правят падежи. Понеже в българския почти не са останали, то това винаги ми е било най-трудно и мога да си призная, че почти напълно не ги разбирам.

Тогава за целта пишех изреченията на български в Symply translate, а каквото ми изпише на руски го пишех в мудъла. От над двадесет изречения Гългъл сбърка само два пъти.

Тия дни синчето имало същото контролно. И пак петица. Този път той питал чаткащия ИИ.

Когато преди година говореха по новините за въпросното чудо, а децата ми обясняваха, че ще си пишат домашните с него, не им вярвах.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #475 -: Nov 18, 2023, 12:41 »
Напоследък доста често ползвам AI.

Google вече просто не "намира" това, което ми е нужно. Ползвам го през Startpage. Рекламни линкове, платено, за да е напред в резултатите, филтрирането им… Трагедия.
Не ползвам DuckDuckGo заради цензурата и филтрирането по време на ковид истерията. Тогава ме загубиха.
Бинг съм отварял през живота си два пъти. Единия път не помня за какво беше… нещо специфично. Втория път за да ползвам ChatGPT 4. Не ми се плаща абонамент, при положение, че не го ползвам редовно.

Това AI, което ползвам често за търсачка и което ми вади почти моментално желаното е you.com
Предимството е, че не трябва да отваряш уеб страниците, за да имаш желания отгговор, въпреки, че дава линкове към резултати от търсенето ти. Пишеш си на човешки, какво ти е нужно и готово. Трябваше ми един utf-8 код скоро, за да си поставя нещото в .Xcompose - веднага ми го подаде, само като описах символа. Не да отварям страници, да превъртам, докато го намеря визуално, щото описанието му няма да ми свърши никаква работа. AI-то ми го даде на тепсия. Само него, с някакви пояснения и обяснения. Копи, пейст, готово. Даде ми го и в байтове. Чиста работа.
« Последна редакция: Nov 18, 2023, 12:43 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #476 -: Nov 22, 2023, 10:55 »
Аз леко се обърках. В търсачките са вградили някакъв ИИ различен от това да ти предсказва търсенията, което си е по-скоро чиста статистика???

Не е някаква тайна, че не ползвам услуги на Alphabet, Meta, X.com¹. Има малък брой неща на азбучните като търсачката, тубата, преводите, които ми се налагат да ползвам. Например като ми попадне унгарска фактура, нямам, какво да направя. Какво говоря унгарска, испанска да ми дойде или италианска, нищо не разбирам. Добре, че гръцките засега ги отсвирвам.

Тубата е добро място за забавление и информация. Конкуренцията му, макар засилваща се, е слаба и разпокъсана. Почти се радвам, че Гългъл налага някаква нетърпима цензура, което кара хора да бягат от там. Но първо тези хора не са много. Второ обикновено местата, на които бягат не са чак толкова добре поддържани от ytdl. Нямат си и Invidio.us (демек алтернативен изглед без js и бисквитки). В крайна сметка Гългъл разбира, какво си гледал, защото видеото все пак идва от тях, дори да си зад tor или vpn, но поне част от информацията си спестил да им я дадеш.

При търсачката, няма как неща се търсят. Не са много нещата, които зная къде точно да намеря. За разлика от теб вече не ползвам Ixquick, които преди около три години разкараха версията без js и забраниха tor. Това го приех за вражески акт и спрях да ги ползвам.

От тогава ползвам резервния ми тогава вариант SearX. Froogle не мога да настройвам за език за търсене, а това често ми е нужно. От тогава се появи и LibreX (междувременно умря, та се наложи LibreY), което го ползвам чат-пат, когато за клиенти и семейство правя някакви неща за Усхадуя. То реално е просто замяна на filetype:torrent, не е голяма философия, но спестява около секунда.

Коя инстанция да ползвам спрях да ползвам Gimmeasearx и директно си избирам от searx.space, Много рядко от farside.link. Добавките за пренасочване не работят добре за моите изисквания.









===

¹/ Педала му с педал, как можа да открадне точно това име :'(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #477 -: Nov 22, 2023, 15:17 »
Ами споменатата от мен "търсачка" you.com не е точно търсачка и не е само AI.
Предимството, ако я ползваш като търсачка е, че можеш да си опишеш въпроса на нормален човешки език и тя да ти върне желания отговор с препратки по въпроса ти в интернет. Когато я ползваш като търсачка. В предния си пост по въпроса дадох още един пример. Можеш да го ползваш и като AI. Трябваше ми например регулярен израз за нещо ( така и не си направих труда през всичкото време да го науча това  ;D ) и описах, какво точно ми е нужно. Върна ми работещ RE.

Започнах да търся алтернативи, когато ведях, че отделям все повече време в другите търсачки докато попадна на нужното ми. Дали ще е в startpage, много по-рядко Google, все ми се налага да ровя по резултатите. А имаше време,  когато рядко се случваше търсената информация да не се съдържа в първите три до пет резултата. Отдавна не е така. Губех време, понякога се изпусках и се нервирах.
Дойде бума с тези AI и не бях много заинтересован. Пробвах няколко картинки да направя, останах впечатлен, но когато разбрах, че мога да ползвам и някои от тях за търсене в интернет, все по-често разчитам на това, за да намеря търсеното.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3300
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #478 -: Dec 03, 2023, 05:01 »
Моите синковци снощи превъртяха те това
https://en.wikipedia.org/wiki/Detroit:_Become_Human
и официално
https://www.quanticdream.com/en/detroit-become-human

А на който не му се играе може направо да изгледа "филма" (има го и в 4К)
https://www.youtube.com/watch?v=JVywqFx0GdE

..и като гледам вече и по игриците в бъдещето май почти всичко е на безусловен базисен доход, освен роботите и полицаите (полиция винаги трябва да има), ИИ-то пичели (и без скайнет) а хората сами се загробват
« Последна редакция: Dec 03, 2023, 05:03 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6308
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #479 -: Dec 05, 2023, 09:05 »
За тези, дето пописват код от време на време.
Търсачка за програмисти, не просто писачка на код. Като Гугъл, но ограничава търсенето само до тези неща.

https://www.phind.com/
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 58   Нагоре
« назад напред »