Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 89   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 61281 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #435 -: Nov 30, 2023, 09:05 »
За призраците в гардероба български

„Журналистика, с извинение!“
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #436 -: Nov 30, 2023, 19:17 »
Истинската джурналистика е такава, само ако ползва в писанията си епитети от сорта на "комунисти", "комсомол", т.е. скелети, погребани под гардероба (как пък не им омръзна да изместват гардероба с новите и да ги изкопават старите за поредното представление) преди 30 и кусур години, както  и  в съчетание с особено актуалното "путинисти", "хибридна война", "руската агресия в Украйна"  и  производните им :) От време на време за тонус, е добре да се цитират подобни скелети от някое гробище, като Плювналиев, Пасито, или нещо от сорта, за да звучи авторитетно поредния труд.

"..Като знам как ме спират хора по улицата в Пловдив и подхвърлят: „Абе гилдията ви съвсем се о…ра“.." - цитат.  ;D
Сигурен съм, че понеже авторът е изключително известен, вкл. и по лице, ежедневно го спират поне 30-40 човека на улицата, и му подхвърлят такива думи в лицето  ;D

То бива-бива глупости, но тия вече към Карлуково, там ще пожънат необходимото внимание.
« Последна редакция: Nov 30, 2023, 19:42 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #437 -: Nov 30, 2023, 23:00 »
https://www.google.com/appsstatus/dashboard/
и по специфично това
https://www.google.com/appsstatus/dashboard/incidents/Hjq8CpkhWroicw7R1wSh

...ако се чудите къде ви е пощата днес (експресната)  :'(

Как мислите дали причината са акери, изнудвачи или просто още много нови трибуквени за се закачили по веригата да слухтят (дали държавни дали частни /кредит карми и т.п./)

П.П. Айде отиде си  и РАНския старец който ръководи "успешното достигане до лунната повърхност" на последната Луна-25, него даже и не се наложи да го засилват от последния етаж. А беее ученото си е учено  :o
https://cosmos.1.bg/space/2023/11/30/luna-25/
« Последна редакция: Dec 01, 2023, 06:27 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #438 -: Dec 01, 2023, 11:30 »
Понеже гледам да страня от българската политика докато траят турболенциите (изглежда остават около петнадесет години), затова пропускам доста неща. Не е тайна и си го казвам открито, че любимия ми политик е Петков. Е да де, ама той пипна власт и се пооцапа. Няма как. Докато издържа в нея, а ми изглежда нетърпелив, ще го подкрепям. Но ще е само морално. Не ми е в избирателния район да гласувам за него. А тия дето ги е сложил, не бих гласувал за тях и петдесетолевка да ме почерпи. По-скоро няма да пуша една седмица, отколкото да взема пари да гласувам за ПППП тук. С което не казвам, че са купували гласове. Не съм чул. Може да е имало. Последно „Възраждане“ ги хванаха да купуват… в циганския квартал.

Но днес попаднах на един политик, който още повече харесвам. Казва се Иван Христанов. Бил е в ПППП, но се отказал от тях преди последните избори… защото отказвали да се коалират с ГЕРБ. Това му е официалната версия за пред Паунова. Някак не издържа. Всички знаеха далеч преди изборите, че Дай България, ПППП и ГРОБ ще съставят коалиция след тях, само той не го е знаел. Не издържа. Вероятно е изритан, защото се е намесил в интереси на ДПС. Каза, че бил в някаква комисия по земеделие и гори. А това е територия, която още по костово време беше харизана за частна на Доган. Не може някакъв там да му разваля схемите за крадене.

Причината да го харесвам, е същата, поради която харесвам ПППП и беше казана многократно в записките по българските промени. Човека иска да свърши работа. Не ми обещава двете ми мечти — Шенген и Евро, но все пак иска да свърши работа.

Харесвам го!

« Последна редакция: Dec 01, 2023, 11:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #439 -: Dec 01, 2023, 11:54 »
...
Не е тайна и си го казвам открито, че любимия ми политик е Петков.
...

   Малиииииииииииииииииииииииииииииии !

   Кирчо харвардското педерастче ли имаш предвид  ???
Ма той е комунистическо отроче бе !
Баща му е висша номенклатура на БКП,има много кинти и може да си
позволи да финансира синчето си в такъв тузарски университет.

Това реактивния го твърди,не аз !
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #440 -: Dec 01, 2023, 12:05 »
Никога не съм бил член на БСП (или коя да е друга партия), ако изключим, че съм бил пионер. Комсомолец не станах. Но за мен да си комунист не е нещо лошо. Комунистите са се борили за социална справедливост. Сега, че според мен метода е крайно грешен и задънена улица, си е мое мнение, не ги задължава. А и аз също имам комунисти в рода си.

Другото което е, те се водят от същия идеал, който води либералите и до голяма степен някои християни — Свобода, равенство, братство. Така, че горе-долу имаме подобни възгледи.

