Ех, хайде пак по опорките - честно казано смятах адвокатите за по-интелигентни
1. Като няма по какво друго да опонираме и минаваме на лични нападки
2. Явно и адвокатската логика е като келнерската...
очевидно че отправната точка не е 1939 а някаква датa в бъдещето 40 дни преди която (и 1,Х г. преди която за англичаните) става дума - напр. около 30 юли 1941 (за англетата е почти 2г. без там 2-3 месеца което си влиза в категорията "повече от година") като вероятно има предвид датата на началото на договора наем-заем за русията.
3. мислех че ще кажеш нещо там.. по твоята част (ама нали - за рашките или хубаво или нищо) там за едни харти на ООН които са подписвали че повече граници няма да се преначертават, за запазване на териториалната цялост и т.п. женевски конвенции и т.н.
4. дори и да е имало кофти режим в Украйна, той се е бил демократично избран, ама рашките биле уж потиснати, ами не си спомням Украйна да си е затваряла границите и да ги държи като в концлагер а и те са участвали в демократичния избор - ти какво очакваш да ги натирят като бай Тошо мохамеданите ли, очевидно са искали да останат в Украйна и.. то се разб(и)ра защо
та разбирам че не си го дочел явно ама коментираш - явно от русофилски позиции, единственото което ни остава да разберем е само.. дали за кеф или за някой леф (по Маруис Куркински) е... или има некоя рускиня - булка там или некой в родата нещо да е обещавал изключване от завещанието

--
Освен това, в протоколите от срещите в Техеран, Ялта, и Потсдам, се вижда едно такова недемократично желание, Германия да бъде разчленена на няколко държавици, като инициаторът не е СССР.Е хайде сега - желанието е едно, действието е друго... пък и нали трябва да се поставят всички предложения на масата преди да започне обсъждането, но така работи димокрасито не е каквото каже там бащицата и вижда се взели са правилното решение - то и България е имала не само желание но и решение на народното събрание да обяви война на САЩ и Англия но не го е привела в действие т.е. по всичкии правила на международното право ние не сме обявили война на тези държави (сега сещате ли се защо рашките не ни връщат архивите - за златото да не говорим)
П.П. А да то си го пишело (почти познах за датата) 14 август 1941 година (точно параграфа преди цитата на Никсъна)
и понеже все се оплакват некой хора (вкл. и тъдява) че... видите ли много сме биле малки и как трябвало да се надупваме на всеки... точно тия документи и ценности ни защитават
За по-ясно (на нечелите и недочелите) ще ви го конспектирам:
Атлантическата харта и и нейните принципи
Всичко започва с Атлантическата харта. Това е документ, разработен и подписан от американския президент Рузвелт и британския премиер Чърчил (т.е. точно от най-омразната на Путин категория хора – „англосаксите“) на 14 август 1941 година.
...
Тази англосаксонска харта си поставя за цел никога повече да не се стига до престъпления като Втората световна война. За целта англосаксите въвеждат нови правила на поведение след войната, например:
– Недопускането на „никакви териториални изменения, които не са в съгласие със свободно изразеното желание на заинтересованите народи“.
– Установяване на „правото на всички народи да си избират формата на управление, при която искат да живеят“.
– „Всички държави в света трябва да се откажат от използването на сила по съображения от реалистичен и духовен характер.“
...
И НРБ е подписала тези принципи
Не след дълго дори Сталин се подписва под тези англо-атлантически размисли...
...
през 1948 година се появява документът Всеобща декларация за правата на човека. Тя също е подписана от всички членове на ООН, които се ангажират да спазват описаните в нея права.
– Интересен е Член 17, който гласи: „Никой не трябва да бъде произволно лишен от своята собственост“.
...
Международния пакт за икономически, социални и културни права от 1966 година.
Член 1, гласи: „Всички народи имат право на самоопределение“.
Това означава, че никой няма правото да казва на друг народ какъв е.
Забранено е на българската държава да твърди, че македонците са българи, както е забранено на Руската федерация да твърди, че украинците са руснаци.
т.е. Трябваше да направят като каталунците ... а, вярно те пробваха но не им се получи и си спретнаха майдани и т.н. и накрая спецоперации
Колко г. сега русията трябва да произвежда перални и да връща на украинките или ако предпочитат да ги излежат - по колко ще лежат за пералня, автомобил и там каквото са награбили те даже не искат да предадът Путин на съда в Хага
П.П.П. Държа да уточня че не влагам нищо лично в сл. просто ми е интересна логиката - по-скоро липсата на таква (явно всичко е на вяра и на вервайте ми) Тук почти всички се крият да си признаят че са русофили (освен Гогата) т.е. май са от категорията на полезните... то ако е за некой леф разбирам, ако е по роднинска линия също, то и от полезните да са пак ще го разбера, ама защо се крият (т.е. 'ем ги е срам да си признаят 'ем се натискат да -филеят, няма логика) ..и остава единственото логично обяснение - че е по служба (или в превод на български - карат нъ ва - карат нъ) което пак говори добре за димокрасито - даже и службашите го преподчитат но ги е страх да си го признаят