Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 88   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 61142 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #270 -: Oct 22, 2023, 16:25 »
Рашънски простотии, следи те и нахаква различни тъпни. Имам разни такива спомени.

Ама ако ти е мерак, ползвай го най-активно.
« Последна редакция: Oct 22, 2023, 16:27 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #271 -: Oct 22, 2023, 16:36 »
   И как ще стане тая работа да ме следи ...
   Сърфирам от виртуална машина,изтривам някои нещица от време на време .
Няма как да ме хване по айпи -шката,сещаш се защо...

   Щото пък САЩистанските сайтове хич не шпионират  :o
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #272 -: Oct 22, 2023, 16:40 »
Виждал сym и създадени (без да те пита) някакви файлове и директорийки яндекс, че и разни Mail.ru простотийки. Ами не е за мене това.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #273 -: Oct 23, 2023, 07:40 »
   И как ще стане тая работа да ме следи ...
   Сърфирам от виртуална машина,изтривам някои нещица от време на време .
Няма как да ме хване по айпи -шката,сещаш се защо...

   Щото пък САЩистанските сайтове хич не шпионират  :o
Как полицията разследва сериен убиец и издирва извършителя, който е напълно неизвестнен и дори може да не е оставил и една следа?
Откриват го, защото е роб на навиците си, защото същността му се проявява в повтарящи се модели от дейсвия и взаимодействие със средата или другите хора. Или пък когато извършва самото престъпление. Профилират го.
Дори да използваш абсолютно всеки път различна машина, виртуалка, ако щеш, хардуерни конфигурации, мак адреси да сменяш, други идентификатори, проксита да ползваш, VPN, Tor, каквото се сетиш, за да не оставиш следа или да ги заметеш, едно нещо не може да промениш и това си самия ти. Ако един път са те профилирали, почти със сигурност след това могат да те идентифицират само по това.
Ако например първото нещо, което направиш е, да си прегледаш съответната поща, след това фейса, определени групи там, да отвориш този форум след това, някой новинарски сайт, който ползваш за да се информираш. Четеш определени раздели в него.  Правиш всичко това в определена от теб самия последователност, прекарваш във всеки сайт опрелено време ( плюс - минус някакъв процент ), изградил си го като навик, като модел, който може да се установи, да се запише и да се проследява след това. Дори да съзнаваш това и да гледаш да не спазваш някакъв ред, идва друго. Когато пишеш нещо, използваш определени фрази, на определени места, структурираш изреченията по своя си начин, правиш едни и същи препратки към едно и също, когато излагаш едни и същи или подобни съждения. Всичко това е твоята личност, твоя отпечатък в интернет, който може да бъде профилиран и проследяван. Това, от какво устройтво си се вързал, откъде и през колко места си прекарал връзката, е без абсолютно никакво значение. Лошото в момента е, че този процес могат да го автоматизират чрез ИИ. Върши чудесна работа за такива неща - търсене на модели и идентифицирането им в  последствие.

Разпознавал ли си човек само по движениеята  му, докато ходи и по стила на обличане, дори да е прекалено далеч, за да разпознаеш лицето му?

« Последна редакция: Oct 23, 2023, 07:44 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #274 -: Oct 24, 2023, 21:06 »
   И как ще ме профилират,ако всеки път ползвам различни виртуалки,
съотв. различни ИП адреси,(които се сменят) и отварям сайтовете
в различна последователност ?

   Е, не е невъзможно,но трябва да се захванат лично с мен някои
американски 3-буквени организации,като отделят много време
(и много ресурси) ,за да ме набарат.
Това ще означава,че съм някой наистина високопрофилен,богат и
много влиятелен; това си е комплимент ... ;D
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #275 -: Oct 25, 2023, 07:03 »
Е засега може и да е така но скоро не спец. три(и повече) буквените ами всяка ученичка със скалъпен на две на три ИИ от чатГПТ ще мое да те набара (колкото и да се криеш от нея)  :P

П.П. Еххх а сякаш беше вчера когато тъдява .. (и околовръст) всички разправяха - и какво като може да обработва по-много информация (ИИ)

П.П.П. А в Китай - и през маската те разпознава (и си ти праща глoбата, и то за нещо дребно като неправилно пресичане на пешеходна пътека) ..ако искаш ходи се съди там с тях - там па се натрисаш на друг(и) ИИ... съдебни (помощници)
« Последна редакция: Oct 25, 2023, 07:21 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #276 -: Oct 25, 2023, 08:48 »
А в един момент... Безусловния базисен доход ще ни се стори цвете..
https://bgvesti.eu/cbdc-e-sindzhir-na-vrata-na-horata/
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #277 -: Oct 25, 2023, 15:22 »
И ако човек с лош рейтинг реши да ми плаща с неговите цифрови пари с лошия рейтинг, ще трябва да му вдигам цената ли, щото на практика ще струват много по-малко от цифровите пари на човек с хубав рейтинг?