Методиката им е това, което не одобрявам. Ако ме държиш в затвор, аз не съм свободен. Ако имам шеф, не съм свободен. Ако някой ми казва, какво да мисля, не съм свободен.

Ако Кауфланд плаща 15% данък, а аз 10 не е равенство. И аз и те трябва да плащаме еднакво, за мое предпочитание 5%.

А до братство в този свят изобщо не сме и стигали още. Ако аз се конкурирам с теб за работно място, за хляб в магазина и за дистанционното, ние не сме братя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #441 -: Dec 01, 2023, 12:10 »
Всеки родител се стреми да даде на детето си възможно най-добрия старт в живота. Татко Петко мафиотското говедо, слугинята на Трактора, е успял да даде най-доброто от най-доброто. Ами остава единствено да се възползвам от това, че той е имал най-доброто образование на планетата. Това, че аз го нямам, си е в мен вината. Затова аз ще кеся безработен, а той ще върти схеми с Доган. Ако междувременно ме вкара в Шенген и разкара мръсния лев, паметик ще му вдигна.

п.п. Не се оплаквам от образованието си. Аз получих най-доброто образование в страната за моята специалност и то във време, когато нашата академична среда, все още не се беше разпаднала и покварила напълно. Но това, че не съм стигнал до Харвард, си е в мен вината. Никой не ме е спрял. Виждал съм хора, мои съграждани стигнали до там с ум и без стотинка в джоба. Значи, освен, че съм нямал пари, за което евентуално мога да се оправдавам, съм нямал акъл, за което никой не ми е виновен.
« Последна редакция: Dec 01, 2023, 12:14 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3928
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #442 -: Dec 01, 2023, 12:13 »
   И в моя род има комунисти.

Но те не са крали,за разлика от на Кирчо таткото ...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5369
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #443 -: Dec 01, 2023, 14:32 »
Ама пък Кирчо и компания са крадват яко.......
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6307
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #444 -: Dec 01, 2023, 15:29 »
Гога, казваш, че Тъпото ти е любим политик, но не мога дори да намеря начална точка, за да догадя дори донякъде, защо.
Този не каза ли, че ще бори статуквото… Колко ли хора се вързаха на тази глупост, и колко хора  излъга! Защото се коалира със статуквото и не само не разследва, а открито мерят на кантара парчетата от баницата.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #445 -: Dec 01, 2023, 18:56 »
Ще се вдигнат продажбите на електричките в София  ;D (шегувам се, разбира се)

https://dnes.dir.bg/sofia/vleze-v-sila-zabranata-za-stari-koli-v-tsentara-na-sofiya

Колите са им големия проблем на общинския съвет, а джугалята, дето горят зимата дрехи втора употреба, купувани на кило, не са проблем :) Ей ся как ще лъсне София с кристален въздух през зимата.. Пушекът от маалите в Орландовци, Овча купел и т.н. ще заобикаля центъра, съобразявайки се със знаците. И снегорините също ще заобикалят знаците, например, и боклукчийските камиони, може би (щото не са от най-новите).

П.П.  От километри и без бинокъл се вижда идеята, само да се събират глоби, нищо друго. Може би, като фонов процес, оргазмичното удоволствие на някое парвеню, я с електричка, я с чисто нова с ДВГ, да покара по центъра.
 [_]3
« Последна редакция: Dec 01, 2023, 19:10 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5369
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #446 -: Dec 01, 2023, 19:09 »
И 19 годишна кола (от аспуха и излизат само теменужки и маргаритки) - може, ама 20 годишна не може.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #447 -: Dec 01, 2023, 19:11 »
Или някое чипосано ТДИ  ;D Псевдоелитът, без значение на общинско, или държавно ниво, отдавна е потънал в своя свят и освен празни мантри, започващи с "евро.." за оправдание, друго не може да сътвори, + увеличаване на тежестта върху гражданите.
« Последна редакция: Dec 01, 2023, 19:16 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5369
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #448 -: Dec 01, 2023, 19:19 »
Иначе веднага се каза "Глобите ще са от 50 до 500 пари".. Там в глобяването нямат равни.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3299
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #449 -: Dec 01, 2023, 20:33 »
Early disclosures related to September compromise insisted less than 1% of Okta customers were impacted; now, the company says it was all of them.
https://www.darkreading.com/application-security/otka-breach-widens-entire-customer-base

...и на тия май са се обадили рансъмуеърските старци да им кажат - (като няма да плащате барем) обадете се вий да не ви обдаим ний (че не на 1% ами на 100% ви хакнахме - няма лоша реклама)
 [_]3 [_]3 [_]3

П.П. И тия май скоро ще си сменят името - ще им се наложи ...може и пола: от Окта на Окто  :P (ако им разрешат, а)
« Последна редакция: Dec 01, 2023, 20:38 от remotexx »
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 89   Нагоре
« назад напред »