Автор Тема: RSS питанки  (Прочетена 13594 пъти)

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
RSS питанки
« -: Sep 18, 2015, 09:00 »
Здравейте колеги,
не знам дали темата е за тука, ама да споделя какви са ми дертовете... Ползвам firefox и съм си направил една папка в букмарковте, където си държа RSS фиидовете за сайтове, които ме интересуват. Та понеже нашия форум е един от тях - той също присъства. Обаче за разлика от другите RSS потоци нашия форумен поток ми показва само 5-те последни теми. Нямам инсталирани никакви добавки за управление на RSS с изключение на LiveClick, но тя няма нищо общо с менажирането на RSS потоците (или аз така си мисля ;) ). Въпроса ми е как или с какво да направя така, че да имам повече редове в конкретен фиид или въпросния фиид да бъде с натрупване (да не се трият стари редове)?
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: RSS питанки
« Отговор #1 -: Sep 18, 2015, 10:35 »
Бройката на записите в RSS потоците се определя на сървърно ниво, като някои потоци може да имат параметър, с който да укажеш колко от тази бройка да ти бъдат показани, но (доколкото зная) тукашните потоци нямат такъв параметър и не е това причината да не виждаш повече записи - просто толкова теми се попълват в потока, който гледаш. Потокът за форума от началната страница се попълва с 10 записа, но са без допълнителен текст от съдържанието. Може да разпитам дали не можем да вдигнем тези бройки, но това не променя факта, че бъркаш начина за ползване на RSS потоци. Целта им не е да съдържат много записи, за да може, когато на някого му скимне, да ги види, а да съдържа достатъчно записи, за да може RSS четците да ги прихванат в зададения си неголям период на обхождане. Редовните потребители тук сме предимно IT хора и се предполага, че имаме знанията и ресурсите за ползване на RSS четци и можем да си спестим излишно раздути потоци. Ползвай и ти, било то с добавка в браузъра, десктоп/конзолна програма, сървърно приложение с уеб клиент (аз ползвам tt-rss и го препоръчвам (задължително с postgresql), но има и други) или някой RSS хостинг (Васил Колев е пуснал една публична tt-rss инсталация тук, но има и други, както и с други софтуери).
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: RSS питанки
« Отговор #2 -: Sep 18, 2015, 12:30 »
Благодаря за отговора и съветите :) Принципно за новинарските сайтове използвам вградения в thunderbird четец. Той ми върши прекрасна работа (има си история и всичко, което е нужно за подобно упражнение). Въпроса с форумите стои по малко по-различен начин - предпочитам да са ми в браузъра с цел по-бърз и лесен достъп. Точно поради тази причина са и в бара с отметките. И само с линукс за българи форума имам ограничението за 5 записа. Хардуербг примерно ми показва последните 30 активни теми... Новинарската част на линукс бг ми показва 12 записа.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: RSS питанки
« Отговор #3 -: Sep 18, 2015, 15:32 »
Между другото, знаеш ли за страницата "Последни публикации"? Линкът към нея се намира в секцията "Статистика на форума" в дъното на началната страница на форума, и въпреки че там пише за преглед на последните 10 поста, има 10 страници с по 10 поста. Аз чета целия форум от нея, тъй като трябва да преглеждам цялото съдържание на всички постове и в нея всичко ми е накуп в почти RSS формат. Мисля, че съвпада с предпочитанията ти, освен ако не те подразни нуждата от голямо скролиране при някои дълги постове.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: RSS питанки
« Отговор #4 -: Sep 18, 2015, 16:44 »
Аз ползвам последни непрочетени, което ми спестява балтаенето къде съм бил и къде не. Но все пак RSS-а е за това :) Без да отварям сяйта да виждам какво се случва и едва ако имам интерес да цъкна и да се отвори.
Активен