Или всички ще бягаме от държавните цифрови пари с рейтинга и ще се разплащаме помежду си с биткойни и т.н.?
Не мисля, че това ще мине, още-повече пък и пари със срок на годност.
Съпротива ще има не само от хората, ами и от т.нар. политически елит- кътал си човека нещичко в офшорна сметка и изведнъж му изтекъл срока на годност..
« Последна редакция: Oct 25, 2023, 15:32 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #278 -: Oct 25, 2023, 17:19 »
   И как ще ме профилират,ако всеки път ползвам различни виртуалки,
съотв. различни ИП адреси,(които се сменят) и отварям сайтовете
в различна последователност ?

   Е, не е невъзможно,но трябва да се захванат лично с мен някои
американски 3-буквени организации,като отделят много време
(и много ресурси) ,за да ме набарат.
Това ще означава,че съм някой наистина високопрофилен,богат и
много влиятелен; това си е комплимент ... ;D
За ресурсите не се притеснявай. По ключови думи те таргетират ( ако си споменал нещо, което да те направи неудобен някога ) и след това профилирането е автоматизирано.
Ако изровя всичките ти мнения тук и ги пусна на някой алгоритъм, дали няма да те разапознавам аз с голяма точност. Имаш над три хиляди поста. Може би ще стигнат за изграждане на модел. Ако се постигне 75% успеваемост, може да се счита, че си профилиран. Ако пишеш и другаде още по-добър модел ще се изгради. Не е нощо сложно. Програмите сами го правят, ти само променяш по нещичко, ако е необходимо. Не, че ще го направя, но има достатъчно данни за да се започне с профилирането. От както ползваш интернет, от тогава си оствял всичко необходимо след теб. Следи, трошички. Където и да си се регистрирал и след това да оставил мниние или каквото и да е, се добавя. Предполагам, че ползваш и доста стари имейли, подобни или еднаки псевдоними почти навсякъде. Лесно ще те набарат, ако се логнеш дори веднъж от виртуалката в кякой от тези имейли или профили.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #279 -: Oct 25, 2023, 20:52 »
Еми Никсън ставаш перач на пари :o може сам да се закараш до затвора и да им обясниш там по кой член да те заведат в "деловодството"
Горното бе в рамките на шегата - верятно ако е толкоз зле чиляка първо няма да може да си те позволи и второ ако случайно може (имал лоши пари ама пък са му множко и вместо 1 лв. ще му струваш 1 млн) тогава след разплащането те вече ще имат твоят рейтинг (1 млн. добри пари - ехааа) ..поради което предполагам че нямаш право да си мениш цената според колко лоши пари поемаш щото ги переш независимо дали искаш или не (освен ако не измислят там нещо и при превода да ти ги конвертират от неговия рейтинг към твоя 1млн.=1лв. и толкоз .. е-е-е-е Етериума има умни контракти и ще го може автоматично)
 [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Oct 25, 2023, 20:56 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #280 -: Oct 25, 2023, 21:50 »
   И как ще ме профилират,ако всеки път ползвам различни виртуалки,
съотв. различни ИП адреси,(които се сменят) и отварям сайтовете
в различна последователност ?

   Е, не е невъзможно,но трябва да се захванат лично с мен някои
американски 3-буквени организации,като отделят много време
(и много ресурси) ,за да ме набарат.
Това ще означава,че съм някой наистина високопрофилен,богат и
много влиятелен; това си е комплимент ... ;D
За ресурсите не се притеснявай. По ключови думи те таргетират ( ако си споменал нещо, което да те направи неудобен някога ) и след това профилирането е автоматизирано.
Ако изровя всичките ти мнения тук и ги пусна на някой алгоритъм, дали няма да те разапознавам аз с голяма точност. Имаш над три хиляди поста. Може би ще стигнат за изграждане на модел. Ако се постигне 75% успеваемост, може да се счита, че си профилиран. Ако пишеш и другаде още по-добър модел ще се изгради. Не е нощо сложно. Програмите сами го правят, ти само променяш по нещичко, ако е необходимо. Не, че ще го направя, но има достатъчно данни за да се започне с профилирането. От както ползваш интернет, от тогава си оствял всичко необходимо след теб. Следи, трошички. Където и да си се регистрирал и след това да оставил мниние или каквото и да е, се добавя. Предполагам, че ползваш и доста стари имейли, подобни или еднаки псевдоними почти навсякъде. Лесно ще те набарат, ако се логнеш дори веднъж от виртуалката в кякой от тези имейли или профили.

   Ами в такъв случай ти си много по-уязвим от мен - очевидно имаш
много по-висока интернет активност  по всички параграфи.
   Да не говорим,че се занимаваш с борсова търговия (е,не съм 100%
сигурен в това,но веднъж кашика те заподозря в това,а и ти не го отрече).
Е считай,че ти знаят и майчиното мляко,че и ДНК профила ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6304
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #281 -: Oct 25, 2023, 23:15 »
Знаят ни… Нас

Ползваме интернет от доста по-отдавна, когато не сме се и замисляли, да се пазим. А дори и да опитваме, няма голям шанс, ако ползваш интернет за комуникация, работа и разни подобни дейности. Защото всичко е свързано с регистрации. Ако си ползвал един и същ имейл от една машина за различни регистрации или два имейла за различни регистрации от една машина, ако твой познат, с който си говорите по телефона ти е праатил имейл дори веднъж, веднага ще направят връзката към теб. Дори още не става въпроси и за профилирането. А то е направено отдавна най-малко от Гугъл. Още когато бяха добра търсачка и всички го ползвахме за това, дори поща нямаха.
И не съм по-уязвим. Еднакво съм уязвим, защото и на мен ми имат профилче. И аз не мога да избягам от себе си, както и всеки друг.

Въпросът е по-голям от това, дали ни знаят или не, дали ни следят или не. Въпросът е, че дори да си криптирал всичко, защитил с парола, всеки разговор, всеки имейл, всяко съобщение в някоя платформа, без значение, колко е криптирано, то се съхранява. Всичко се съхранява. Дори видеоразговорите. Всяко нещо. И когато подходящите машини и алгоритми се появят, тогава всеки разговор и всяка твоя дума, всяка хеширана парола, колкото и да са били защитени и поверителни, ще е на светло за тях. Ще прочетат и прослушат и изгледат всичко в прав текст или все едно гледат телевизия. Тогава, ако си имал някакви антиправителствени настроения, ако си говорел срещу СЗО ( гръм да ги убие всички  :D ), ще си поставен под постоянно наблюдение. Ставаш от потениална мишена, в реална. Вече преследват хора заради принципите им и защото ги отстояват с глас и писмо или действие.

Така че, няма значение, дали се пазиш. Всичко се записва и един ден ще е свободно достъпно, просто щото сегашните алгоритми освен, че са пробити по дизайн ( знаеш че трибуквените плащат за това ), са направени и за сегашните машини. И прост факт е, че не са мръднали почти на йота от десетилетия.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5366
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #282 -: Oct 26, 2023, 07:09 »
И пак се стреляли по Хамериката деа. Хората си пуцат из Мейн на воля, и не евават. И сега щели да издирват стрелеца.
« Последна редакция: Oct 26, 2023, 11:33 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #283 -: Oct 26, 2023, 07:20 »
4k за съжаление е прав, ха сега познайте колко хора ще си преместят/ползват страта парола на новите квантово подсигурени криптирания... а който се е сетил да пази старите архиви ще им я хакне след време със стар квантов компир (made in China естествено за $20) - хак да им е
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #284 -: Oct 26, 2023, 18:14 »
Ремотекс, бе няма лошо да припера някой лев, па ако ще и виртуален да е, но за тия неща не търсят малки (и самостоятелни) адвокатчета като мен  ;D За тая цел си има гоУеми кантори, с работливи сътрудници/чки, пък биг боса само командва и прибира процента ;) А после на пангара най-много да се опече някой сътрудник.. За в бъдеще ще видим, как ще са нещата. Може би етериума ще ги измести от сцената  [_]3

А за профилирането.. мене могат да ме изровят и от системата на съдилищата, и от други системи, тъй че ако на някоя държавна агенция й трябвам, отдавна ме е идентифицирала и профилирала. Да са живи и здрави, и те заплати вземат ;)

« Последна редакция: Oct 26, 2023, 18:26 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 88   Нагоре
« назад напред »